• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • এই ফুলটো দেৱী লক্ষ্মীৰ অতি প্ৰিয়, ইয়াৰ ব্যৱহাৰে আপোনাৰ ভাগ্য উজ্জ্বল কৰিব ...

এই ফুলটো দেৱী লক্ষ্মীৰ অতি প্ৰিয়, ইয়াৰ ব্যৱহাৰে আপোনাৰ ভাগ্য উজ্জ্বল কৰিব ...

শেৱালি ফুল কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকে, ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে অধিক তথ্য প্ৰদান কৰিছে

শেৱালি ফুল কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকে, ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে অধিক তথ্য প্ৰদান কৰিছে

শেৱালি ফুল কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকে, ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে অধিক তথ্য প্ৰদান কৰিছে

  • Share this:
সনাতন ধৰ্মত, দেৱী লক্ষ্মীক সম্পদৰ দেৱী বুলি কোৱা হয়। ভক্তসকলে মা লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বহুতো প্ৰচেষ্টা কৰে। দেৱী লক্ষ্মীয়ে পচন্দৰ ফুল আগবঢ়ায়। ইয়াত সন্তুষ্ট হৈ দেৱীয়ে তেওঁলোকক তেওঁৰ শুভতা প্ৰদান কৰে। যদি আপুনি বহু প্ৰকাৰৰ কাম বন্ধ কৰিছে আৰু আপুনি সেইবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে শেৱালি ফুল কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকে, ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে অধিক তথ্য প্ৰদান কৰিছে।

যদি আপুনি পৰ্যাপ্ত ধন উপাৰ্জন কৰি আছে, আপোনাৰ ওচৰত এতিয়াও টকা নাই, তেনেহ'লে, আপুনি শেৱালিৰ পাঁচটা ফুল লযৈ, সেইবোৰ শুকুৱায় আৰু হালধীয়া কাপোৰত বান্ধি দিয়ক আৰু সেইবোৰ ঠাইত ৰাখক বা টকাৰে সুৰক্ষিত ৰাখক।

বিবাহৰ প্ৰতিকাৰ
যদি আপুনি কোনো কাৰণতে বিয়া পাতিব নোৱাৰে, তেন্তে আপুনি শেৱালিৰ সাতটা ফুল লৈ কমলা কাপোৰত বান্ধি মা লক্ষ্মীৰ সন্মুখত ৰাখিব।

ঋণৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ
যদি আপুনি ঋণৰ দ্বাৰা অসুবিধাত আছে, তেন্তে শেৱালি উদ্ভিদৰ শিপা আপোনাৰ ধনৰ স্থানত বা আপোনাৰ পাৰ্চত ৰাখিব। এই প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা, আপুনি ঋণৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে।

এটা ভাল কামৰ প্ৰতিকাৰ
যদি আপুনি এটা ভাল চাকৰি পাবলৈ বিচাৰে আৰু দীৰ্ঘদিন ধৰি অসুবিধাত আছে, তেন্তে ৰঙা কাপোৰত শেৱালি ফুলৰ গোট এটা বান্ধি মা লক্ষ্মীৰ সন্মুখত ৰাখক, ই আপোনাক এটা ভাল চাকৰি দিব।

ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ
যদি আপুনি সদায় অসুস্থ আৰু ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ বিচাৰে, তেন্তে ঘৰৰ মন্দিৰৰ ওচৰত শেৱালিৰ উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিব লাগে। ই ঘৰটোত ইতিবাচক শক্তিৰ যোগাযোগ বৃদ্ধি কৰিব আৰু ঘৰৰ সদস্যসকল স্বাস্থ্যৱান হ'ব।

সুখ, সমৃদ্ধি আৰু ইচ্ছাপূৰণৰ বাবে
যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি আনিব বিচাৰে আৰু আপোনাৰ প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপোনাৰ ঘৰত শেৱালি উদ্ভিদ ৰোপণ কৰক আৰু এই ফুলটো মা লক্ষ্মীৰ উপাসনাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি