• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Suggestions 18 August : সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল অনুসৰি ১৮ আগষ্টৰ দিনটো, চাওক শুভ সংখ্যা অথবা শুভ ৰং

Numerology Suggestions 18 August : সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল অনুসৰি ১৮ আগষ্টৰ দিনটো, চাওক শুভ সংখ্যা অথবা শুভ ৰং

যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়, আজি পৰিয়াল আৰু আত্মীয়ৰ লগত সময় কটাওক।

যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়, আজি পৰিয়াল আৰু আত্মীয়ৰ লগত সময় কটাওক।

যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়, আজি পৰিয়াল আৰু আত্মীয়ৰ লগত সময় কটাওক।

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): পাকঘৰৰ গেছ ষ্টোভৰ ঠিক ওপৰত সূৰ্য দেৱতাৰ এখন ছবি আঁৰি লব। আজিয়েই আপোনাৰ ধাৰণাবোৰ কাৰ্যত ৰূপায়ণ কৰক। যোদ্ধাৰ দৰে প্ৰতিযোগিতাত জয়ী হ’বলৈ সক্ষম হ'ব। আজিৰ দিনটো সকলো দম্পতী, চৰকাৰী বিষয়া, চিকিৎসক, সংগীতজ্ঞ আৰু গ্লেমাৰ উদ্যোগৰ বাবে অতি উত্তম।

শুভ ৰং: কমলা আৰু সেউজীয়া
ভাগ্যৱান দিন: মঙলবাৰ আৰু দেওবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ১ আৰু ৩

দান: শিশুক কমলা ৰঙৰ কলম দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : কৰ্মস্থলীত এটা চলন্ত সজ্জাৰ টুকুৰা ৰাখক। বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ পৰা আজি আপুনি সহায় লাভ কৰিব। সৰু সৰু সমস্যাবোৰ নোহোৱা হৈ যাব। বাক্যত কূটনীতি গ্ৰহণ কৰক আৰু অতীত জীৱনৰ চিন্তাৰ পৰা নিজকে সংযত কৰক ৷ ল'ৰা-ছোৱালী আৰু আত্মীয়ৰ সৈতেও কটাবলৈ এটা সুন্দৰ দিন। সম্পৰ্কবোৰত ৰোমাঞ্চ বৃদ্ধি পাই সমৃদ্ধি লাভ কৰিব।

শুভ ৰং: গুলপীয়া

ভাগ্যৱান দিন: সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ২

দান: আজি ভিক্ষাৰীক দৈ দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়):  ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। যদি আপুনি এজন সামাজিক ব্যক্তি তেন্তে আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা আজি বাঢ়িব। আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ সাজু হ’ব লাগে। বিশেষকৈ অভিনেতা, ডিজাইনাৰ, সংগীতজ্ঞ, লেখক,ৰাজনীতিবিদ আৰু উকীলৰ বাবে অতি আকৰ্ষণীয় দিন।

শুভ ৰং– ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন: বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৩ আৰু ৯

দান: মন্দিৰলৈ চন্দন দান কৰক।

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): ভাগ্য ক্ৰমান্বয়ে আপোনাৰ পক্ষত। কেৰিয়াৰত নতুন আৰম্ভণি সম্ভৱ। ব্যৱসায়িক চুক্তিত পলম নকৰাটো ভাল। থিয়েটাৰ শিল্পী বা অভিনেতা, এংকৰ আৰু নৃত্যশিল্পীসকলে আজি সুবিধা লাভ কৰাৰ উজ্জ্বল সুযোগ হিচাপে অডিচনৰ বাবে আবেদন কৰিব লাগিব। ধাতু আৰু কাপোৰ নিৰ্মাতাসকলে বৃহৎ লাভৰ সৈতে দিনটো শেষ কৰিব।

শুভ ৰং – বেঙুণীয়া

ভাগ্যৱান দিন: মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান: মন্দিৰত এটা ধাতুৰ টুকুৰা দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বজাই ৰাখি এলাহ এৰি দিলে আজি সৰ্বাধিক লাভান্বিত হ'ব ৷ আপুনি চকু মেলি আপোনাৰ সংগীয়ে দিয়া মৰম আৰু সন্মান স্বীকাৰ কৰিব লাগিব। আজিয়েই শ্বেয়াৰ বজাৰ, ক্ৰীড়া, অনুষ্ঠান, প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষা আৰু সাক্ষাৎকাৰত ভাগ্যৰ পৰীক্ষা কৰিব লাগিব।

শুভ ৰং: সেউজীয়া আৰু ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন: বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৫

দানঃ পোহনীয়া জন্তুলৈ তৰল পদাৰ্থ দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়):  আজি ভগৱান বিষ্ণু আৰু লক্ষ্মীৰ পূজা সম্পন্ন কৰক। আজি আপোনাৰ সংগীৰ পৰা সুন্দৰ আচৰণৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব যিয়ে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব। একাংশ ব্যৱসায়ী আৰু অভিনেতালৈ সুযোগ আৰু সুবিধা। এটা বিলাসী দিন। ৰোমান্টিক সম্পৰ্কই ঘৰলৈ উভতি সুখ আনিব।

শুভ ৰং: বেঙুণীয়া

ভাগ্যৱান দিন: শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা:   ৬

দান:  ভিক্ষাৰীক বগা চাউল দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : মাতৃৰ আশীৰ্বাদেৰে দিনটো আৰম্ভ কৰি বিজয়ৰ বাবে যাওক। দায়িত্ব নিৰ্ধাৰণৰ বাবে আপুনি আজিয়েই আপোনাৰ অংশীদাৰ আৰু সহকৰ্মীসকলক বিশ্বাস কৰিব পাৰে। আগবঢ়োৱা প্ৰত্যাহ্বান গ্ৰহণ কৰক। পৰিয়ালৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰক।

শুভ ৰং: কমলা

ভাগ্যৱান দিন: সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা:  ৭, ৯

দান: মন্দিৰত তামৰ সামদ্ৰী দান কৰক।

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): আপুনি সদায় জীৱ-জন্তুক খুৱাব লাগে আৰু গোটেই সময়খিনিত ইহঁতৰ ওপৰত হিংসাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। আজিয়েই আপোনাৰ অন্তৰ্দৃষ্টি ব্যৱহাৰ কৰক বিশেষভাৱে যদি আপুনি চৰকাৰী বিষয়া, ব্যৱসায়ী।

শুভ ৰং: বেঙুণীয়া

ভাগ্যৱান দিন: শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৬

দান: দৰিদ্ৰক খাদ্য দান কৰক।

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): আজি পৰিয়াল আৰু আত্মীয়ৰ লগত সময় কটাওক। ভৱিষ্যতৰ লাভ আৰু জনপ্ৰিয়তা দুয়োটা সৌভাগ্যৰ সৈতে এটা পেকেজ হিচাপে আহিব। আৱেগ বিনিময় কৰিবলৈ প্ৰেমত পৰাসকলৰ বাবে এটা কল্পনাতীত দিন। গ্লেমাৰ উদ্যোগ আৰু সংবাদ মাধ্যমৰ মানুহে খ্যাতি উপভোগ কৰিব আৰু ৰাজনীতিবিদসকলে আজি ডাঙৰ সুযোগ যোগান ধৰিব।

শুভ ৰং: ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন: মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯

দান:  ৰঙা মচুৰ দাইল দান কৰক।
Published by:Gautam Barman
First published: