• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 13 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ১৩ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপোনাৰ ১৩ এপ্ৰিলৰ দিনটো কেনেকুৱা, আপোনাৰ বাবে কি শুভ ?

Numerology Horoscope 13 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ১৩ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপোনাৰ ১৩ এপ্ৰিলৰ দিনটো কেনেকুৱা, আপোনাৰ বাবে কি শুভ ?

Numerology Horoscope 13 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 13 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 13 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): ভৱিষ্যতৰ উন্নতিৰ বাবে কাৰ্যালয়ৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰামৰ্শ ল'ব লাগিব পাৰে। সম্পত্তি ক্ৰয় আৰু বিক্ৰী কৰাৰ এইটো এটা শুভ সময়।

শুভ ৰং: পিচ

শুভ দিন: দেওবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি দৰিদ্ৰলোকক কমলা দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : আইনী কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে এটা ভাল দিন। ৰপ্তানি-আমদানি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবেও এইটো এক উৎকৃষ্ট দিন।

ভাল ৰং: আকাশী

শুভ দিন: সোমবাৰ।

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মন্দিৰলৈ গাখীৰ বা তেল দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ প্ৰতিভা, জ্ঞান, দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ দিন। আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকল জ্ঞানৰ লগতে আপোনাৰ বক্তব্যৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হ'ব।

ভাল ৰং: কমলা

শুভ দিন: বৃহস্পতিবাৰে

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩ আৰু ১

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি মহিলা সহায়কক কেশৰ দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): যিসকল ৰাজনীতি আৰু মনোৰঞ্জন উদ্যোগৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, তেওঁলোকৰ বাবে কাইলৈৰ ভ্ৰমণ লাভজনক প্ৰমাণিত হ'ব।

ভাল ৰং: নীলা

শুভ দিন: শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি এজন দৰিদ্ৰ ব্যক্তিক কম্বল দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ প্ৰফুল্ল মনোভাৱেই আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব। কাইলৈ এজন বন্ধু বা আত্মীয় সহায়ৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ আহিব পাৰে

শুভ ৰং: চি-গ্ৰীণ

শুভ দিন: বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৫

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি সেউজীয়া শাক-পাচলি দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়): এইটো ভ্ৰমণৰ বাবে এটা আদৰ্শ দিন। যদি আপুনি ভিছাৰ বাবে অপেক্ষা কৰে, আপুনি ইতিবাচক ফলাফল পাব পাৰে।

ভাগ্যৱান ৰং: টিল

শুভ দিন: শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি দৰিদ্ৰ লোকক মিঠাই দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : ক্ৰীড়া আৰু অধ্যয়নৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব, আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতেও মিলি যাব। আজি সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰতো ভাল ফলাফল আহিব।

ভাল ৰং: কমলা

শুভ দিন: সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৭

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি মন্দিৰলৈ কুমকুম দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। কিন্তু আপোনাৰ নিজৰ সদিচ্ছাৰ সহায়ত, দিনটোৰ শেষত আপোনাক পুৰস্কৃত কৰা হ'ব।

শুভ ৰং: সাগৰীয় নীলা

শুভ দিন: শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি এজন দৰিদ্ৰ লোকক নেমুজাতীয় ফল দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): দিনটোত আপুনি যথেষ্ট প্ৰশংসা পাব। খেলুৱৈ আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলৰ নথিপত্ৰৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব।

ভাগ্যৱান ৰং: ৰঙা আৰু কমলা

শুভ দিন: মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩,৯

দান: অনুগ্ৰহ কৰি আজি ঘৰৰ দাসী বা ভিক্ষাৰীক ডালিম দান কৰক
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি