• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical Illusion:ছবিখনত এটা চৰাই লুকাই আছে, আপুনি ইয়াক ১০ ছেকেণ্ডত বিচাৰি উলিয়াব পাৰিবনে ?

Optical Illusion:ছবিখনত এটা চৰাই লুকাই আছে, আপুনি ইয়াক ১০ ছেকেণ্ডত বিচাৰি উলিয়াব পাৰিবনে ?

এই অপ্টিকেল ইলিউচন হৈছে ছবিখনত এটা চৰাই বিচাৰি উলিওৱা, যিটো দাবী কৰা হৈছে যে কেৱল তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলেহে চৰাইটো বিচাৰি পাব, যিটো বিমান, চিলা, পখিলা আৰু মেঘৰ মাজত কৰবাত লুকাই আছে।

এই অপ্টিকেল ইলিউচন হৈছে ছবিখনত এটা চৰাই বিচাৰি উলিওৱা, যিটো দাবী কৰা হৈছে যে কেৱল তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলেহে চৰাইটো বিচাৰি পাব, যিটো বিমান, চিলা, পখিলা আৰু মেঘৰ মাজত কৰবাত লুকাই আছে।

এই অপ্টিকেল ইলিউচন হৈছে ছবিখনত এটা চৰাই বিচাৰি উলিওৱা, যিটো দাবী কৰা হৈছে যে কেৱল তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলেহে চৰাইটো বিচাৰি পাব, যিটো বিমান, চিলা, পখিলা আৰু মেঘৰ মাজত কৰবাত লুকাই আছে।

  • Share this:
ছবিবোৰত লুকাই থকা ৰহস্যবোৰে কেনেকৈ মনটো তীক্ষ্ণ কৰিব পাৰে? যদি আপুনি এইটো জানিব বিচাৰে, আপুনি অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো চেষ্টা কৰিব পাৰে। য'ত আপুনি লুকাই থকা বস্তুটো বিচাৰি উলিওৱাত নিয়োজিত হ'লে, আপুনি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মানসিক ব্যায়াম অনুভৱ কৰা আৰম্ভ কৰে। এই ছবিখনে কেৱল আপোনাৰ আইকিউ স্তৰ পৰীক্ষা নকৰে কিন্তু আপোনাৰ মগজুক জড়িত কৰাতো পাৰদৰ্শী। চকুত ধূলি দিয়া এই ছবিবোৰ এনেদৰে নিৰ্ধাৰণ কৰা হয় যাতে চকুৰ সন্মুখতো বস্তুবোৰ বিভ্ৰান্ত হয়। কিন্তু সামাজিক মাধ্যমৰ মানুহে অপ্টিকেল ইলিউচন প্ৰত্যাহ্বান ভাল পায়।

এই অপ্টিকেল ইলিউচন হৈছে ছবিখনত এটা চৰাই বিচাৰি উলিওৱা, যিটো দাবী কৰা হৈছে যে কেৱল তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলেহে চৰাইটো বিচাৰি পাব, যিটো বিমান, চিলা, পখিলা আৰু মেঘৰ মাজত কৰবাত লুকাই আছে। যিটো কোনেও চাব নোৱাৰে। যিসকলে সেই চৰাইটো ১০ ছেকেণ্ডত বিচাৰি পায় তেওঁলোকক চুপাৰ স্মাৰ্ট বুলি কোৱা হ'ব।

আপুনি ১০ ছেকেণ্ডত চৰাই বিচাৰিব লাগিব
এই ছবিখন আপুনি ভবাৰ দৰে সহজ নহয়। চৰাই এটা বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান ইমানেই জটিল যে ইয়াক চোৱাৰ পাছতো ইয়াক কতো দেখা নাযায়। এনে পৰিস্থিতিত, তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলৰ বাবে কেৱল সমৰ্থন থাকে। যিসকলে সেই সৰু চৰাইটো কণমানি চৰাইটো কণমানি চকুৰে যিকোনো ঠাইৰ পৰা বিচাৰি পাব। সৰু চৰাই এটা বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান দিয়া ছবিখনত আপোনাৰ মনক বিভ্ৰান্ত কৰিবলৈ আৰু বহুতো বস্তু আছে। যিটোৱে আপোনাক বহুত বিভ্ৰান্ত কৰি তুলিব। ছবিখনত বহুতো চিলা, মেঘ, সূৰ্য, পখিলা, ছাতি, পেৰাচুট আৰু বিমান আছে, যাৰ ভিতৰত চৰাই বিচাৰি পোৱাটো অতি কঠিন হ'ব।



বুদ্ধিমত্তা পৰীক্ষা হৈছে ছবিখনত এটা লুকুৱা চৰাই বিচাৰি উলিওৱা
আশা কৰোঁ, মানুহে চৰাইটো বিচাৰি উলিয়াব। কিন্তু কেৱল কেইজনমানেহে সফলতা লাভ কৰিব পাৰে এই ক্ষেত্ৰত। যিসকলে চৰাইটোৰ সন্ধান সম্পূৰ্ণ কৰিছে তেওঁলোকক নিঃসন্দেহে অতি বুদ্ধিমান বুলি কোৱা হ'ব। কিন্তু যিসকলে এতিয়ালৈকে চৰাই বিচৰাত ব্যস্ত হৈ আছে তেওঁলোকে ছবিখনৰ তলৰ মেঘবোৰ চাব লাগিব, যাৰ ওপৰত চৰাইটো বহি আছে আৰু সেই মেঘ ছবিখনৰ তলত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি