• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 28 April 2022: আপোনাৰ জন্মদিন অনুযায়ী ২৮ এপ্ৰিলৰ দিনটো কেনেদৰে যাব, চাওক সংখ্যাতত্ত্বত

Numerology Horoscope 28 April 2022: আপোনাৰ জন্মদিন অনুযায়ী ২৮ এপ্ৰিলৰ দিনটো কেনেদৰে যাব, চাওক সংখ্যাতত্ত্বত

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে,  টকা উপাৰ্জন কৰা বা লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰা দুয়োটাই আজি আপোনাৰ দখলত আছে।

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে,  টকা উপাৰ্জন কৰা বা লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰা দুয়োটাই আজি আপোনাৰ দখলত আছে।

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে,  টকা উপাৰ্জন কৰা বা লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰা দুয়োটাই আজি আপোনাৰ দখলত আছে।

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে):  টকা উপাৰ্জন কৰা বা লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰা দুয়োটাই আজি আপোনাৰ দখলত আছে। আপোনাৰ শক্তি প্ৰদৰ্শন কৰাৰ দিন।

শুভ ৰং: হালধীয়া আৰু নীলা

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ আৰু সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ১

দান: সূৰ্যমুখী তেল দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) :

কাম আৰু ব্যক্তিগত জীৱনৰ মাজত ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। কূটনৈতিক কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে এটা ভাল দিন।

শুভ ৰং: নীলা আৰু বগা

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২

দান: দৰিদ্ৰ লোকসকলক পানী কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়):

আজি শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে সফলতাৰ দিন। আপোনাৰ সঙ্গীক প্ৰভাৱিত কৰিবলৈ এটা মহান দিন।

শুভ ৰং কমলা

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৩ আৰু ১

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মন্দিৰত চন্দন কাঠ দান কৰক।

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): মানসিক বিভ্ৰান্তিত লিপ্ত হ'ব পাৰে। বিনিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত গোপনীয়তা বজাই ৰাখিব লাগে।

শুভ ৰং: নীলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপোনাৰ গোপন কথা সকলোৰে সৈতে ভাগ-বাটোৱাৰা নকৰিব।

শুভ ৰং: সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৫

দানঃ শিশুসকলক গছপুলি দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়): ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে অসুৰক্ষিত অনুভৱ কৰিব পাৰে। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কৰ সমস্যা থাকিব পাৰে।

শুভ ৰং: বেঙুণীয়া

ভাগ্যৱান দিন শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান: মন্দিৰলৈ বগা মুদ্ৰা দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : যিকোনো ধৰণৰ নথিপত্ৰত স্বাক্ষৰ কৰাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপুনি এজন প্ৰিয় ব্যক্তিৰ সৈতে মুকলিকৈ কথা পাতিব পাৰে।

শুভ ৰং: হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৭

দান: মন্দিৰত হালধীয়া মুদ্ৰা দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰাৰ দিন। প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি বা ধনৰ সহায়ত আইনী গোচৰ নিষ্পত্তি কৰা সম্ভৱ হ'ব।

শুভ ৰং: সাগৰীয় সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান: দৰিদ্ৰ লোকক জোতা দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়):আপুনি যিকোনো প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব। যদি আপোনাৰ ভ্ৰমণ পৰিকল্পনা আছে, ই সফল হ'ব।

শুভ ৰং: কমলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দাইল দান কৰক
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি