உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • New Traffic Rule: যান-বাহন নিয়ম নামানিলে ২৩ হাজাৰ টকাৰ জৰিমণা ভৰিব পাৰে বাইকৰ গৰাকীয়ে ! সমস্যা হোৱাৰ পূৰ্বে নিয়মবোৰ জানক ...

    New Traffic Rule: যান-বাহন নিয়ম নামানিলে ২৩ হাজাৰ টকাৰ জৰিমণা ভৰিব পাৰে বাইকৰ গৰাকীয়ে ! সমস্যা হোৱাৰ পূৰ্বে নিয়মবোৰ জানক ...

    New Traffic Rule: ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ অবিহনে স্কুটি চলোৱাৰ বাবে আপুনি ৫ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা, পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ অবিহনে গাড়ী চলোৱাৰ বাবে ৫ হাজাৰ টকাৰ চালান - বীমা অবিহনে ২ হাজাৰ টকাৰ ইনভইচ, বায়ু প্ৰদূষণৰ মানদণ্ড ভংগ কৰাৰ বাবে ১০ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা আৰু হেলমেট অবিহনে এহেজাৰ টকাৰ জৰিমনা ভৰিব লাগিব পাৰে।

    New Traffic Rule: ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ অবিহনে স্কুটি চলোৱাৰ বাবে আপুনি ৫ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা, পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ অবিহনে গাড়ী চলোৱাৰ বাবে ৫ হাজাৰ টকাৰ চালান - বীমা অবিহনে ২ হাজাৰ টকাৰ ইনভইচ, বায়ু প্ৰদূষণৰ মানদণ্ড ভংগ কৰাৰ বাবে ১০ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা আৰু হেলমেট অবিহনে এহেজাৰ টকাৰ জৰিমনা ভৰিব লাগিব পাৰে।

    New Traffic Rule: ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ অবিহনে স্কুটি চলোৱাৰ বাবে আপুনি ৫ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা, পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ অবিহনে গাড়ী চলোৱাৰ বাবে ৫ হাজাৰ টকাৰ চালান - বীমা অবিহনে ২ হাজাৰ টকাৰ ইনভইচ, বায়ু প্ৰদূষণৰ মানদণ্ড ভংগ কৰাৰ বাবে ১০ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা আৰু হেলমেট অবিহনে এহেজাৰ টকাৰ জৰিমনা ভৰিব লাগিব পাৰে।

    • Share this:
    ৰাস্তাত গাড়ী চলোৱাৰ বাবে বহুতো যান-বাহন নিয়ম আছে যিবোৰ আমাৰ নিজৰ সুৰক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। যদি আমি সেই নিয়মবোৰ ভংগ কৰো, তেন্তে আমি কেৱল নিজৰে বিপদ নকৰো, আনকো বিপদত পেলাও। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, আপুনি আৰু আন লোকসকলে এক ডাঙৰ ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাক সদায়ে দায়িত্বৰ সৈতে আপোনাৰ বাহন চলাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। অন্যথা, যান-বাহনৰ নিয়ম ভংগ কৰাৰ বাবে আপুনি গধুৰ জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে।

    যদি আপুনি যান-বাহনৰ নিয়ম অনুসৰণ নকৰে আৰু তাৰ পিছত নতুন ট্ৰেফিক নিয়ম অনুসৰি, দুচকীয়া বাহনক ২৩ হাজাৰ টকালৈকে জৰিমনা বিহা হ'ব পাৰে। এতিয়া প্ৰশ্নটো আপোনাৰ মনলৈ আহিব যে ইমান টকা কেনেকৈ হ'ব পাৰে। কওঁ আহক।

    ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ অবিহনে স্কুটি চলোৱাৰ বাবে আপুনি ৫ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা, পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ অবিহনে গাড়ী চলোৱাৰ বাবে ৫ হাজাৰ টকাৰ চালান - বীমা অবিহনে ২ হাজাৰ টকাৰ ইনভইচ, বায়ু প্ৰদূষণৰ মানদণ্ড ভংগ কৰাৰ বাবে ১০ হাজাৰ টকাৰ জৰিমনা আৰু হেলমেট অবিহনে এহেজাৰ টকাৰ জৰিমনা ভৰিব লাগিব পাৰে।

    দিল্লীৰ যুৱকজনে একেই জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লগা হৈছিল
    নতুন নিয়ম বোৰ কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত, দিল্লীৰ বাসিন্দা দিনেশ মদনক গুৰুগ্ৰাম আৰক্ষীয়ে ২৩ হাজাৰ টকাত চালান দিছিল। চালান প্ৰাপ্তি অনুসৰি, দিনেশ মদনক ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ, পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ (আৰচি) অবিহনে, তৃতীয় পক্ষৰ বীমা অবিহনে, প্ৰদূষণ অবিহনে আৰু হেলমেট অবিহনে গাড়ী চলোৱাৰ বাবে ২৩ হাজাৰ টকা জৰিমণা ৰখা হৈছিল।

    আচৰিত হ'ল যুৱকজন
    ইমান বেছি জৰিমনা বিহা দিনেশ মদনে কয়, "মই সম্পূৰ্ণৰূপে স্তম্ভিত হৈ পৰিছিলো আৰু ৰাতি টোপনিও নাহিল। এইটো সামান্য পৰিমাণ নহয়, ই যথেষ্ট ডাঙৰ পৰিমাণ। মোৰ ওচৰত মোৰ নথিপত্ৰ নাছিল, মই তেওঁলোকক (আৰক্ষী) কৈছিলো যে মই ঘৰত মোৰ নথিপত্ৰ পাহৰি গৈছিলো আৰু তেওঁলোকে মোক ১০ মিনিটৰ ভিতৰত নথিপত্ৰবোৰ আনিবলৈ কৈছিল। মই মোক কৈছিলো যে মই দিল্লীৰ আৰু আমি গুৰুগ্ৰাম আদালতৰ ওচৰত আছো, মই মোৰ নথিপত্ৰ কেনেকৈ পাব পাৰো। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে মোৰ গাড়ীখন জব্দ কৰা হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: