• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 12 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ১২ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপুনি গোটেই দিনটো কেনেদৰে কটাব ...

Numerology Horoscope 12 April 2022, সংখ্যাতত্ত্বত ১২ এপ্ৰিল: আপোনাৰ জন্ম দিনৰ সংখ্যা কি ? মিলাই চাওক আপুনি গোটেই দিনটো কেনেদৰে কটাব ...

Numerology Horoscope 12 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 12 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

Numerology Horoscope 12 April 2022: সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওঁ আহক আৰু চাওঁ আজি কাৰ ভাগ্যত কি আছে !

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): আজি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ দিন। কিন্তু দিনটোৰ শেষত, আপুনি পুৰষ্কাৰটো লৈ ঘৰলৈ উভতি আহিব। ডিজিটেল বিপণন, সৃষ্টিশীল কামৰ সৈতে জড়িত সকলৰ বাবে আজিৰ দিনটো এক শুভ দিন।

ভাগ্যৱান ৰং: কমলা আৰু নীলা

শুভ দিন: বৃহস্পতিবাৰ,

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩,

দান: অনুগ্ৰহ কৰি এগৰাকী মহিলাক কাপোৰেৰে নিৰ্মিত হালধীয়া ফল দান কৰক।

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : আজি প্ৰতিদ্বন্দীৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ধৈৰ্য্য লাগিব। আজি আপোনাৰ ওচৰৰ লোকসকলৰ বিশ্বাসঘাতকতাৰ বাবে হৃদয় ভাঙি যাব পাৰে।

ভাগ্যৱান ৰং: একুৱা

শুভ দিন: সোমবাৰ

ভাল সংখ্যা: ২

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ অনাথসকলক গাখীৰ দান কৰক।

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): আজি নতুন নিযুক্তিৰ বাবে বা নতুন জীৱনত প্ৰৱেশ কৰাৰ বাবে এক শুভ দিন। আজি লোৱা সকলো সিদ্ধান্তই অদূৰ ভৱিষ্যতক লাভান্বিত কৰিব পাৰে।

শুভ ৰং: কমলা

শুভ দিন: বৃহস্পতিবাৰে

ভাল সংখ্যা: ৩, ১

দান: অনুগ্ৰহ কৰি মহিলা সহায়কক ৰঙা শস্য দান কৰক।

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): আপুনি আজি আপোনাৰ জ্ঞান দেখুৱাব লাগিব। অতীতৰ কামৰ বাবে বিজয় আহিব। ৰাজনীতিবিদসকলৰ বাবে ভাল দিন। আজি ননভেজ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব।

ভাগ্যৱান ৰং: নীলা

শুভ দিন: শনিবাৰ

ভাল সংখ্যা: ৯

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ দৰিদ্ৰলোকক নেমুজাতীয় ফল দান কৰক।

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আজিৰ দিনটো মনোৰঞ্জন আৰু আনন্দেৰে পৰিপূৰ্ণ। আজিৰ দিনটো বিশেষকৈ ক্ৰীড়াৰ সৈতে জড়িত সকলৰ বাবে এটা শুভ দিন।

শুভ ৰং: চি-গ্ৰীণ

গুড ডে: বুধবাৰ

ভাল সংখ্যা: ৫

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ সেউজীয়া ফল আৰু পাচলি দান কৰক।

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়): আজিৰ সম্পৰ্কত তৰ্ক আৰু বিবাদ পৰিহাৰ কৰা ভাল। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কত নিৰাপত্তাহীনতা আৰু অস্বস্তিৰ অনুভূতিয়ে কাম কৰিব।

শুভ ৰং: নীলা

শুভ দিন: শুক্ৰবাৰে

ভাল সংখ্যা: ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ আশ্ৰমলৈ বগা মিঠাই দান কৰক।

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : আজি আইনী যুঁজত জয়ী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আজিৰ দিনটো ৰাজনীতিবিদ আৰু মনোৰঞ্জন উদ্যোগৰ সৈতে জড়িত ব্যক্তিত্বৰ বাবে এটা শুভ দিন।

শুভ ৰং: তিল

শুভ দিন: সোমবাৰ

ভাল সংখ্যা: ৭

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ যিকোনো আকাৰৰ ব্ৰঞ্জ বা তামৰ দৰে ধাতুৰ টুকুৰা দান কৰক।

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): আজি ভ্ৰমণ বা যন্ত্ৰ চলোৱা পৰিহাৰ কৰক। আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্ক স্থায়ী কৰি ৰাখিবলৈ আজিৰ দিনটো এটা ভাল দিন।

শুভ ৰং: সাগৰীয় নীলা

শুভ দিন: শুক্ৰবাৰ

ভাল সংখ্যা: ৬

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ এজন দৰিদ্ৰ ব্যক্তিক সেউজীয়া মুগৰ দাইল দান কৰক।

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): গ্লেমাৰ জগত আৰু সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে এক মহান দিন। খেলুৱৈ, ব্যৱসায়ী, শিক্ষক, বেংকাৰসকলক আজি তেওঁলোকৰ কামৰ বাবে স্বীকৃতি দিয়া হ'ব। শুভ ৰং: বেঙুনীয়া

শুভ দিন: মঙলবাৰ

ভাল সংখ্যা: ৩

দান: অনুগ্ৰহ কৰি কাইলৈ ঘৰৰ দাসীক ৰঙা শাৰী দান কৰক।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি