• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 19 June: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফলত চাওক ১৯ জুনৰ দিনটো, আজি কি দান কৰিলে সুপ্ৰসন্ন হ'ব ভাগ্য

Numerology Horoscope 19 June: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফলত চাওক ১৯ জুনৰ দিনটো, আজি কি দান কৰিলে সুপ্ৰসন্ন হ'ব ভাগ্য

যদি আপুনি  ১৯ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, আজিৰ দিনটোত আত্মবিশ্বাস অক্ষুণ্ণ ৰাখিব লাগিব

যদি আপুনি ১৯ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, আজিৰ দিনটোত আত্মবিশ্বাস অক্ষুণ্ণ ৰাখিব লাগিব

যদি আপুনি ১৯ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, আজিৰ দিনটোত আত্মবিশ্বাস অক্ষুণ্ণ ৰাখিব লাগিব

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে):আত্মবিশ্বাস অক্ষুণ্ণ ৰাখিব লাগিব, আৰু সেয়েহে আজি যিকোনো প্ৰতিকূল পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰিব।

শুভ ৰং: ৰঙা আৰু কমলা

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১

দান: সূৰ্যমুখী তেল দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : যদি আপুনি এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছে, এতিয়া তাৰ পৰা ওলাই যোৱাটো প্ৰয়োজনীয়, অন্যথা ভৱিষ্যতে ডাঙৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।

শুভ ৰং:  নীলা আৰু হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২

দান: ভিক্ষাৰীক গাখীৰ দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ, গহনাবোৰৰ যত্ন ল'ব লাগিব। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত কেৱল লিখিত নথিপত্ৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব লাগে।

শুভ ৰং কমলা

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১ আৰু ৩

দান: দৰিদ্ৰ লোকক মাহজাতীয় শস্য দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): দিনটোৰ বেছিভাগ সময় কামত কটোৱা হ'ব। বিনিয়োগৰ ওপৰত আধাৰিত ৰিটাৰ্ণ আশা কৰা অনুসৰি হ'ব।

শুভ ৰং  নীলা আৰু কমলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): আপুনি কাম নকৰাকৈ ঘৰৰ পৰা ওলাই যাবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। নতুন চাকৰিৰ সুযোগ। সেউজীয়া কাপোৰ পিন্ধাটো ভাল।

শুভ ৰং:  সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৫

দানঃ বৃদ্ধাশ্ৰমলৈ গছপুলি দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়):  কামৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰিব লাগিব, অন্যথা বিশ্বস্ততা প্ৰমাণ কৰিব নোৱাৰি। নিজৰ কান্ধত সকলোৰে দায়িত্ব নোলোৱাই ভাল।

শুভ ৰং: একুৱা

ভাগ্যৱান দিন শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৬

দান:  বগা মুদ্ৰা দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : অৰ্থনৈতিক লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি অতি সাৱধান হ'ব লাগিব। আইনী নথিপত্ৰবোৰ ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিব লাগে।

শুভ ৰং: হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৭

দান: মন্দিৰলৈ হালধীয়া কাপোৰ দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): ধন আৰু ক্ষমতাৰ অপব্যৱহাৰ নকৰাই ভাল। নেতৃত্ব দিয়াত অত্যধিক আৱেগিক বা কঠোৰ হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।

শুভ ৰং:   সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান:  দৰিদ্ৰ লোকক খোৱা তেল দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): আজি যিকোনো ক্ষেত্ৰত সঠিক সিদ্ধান্ত লোৱা সম্ভৱ হ'ব। গতিকে আজিৰ দিনটো চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা, কথা কোৱা, সাক্ষাৎকাৰ লোৱা বা পৰীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ বাবে আদৰ্শ দিন।

শুভ ৰং: কমলা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৯

দান:   ৰঙা শাৰী দান কৰক
Published by:Gautam Barman
First published: