• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Numerology Horoscope 10 June: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল মতে ১০ জুনৰ দিনটো আপুনি কিমান সফল? কি দান কৰা শ্ৰেয় আজি

Numerology Horoscope 10 June: সংখ্যাতাত্ত্বিক ৰাশিফল মতে ১০ জুনৰ দিনটো আপুনি কিমান সফল? কি দান কৰা শ্ৰেয় আজি

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, দিনটো আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত বিশেষভাৱে সহায়ক।

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, দিনটো আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত বিশেষভাৱে সহায়ক।

যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে, দিনটো আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত বিশেষভাৱে সহায়ক।

  • Share this:
ভাৰতীয়ৰ মতে, সংখ্যাতত্ত্বমূলক (Numerology Suggestions) পৰামৰ্শৰ আধাৰত ভাগ্যও নিৰ্ণয় কৰা হয়। সাধাৰণতে, জন্ম তাৰিখ অনুসৰি, সংখ্যাতত্ত্বৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য গণনা কৰা হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, ধৰি লওঁ যে কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ হৈছে ১১। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁৰ জন্ম সংখ্যা হ'ব ১ + ১ = ২। ফলস্বৰূপে, তেওঁ সংখ্যাতত্ত্বমূলক পৰামৰ্শ #২-ৰ গণনা চাব লাগিব। অৰ্থাৎ, নিজৰ জন্ম তাৰিখৰ যোগফল গণনা কৰি সংখ্যাতত্ত্বগত পৰামৰ্শ গণনা কৰা হয়। এতিয়া সংখ্যাতত্ত্ব অনুসৰি, আজিৰ জন্মদিনৰ বাবে কি আছে চাওঁ আহক!

#Number 1

(যদি আপুনি ১, ১০, ১৯, ২৮ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছে): দিনটো আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত বিশেষভাৱে সহায়ক। সফলতা পাবলৈ সূৰ্য আৰু শিৱক উপাসনা কৰক। আপুনি সৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'লেও আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস ৰাখিব।

শুভ ৰং: হালধীয়া আৰু কমলা

ভাগ্যৱান দিন দেওবাৰ আৰু বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৩

দান: সূৰ্যমুখী তেল দান কৰক

#Number 2

(যদি আপোনাৰ জন্ম ২, ১১, ২০, ২৯ তাৰিখে হয়) : সাদৃশ্যতকৈ আপোনাৰ চিন্তা আৰু কাৰ্যৰ মাজত অধিক অমিল থাকিব। ব্যক্তিগত জীৱনত ভাৰসাম্য অৰ্জন কৰিবলৈ, আপুনি আৱেগৰ সলনি যুক্তিৰে খোজ কাঢ়িব লাগিব।

শুভ ৰং:  নীলা আৰু কমলা

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ২

দান: দৰিদ্ৰ আৰু গৰুবোৰক খোৱা পানী দান কৰক

#Number 3

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৩, ১২, ২১, ৩০ তাৰিখে হয়): আপোনাৰ প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ দিন। দিনটো শিক্ষাৰ্থী, উকীল, গায়ক, চিত্ৰশিল্পী, লেখক আৰু নৃত্যশিল্পীসকলৰ বাবে অতি শুভ।

শুভ ৰং কমলা আৰু ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন বৃহস্পতিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ১ আৰু ৩

দান: মন্দিৰলৈ চন্দন কাঠ দান কৰক

#Number 4

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৪, ১৩, ২২, ৩১ তাৰিখে হয়): সম্পত্তি ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ বাবে দিনটো শুভ। যদি আপুনি ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰে, আপুনি ৰিটাৰ্ণৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব লাগিব। শ্বেয়াৰ বজাৰৰ সৈতে লেনদেন কৰোঁতে সাৱধান হ'ব, প্ৰয়োজন হ'লে জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰামৰ্শ ল'ব।

শুভ ৰং  মুগা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৯

দান: দৰিদ্ৰ লোকক সেউজীয়া শস্য দান কৰক

#Number 5

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৫, ১৪, ২৩ তাৰিখে হয়): ৰাজনীতিবিদসকলে আৰ্থিক লাভ কৰিব। আপোনাৰ সহকৰ্মী আৰু পৰিচিতসকলৰ পৰা সাৱধান হ'ব; তেওঁলোকৰ সৈতে কোনো গোপন কথা ভাগ-বতৰা নকৰিব।

শুভ ৰং:  সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন বুধবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৫

দানঃ চেনি দান কৰক

#Number 6

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৬, ১৫, ২৪ তাৰিখে হয়):  ব্যৱসায়ত সফল হ'বলৈ আপোনাৰ ইচ্ছাও থাকিব লাগিব। অভিভাৱকসকলে তেওঁলোকৰ সন্তানৰ বাবে গৌৰৱ অনুভৱ কৰিব

শুভ ৰং:নীলা আৰু পীচ

ভাগ্যৱান দিন শুকুৰবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৬

দান:  বগা মুদ্ৰা দান কৰক

#Number 7

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৭, ১৬, ২৫ তাৰিখে হয়) : দিনটো বহুতো উত্থান-পতনৰ মাজেৰে পাৰ হ'ব। আপুনি যিকোনো বিষয়ত বিপৰীত লিংগৰ পৰামৰ্শ ল'ব পাৰে।

শুভ ৰং: হালধীয়া

ভাগ্যৱান দিন সোমবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৭

দান: দৰিদ্ৰ লোকক মাহজাতীয় শস্য দান কৰক

#Number 8

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৮, ১৭, ২৬ তাৰিখে হয়): আপুনি সকলো কাম সময় মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব। যোগাযোগৰ অভাৱৰ ফলত সঙ্গীৰ সৈতে সম্পৰ্ক গঢ়ি উঠিব পাৰে।

শুভ ৰং:   সেউজীয়া

ভাগ্যৱান দিন শনিবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা ৬

দান:  দৰিদ্ৰলোকক জোতা দান কৰক

#Number 9

(যদি আপোনাৰ জন্ম ৯, ১৮, ২৭ তাৰিখে হয়): গ্লেমাৰ, এয়াৰলাইন, ছফ্টৱেৰ, মিডিয়াৰ পৃথিৱীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত লোকসকলৰ বাবে ভাল দিন। যদি ভ্ৰমণ পৰিকল্পনা থাকে, ই সফলতাৰে পৰিপূৰ্ণ হ'ব।

শুভ ৰং: ৰঙা

ভাগ্যৱান দিন মঙলবাৰ

ভাগ্যৱান সংখ্যা  ৯

দান:  মচুৰ দাইল দান কৰক
Published by:Gautam Barman
First published: