• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Suggestions 19 September: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল অনুসৰি ১৯ ছেপ্তেম্বৰৰ দিনটো, চাওক শুভ সংখ্যা অথবা শুভ ৰং

Numerology Suggestions 19 September: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল অনুসৰি ১৯ ছেপ্তেম্বৰৰ দিনটো, চাওক শুভ সংখ্যা অথবা শুভ ৰং

যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হৈছে তেন্তে ছফ্টৱেৰ, প্ৰতিৰক্ষা, সোণ, পেট্ৰ'ল, পানীয় আৰু প্ৰসাধন সামগ্ৰীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়িক লেনদেনত যথেষ্ট সফল হ'ব।

যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হৈছে তেন্তে ছফ্টৱেৰ, প্ৰতিৰক্ষা, সোণ, পেট্ৰ'ল, পানীয় আৰু প্ৰসাধন সামগ্ৰীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়িক লেনদেনত যথেষ্ট সফল হ'ব।

যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হৈছে তেন্তে ছফ্টৱেৰ, প্ৰতিৰক্ষা, সোণ, পেট্ৰ'ল, পানীয় আৰু প্ৰসাধন সামগ্ৰীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়িক লেনদেনত যথেষ্ট সফল হ'ব।

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক-

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে):- আজিৰ দিনটো জ্ঞান আৰু উৎসাহেৰে ভৰি আছে। এই দিনটোত আপুনি সকলো আৰাম উপভোগ কৰিব আৰু ধন প্ৰাপ্ত কৰা বা লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰা সহজ হ'ব কিয়নো আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ দক্ষতাই যাদুকৰীভাৱে কাম কৰিব। সফলতা প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে ভগৱান সূৰ্য আৰু কেতুৰ আশীৰ্বাদ ল'বলৈ মনত ৰাখিব কিয়নো এক বিশেষ সংমিশ্ৰণ গঠন হয়।

শুভ ৰং: হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন: দেওবাৰ আৰু সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ১

দান:  আজি মন্দিৰত সূৰ্যমূখী ফুলৰ বীজ দান কৰক।

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : দিনটোৰ প্ৰথম ভাগ আপোনাৰ পুৰণি স্মৃতিবোৰ মনত পৰাৰ বাবে কিছু আৱেগিক হ’ব। কাম আৰু ব্যক্তিগত জীৱনৰ মাজত ভাৰসাম্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ ভাল দিন। বিনিয়োগৰ ওপৰত লাভ উচ্চ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে সেয়েহে আপোনাৰ ঘৰ বা বাণিজ্যিক সম্পত্তিৰ একাউণ্টত বিনিয়োগৰ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি তৰল, ইলেকট্ৰনিক, শস্য, গহণা, ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, ঔষধ আৰু ৰপ্তানি-আমদানিৰ লেনদেন কৰে, তেন্তে আপোনাৰ লাভ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে ই এক বিশেষ দিন।

শুভ ৰং: একুৱা

ভাগ্যৱান দিন: সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান: আজি দৰিদ্ৰ লোকক দৈ দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়):- আজি আপোনাৰ দিনটো ভাল হ’বলৈ নিজ কাৰ্যালয়ৰ চকীত কেঁচা হালধিৰ চাউল ছটিয়াব। সকলো চিন্তাৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ দিনটোত মানসিক স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱা প্ৰয়োজন। আজি ব্যৱসায়িক লেনদেনত কেৱল লিখিত যোগাযোগৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাটো উত্তম। যদি আপুনি ৰাজনীতিক বা চৰকাৰী বিষয়া তেন্তে বিশেষকৈ জনতাৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সফল হ'ব।

শুভ ৰং– সুমথিৰা

ভাগ্যৱান দিন: বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩ আৰু ১

দান: আজি মন্দিৰত কেঁচা হালধী দান কৰক।

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়):- ৰাতিপুৱা সেউজীয়া ঘাঁহৰ ওপৰত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়ক। আজি দিনটোৰ বেছিভাগ সময় সভা আৰু উপস্থাপনত অতিবাহিত কৰিব। যদি আইনী গোচৰৰ মোকাবিলা কৰে তেনেহ'লে আনৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰতি যত্নলব্ধ হওঁক, কেৱল আপোনাৰ হৃদয়ৰ কথা শুনিব। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কৰ এক আৱেগিক পৰিৱৰ্তন হ'ব পাৰে সেয়েহে আপোনজনৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি থাকিব।

শুভ ৰং : নীলা

ভাগ্যৱান দিন: মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক ভৰিত পিন্ধা চেণ্ডেল দান কৰক।

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়):- আপোনাৰ কাৰ্যালয়ৰ টেবুলত পাঁচ খোজৰ বাঁহৰ গছ এডাল ৰাখিব। আজি নতুন স্থিতি, স্থান, লেনদেন বা নেতৃত্ব প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। সাক্ষাৎকাৰৰ পৰিকল্পনা এদিনৰ বাবে পিছুৱাই ৰাখক। সেউজীয়া পিন্ধিলে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বই পেছাদাৰী সভাত সহায় কৰিব। অনুগ্ৰহ কৰি আজিৰ বাবে পাৰ্টি আৰু আমিষ পৰিহাৰ কৰক।

শুভ ৰং: সেউজীয়া আৰু হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন: বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৫

দানঃ অনুগ্ৰহ কৰি বৃদ্ধাশ্ৰমত গছপুলি দান কৰক।

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়):-  আজি চামৰাৰ সলনি ৰূপালী ধাতৱীয় ঘড়ী পিন্ধিব। সকলো লোকক বিশ্বাস কৰাৰ চিন্তাটো আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ এক দুৰ্বলতা। গতিকে অংশীদাৰ বাছনি কৰাত ব্যৱহাৰিক আৰু স্মাৰ্ট হওক। বাহন, ম'বাইল, ঘৰ কিনিবলৈ বা চমু ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ বাবে এক উত্তম দিন। শ্বেয়াৰ বজাৰৰ বিনিয়োগ অনুকূল হ'ব।

শুভ ৰং: একুৱা

ভাগ্যৱান দিন: শুক্ৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা:  ৬

দান:  আশ্ৰমত চেনী দান কৰক।

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়):- আজি মন্দিৰত ভগৱান শিৱক গাখীৰেৰে অভিষেক কৰক। এই দিনটো বহু উত্থান-পতনেৰে ভৰি আছে, কিন্তু ই উচ্চ লাভৰে সমাপ্ত হ’ব। ধনৰ লেনদেন কৰোঁতে যথেষ্ট সতৰ্কতা ৰখাৰ প্ৰয়োজন আৰু ব্যৱসায়ত দায়বদ্ধতাৰ অত্যাধিক বোজা থাকিব। ছফ্টৱেৰ, প্ৰতিৰক্ষা, সোণ, পেট্ৰ'ল, পানীয় আৰু প্ৰসাধন সামগ্ৰীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়িক লেনদেন যথেষ্ট সফল হ'ব। বিবাহৰ প্ৰস্তাৱবোৰ বিবেচনা কৰাটো ভাল।

শুভ ৰং: হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন: সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা:  ৭

দান: মন্দিৰত হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ দান কৰক।

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়):- আজি আপুনি এজন নেতাৰ দৰে বহুতৰ বাবে নিৰ্দেশক হ'ব কিন্তু আৱেগিক আৰু কঠোৰ নহ'বলৈ মনত ৰাখিব। আপোনাৰ সঙ্গীয়ে ধন বৃদ্ধিত আপোনাক সমৰ্থন দিব। বিদেশত পঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি উচ্চ মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব কিয়নো ইয়ে তেওঁলোকৰ সপোন পূৰণ কৰাত সহায় কৰিব। আপোনাৰ ভ্ৰমণ পৰিকল্পনা বিলম্বিত কৰিব আৰু ঐজি দান কৰাটো আৱশ্যক।

শুভ ৰং: সাগৰীয় সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন: শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৬

দান: এজন বন্ধুক তুলসী গছ দান কৰক।

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়):- মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ ব্যক্তিত্ব শক্তিশালী কৰিবলৈ কপালত কুমকুম প্ৰয়োগ কৰিব। আপুনি কোনো ধৰণৰ ক্ষমতাৰ অপব্যৱহাৰ নকৰিব। ব্যৱসায়িক সম্পৰ্ক আৰু চুক্তিবোৰ মসৃণভাৱে স্বাক্ষৰ কৰা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সৌৰ শক্তি, চৰকাৰ, শিক্ষণ, গ্লেমাৰ, ছফ্টৱেৰ, যাদুবিজ্ঞান, সংগীত, মাধ্যম বা শিক্ষা উদ্যোগৰ লোকসকলে জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিব। যুৱকসকলক আজি কিছুমান নতুন পদ পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

শুভ ৰং: কমলা

ভাগ্যৱান দিন: মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান:  যিকোনো প্ৰকাৰে সূৰ্যমূখী ফুলৰ তেল  দান কৰক।
Published by:Sehnaz Begum
First published: