• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 29 May: জন্ম তাৰিখ অনুসৰি চাওক সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল, ২৯ মে'ৰ দিনটো কি দান কৰা শ্ৰেয়

Numerology Horoscope 29 May: জন্ম তাৰিখ অনুসৰি চাওক সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল, ২৯ মে'ৰ দিনটো কি দান কৰা শ্ৰেয়

যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়, আপোনাৰ আৱেগিক মনোভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। 

যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়, আপোনাৰ আৱেগিক মনোভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। 

যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়, আপোনাৰ আৱেগিক মনোভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। 

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): আপুনি প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব, কিন্তু লগতে পুৰস্কাৰ অৰ্জন কৰিব। সকলোৰে সৈতে সমন্বয় বজাই ৰাখিব, সেয়া গ্ৰাহক হওক বা আত্মীয় হওক।

শুভ ৰং: বেইজ

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১

দান: হালধীয়া সামগ্ৰী দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : আপোনাৰ আৱেগিক মনোভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক।  আপোনাৰ আৱেগৰ বিষয়ে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে কথা নক'ব।

শুভ ৰং:  পীচ

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২

দান: ভিক্ষাৰীক গাখীৰ দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): বিভ্ৰান্তিৰ পৰা আঁতৰি যাওক আৰু অকলে সিদ্ধান্ত ল'বলৈ চেষ্টা কৰক।  বিত্তীয় লাভালাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

শুভ ৰং সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৩ আৰু ৯

দান: মন্দিৰলৈ সেন্দূৰ দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ মন শান্ত ৰাখক। এইটো এটা ব্যস্ততম দিন হ'ব। ভৱিষ্যতৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰাৰ বাবে  উপযুক্ত দিন।

শুভ ৰং  টীল

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলক বিচাৰ কৰা আৰু বিশ্লেষণ কৰা বন্ধ কৰক, ই আপোনাৰ কোনো ভাল নকৰিব। ভ্ৰমণ প্ৰেমীসকলে ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

শুভ ৰং:  সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৫

দানঃ অনাথসকলক সেউজীয়া ফল দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়):  আপোনাৰ পৰিকল্পনা অনুসৰি পদক্ষেপ লওক আৰু কাম আৰম্ভ কৰক। পৰিয়াল, বন্ধুবৰ্গ, অনুসৰণকাৰী সকলোৱে সমৰ্থন পাব।

শুভ ৰং: একুৱা

ভাগ্যৱান দিন শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান:  চেনি দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : আপুনি সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব। বিত্তীয় বিষয়ত প্ৰাপ্তবয়স্কসকলৰ পৰামৰ্শ অনুসৰণ কৰা ভাল। আপোনাৰ সিদ্ধান্তত আত্মবিশ্বাসী হ'ব।

শুভ ৰং: সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৭

দান: মন্দিৰলৈ তাম বা ব্ৰঞ্জৰ বস্তু দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): অতীতৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে ধন আৰু শক্তি দুয়োটা আপোনাৰ হাতত থাকিব। আপোনাৰ উদাৰ মনোভাবে আনক আকৰ্ষিত কৰিব।

শুভ ৰং:   সাগৰীয় সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান:  দৰিদ্ৰলোকক জোতা দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়):  যিসকলে নতুন স্থানলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে বা নতুন চাকৰিত যোগদান কৰিছে তেওঁলোকৰ বাবে ভাল দিন। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰ বা দলৰ সদস্যসকলৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব।

শুভ ৰং: কমলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৯

দান:  মন্দিৰলৈ সেন্দূৰ দান কৰক
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি