• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 24 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ২৪ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপুনি গোটেই দিনটো কেনেদৰে কটাব ...

Numerology Horoscope 24 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ২৪ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপুনি গোটেই দিনটো কেনেদৰে কটাব ...

Numerology Horoscope 24 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 24 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 24 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): যদিও বতাহ আপোনাৰ বিৰুদ্ধে ববলিছে ই আপোনাৰ মানসিক শক্তিক প্ৰভাৱিত কৰিবলৈ অক্ষম হ'ব। আপোনাৰ জ্ঞানে আপোনাক আজিৰ সকলো সিদ্ধান্তৰ ওপৰত সঠিক ৰাখে। আপুনি এনে এটা সংযোগ ৰক্ষা কৰিব যি আপোনাক তেওঁৰ শক্তিশালী পৃষ্ঠভূমিৰ জৰিয়তে আইনী বা চৰকাৰী সমস্যাসমাধান কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। অভিনেতাসকলে নতুন প্ৰস্তাৱ প্ৰত্যাখ্যান কৰা উচিত কিয়নো অন্যথা প্ৰতাৰিত হ'ব। . অনুগ্ৰহ কৰি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি কৰিবলৈ চামৰাৰ সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰা পৰিহাৰ কৰক। ৱৰ্চি
ভগৱান সূৰ্য আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদ সদায় লওঁক

শুভ ৰং: সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৭

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আশ্ৰমত হালধীয়া চাউল দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) :

আইনৰ মোকৰ্দমা জিকিব আৰু আপুনি যি প্ৰাপ্য সেয়া প্ৰাপ্ত কৰিব। আজি জীৱনত সন্তুষ্টি আনিবলৈ ঘৰত আৰু পৰিয়ালত দায়িত্ব ল'ব লাগিব। আপোনাৰ অনুভূতিক বাস্তৱলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ এটা ৰোমান্টিক দিন। ব্যৱসায়িক প্ৰতিশ্ৰুতিবোৰ সুচাৰুৰূপে পূৰণ কৰা হ'ব। ডাঙৰ কোম্পানীৰ সৈতে অংশীদাৰীত্বত পৰাৰ সময়। তৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। ৰাজনীতিবিদ, খুচুৰা বিক্ৰেতা, শিক্ষাবিদ, চিকিৎসক আৰু জৱেলাৰসকলে কাগজত স্বাক্ষৰ কৰোঁতে যত্নলব্ধ হ'ব লাগিব

শুভ ৰং: আকাশী নীলা

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ২ আৰু ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মন্দিৰ বা দৰিদ্ৰ লোকৰ ৰূপৰ মুদ্ৰা দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়):

আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস উচ্চ ৰাখিব কিয়নো ভৱিষ্যত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ উজ্জ্বল। শিল্পীসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত নতুন আৰম্ভণিৰ সন্মুখীন হ'ব। আপোনাৰ পথত এটা নতুন সম্পৰ্কও লগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাগ্যই পক্ষপাতিত্ব কৰিব কিন্তু মনত ৰাখিব যে বৰ্তমান সময়টোৱে ধৈৰ্য্য আৰু ইতিবাচকতাৰ দাবী কৰে। সংগীতজ্ঞ, ডিজাইনাৰ, শিক্ষাৰ্থী, নিউজ এংকৰ, ৰাজনীতিবিদ, অভিনেতা, শিল্পী, গৃহিণী, হোটেল মালিক আৰু লেখকসকলে ব্যক্তিগত জীৱনত বিশেষ ঘোষণা কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

শুভ ৰং: ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৩ আৰু ১

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কেঁচা হালধি দৰিদ্ৰলোকক দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়):  সাম্প্ৰতিক পৰিকল্পনাবোৰ বিলম্বিত হোৱা যেন লাগিছে কিন্তু আপোনাৰ সন্মুখত এটা প্ৰস্তাৱ আছে যাক উপেক্ষা কৰা হৈছে। নতুন সুযোগক স্বাগতম জনাওক। কম্বল দান কৰিলে যাদুকৰী লাভ হ'ব। নিৰ্মাণ, যন্ত্ৰপাতি, ধাতু, ছফ্টৱেৰ আৰু দালালৰ দৰে ব্যৱসায়ে আজি চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। উৎকৃষ্ট আধ্যাত্মিকতাই আজি আপোনাৰ জীৱন কঢ়িয়ায়, লগতে  পিতৃ-মাতৃ গৌৰৱান্বিত হোৱাৰ সুন্দৰ অভিজ্ঞতাও।

শুভ ৰং: নীলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৯

দান: অনুগ্ৰহ কৰি অনাথ আশ্ৰমত এযোৰ কাপোৰ দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়):  আপুনি আজি দিনটোৰ আধা সময়ৰ পিছত খেলি ভাগ্যৰ জৰিয়তে জিকিব, দিনটো পাৰ হোৱাৰ লগে লগে আপুনি চাপ আৰু বিভ্ৰান্ত অনুভৱ কৰিব, সেয়েহে সম্পত্তি বিনিয়োগৰ ওপৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। খেলুৱৈ আৰু ভ্ৰমণকাৰীসকলে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সভাত  সেউজীয়া পিন্ধিব। যদি আপুনি প্ৰেম সম্পৰ্কত গম্ভীৰ হয় তেনেহ'লে সঙ্গীৰ সৈতে স্বচ্ছতা ৰাখিব লাগিব কিয়নো ইয়াৰ ফলত কঠিন ভাগ্য হ'ব।

শুভ ৰং: সাগৰীয় সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৫

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়): ধন ঘূৰি অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰা হয় কিন্তু শক্তিশালী সামাজিক নেটৱৰ্কৰ সহায়ত, লাভালাভৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি হয়। মনত ৰাখিব আপোনাৰ বাহিৰে আন একোৱেই আপোনাক শান্তি দিব নোৱাৰে। পিতৃসকলে শিশুসকলক ভৱিষ্যতৰ বাবে পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে।

শুভ ৰং: নীলা আৰু সাগৰীয় সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আশ্ৰমলৈ ষ্টীলৰ জাহাজ দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : যিসকলে অতীতত আপোনাক আঘাত কৰিছে তেওঁলোকে আপোনাক কষ্ট দিয়া অব্যাহত ৰাখিব। এতিয়া বিষৰ কাৰণ আঁতৰ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। অনুগ্ৰহ কৰি কৰ্মস্থানত বছ বা জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে আলোচনা পৰিহাৰ কৰক। অনুপ্ৰেৰণা, যাদুবিজ্ঞান, আধ্যাত্মিকতা বিদ্যালয়, কৃষি, শস্যত কাম কৰা সকলৰ বাবে এইটো এটা মহান দিন। যেতিয়ালৈকে আপুনি আৱেগিক হৈ নাথাকে তেতিয়ালৈকে ব্যৱসায়িক সম্পৰ্ক স্বাস্থ্যকৰ হৈ থাকিব।

শুভ ৰং: কমলা আৰু নীলা

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৭

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মন্দিৰত গাখীৰ দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): উত্থান-পতনৰ সৈতে এইটো এটা গধুৰ দিন। এজন জ্যেষ্ঠই আপোনাৰ সৈতে গাইড হিচাপে কাম কৰি আছে, তেওঁক অনুসৰণ কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ত লেনদেন সফল হ'ব কিন্তু দুপৰীয়াৰ আহাৰৰ আগতে। চুক্তি বা সাক্ষাৎকাৰ এদিনৰ বাবে স্থগিত ৰাখিব লাগিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱাটো আজি আৱশ্যক। অনুগ্ৰহ কৰি আজি ভ্ৰমণ পৰিহাৰ কৰক।

শুভ ৰং: সাগৰীয় নীলা

ভাগ্যৱান দিন শুক্ৰবাৰে

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি গৰুক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): শিক্ষাদান, আইন, পৰামৰ্শ আৰু বিত্ত উদ্যোগৰ লোকসকলে নতুন উচ্চতা দেখিব। শিল্পীসকলৰ বাবে আশাৰে ভৰি থকা দিনটো। ব্যৱসায় বা চাকৰিত ক্ষমতা অৰ্জন কৰিবলৈ পুৰণি বন্ধু বা সহকৰ্মীসকলৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ এটা সুন্দৰ দিন ৰৈ আছে। দিনটো আৰম্ভ কৰিবলৈ ৰঙা পিন্ধিব লাগিব। এইটো আপোনাৰ বিবাহৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰাৰ দিন কিয়নো তেওঁলোকৰ সমৰ্থনে ভৱিষ্যত সহজ কৰি তুলিব। অনুগ্ৰহ কৰি খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু আহাৰত শাক আৰু নেমুজাতীয় পাচলি গ্ৰহণ কৰক

শুভ ৰং: ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান নম্বৰ ৯ আৰু ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মহিলাসকলক কমলা কাপোৰৰ টুকুৰা দান কৰক
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি