• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 23 June: ''মহিলাৰ বাবে উন্নতি, পুৰুষৰ বাবে আছে প্ৰত্যাহ্বান'', সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফলত চাওক ২৩ জুনৰ দিনটো

Numerology Horoscope 23 June: ''মহিলাৰ বাবে উন্নতি, পুৰুষৰ বাবে আছে প্ৰত্যাহ্বান'', সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফলত চাওক ২৩ জুনৰ দিনটো

কি কি সামগ্ৰী দান কৰিলে দিনটোলৈ সৌভাগ্যৰ অধিকাৰী হ'ব পাৰিব।

কি কি সামগ্ৰী দান কৰিলে দিনটোলৈ সৌভাগ্যৰ অধিকাৰী হ'ব পাৰিব।

কি কি সামগ্ৰী দান কৰিলে দিনটোলৈ সৌভাগ্যৰ অধিকাৰী হ'ব পাৰিব।

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): এটা অতি শুভ দিন। সফলতা যিকোনো প্ৰকাৰে আহিব। আপোনাৰ জীৱন সংগী বহুত প্ৰভাৱিত হ'ব পাৰে।

শুভ ৰং: টীল

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১ আৰু ৫

দান: দৰিদ্ৰ লোকসকলক কল দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) :  কৰ্মক্ষেত্ৰত ভাগ্য সদায় দয়ালু। কিন্তু এজন তৃতীয় ব্যক্তিৰ ওপৰত চকু ৰখাটো প্ৰয়োজনীয়। মহিলাসকলে এটা নতুন চাকৰি বা ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

শুভ ৰং: সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২ আৰু ৬

দান: মন্দিৰলৈ নাৰিকল দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): আপুনি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস হেৰুৱাব নালাগে। এটা নতুন চাকৰি আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এইটো এটা আদৰ্শ দিন।

শুভ ৰং মুগা

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১ আৰু ৩

দান: আশ্ৰমলৈ ঘেঁহু দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): আৱদ্ধ কামটো সমাধান হ'ব পাৰে। এটা কষ্টকৰ দিন, কিন্তু ফলাফল ভাল হ'ব।

শুভ ৰং  টীল

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিব লাগিব। সময় অপচয় নকৰাকৈ আপুনি লগে লগে পদক্ষেপ ল'ব লাগিব।

শুভ ৰং:  সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৫

দানঃ অনুগ্ৰহ কৰি শিশুসকলক সেউজীয়া গছ দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়): বহু লোকে সৰলতাৰ সুবিধা ল'ব বিচাৰে। উচ্চ শিক্ষা, নতুন ঘৰ, নতুন সম্পৰ্ক, চাকৰি সকলো অপেক্ষা কৰি আছে।

শুভ ৰং: আকাশী

ভাগ্যৱান দিন শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২ আৰু  ৬

দান:  শিশুসকলক নীলা কলম বা পেঞ্চিল দান কৰক।

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : বিশ্বস্ততা হৈছে মুখ্য মন্ত্ৰ, সেয়েহে  কিবা কোৱাৰ আগতে দুবাৰ চিন্তা কৰা প্ৰয়োজন। মহিলাসকলে ব্যৱসায়ত উন্নতি কৰিব, পুৰুষে প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব।

শুভ ৰং: কমলা আৰু সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৭

দান: অনাথ শিশুসকলক পঢ়া সামগ্ৰী দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): লক্ষ্যটো বেছি দূৰত নহয়, দৃষ্টি স্থিৰ ৰাখিব লাগিব। এটা সুখী আৰু ধুনীয়া দিন।

শুভ ৰং:  নীলা

ভাগ্যৱান দিন শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান:  অনাথ আশ্ৰমলৈ সৰিয়হৰ তেল দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): ৰাতিপুৱা ধ্যানে মানসিক শান্তি আনিব পাৰে। দিনটো নতুন সুযোগ, খ্যাতিৰ লাভালাভ, সম্পত্তি লাভ আদিৰ সৈতে অতিবাহিত কৰিব পাৰি।

শুভ ৰং: মুগা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৬ আৰু ৯

দান:   অনুগ্ৰহ কৰি দৰিদ্ৰলোকক বিলাহী দান কৰক
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি