உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Social Mediaত এক আচৰিত Trend ! মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ মুখত প্ৰয়োগ কৰিছে ভেচেলিন, কিন্তু কিয় ?

    Social Mediaত এক আচৰিত Trend ! মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ মুখত প্ৰয়োগ কৰিছে ভেচেলিন, কিন্তু কিয় ?

    Weird Skincare Trend : TikTokৰ মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ ছালৰ খহটাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ এটা শেহতীয়া ৰেচিপি (Viral Skincare Trend) ভাগ বতৰা কৰি আছে। ইয়াৰ মহিলাসকলে ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মুখত ভেচেলিনৰ কেন খালী কৰি আছে।

    Weird Skincare Trend : TikTokৰ মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ ছালৰ খহটাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ এটা শেহতীয়া ৰেচিপি (Viral Skincare Trend) ভাগ বতৰা কৰি আছে। ইয়াৰ মহিলাসকলে ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মুখত ভেচেলিনৰ কেন খালী কৰি আছে।

    Weird Skincare Trend : TikTokৰ মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ ছালৰ খহটাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ এটা শেহতীয়া ৰেচিপি (Viral Skincare Trend) ভাগ বতৰা কৰি আছে। ইয়াৰ মহিলাসকলে ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মুখত ভেচেলিনৰ কেন খালী কৰি আছে।

    • Share this:
    যদি বতৰ ঠাণ্ডা হোৱাৰ পিছত কিবা এটাই আটাইতকৈ বেছি আমনি কৰে, তেনেহ'লে সেয়া হৈছে খহটা ছাল। আপুনি যিমানেই ময়েশ্চাৰাইজাৰ প্ৰয়োগ নকৰক, দিনটোত ছাল খহটা দেখায়। এনে পৰিস্থিতিত, এই মুহূৰ্তত, ছ'চিয়েল মিডিয়াত মহিলাসকলে ইয়াক এৰাই চলিবলৈ এক অদ্ভুত ছালৰ যত্নৰ প্ৰৱণতা গ্ৰহণ কৰিছে। সামাজিক মাধ্যমত তেওঁলোকে ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰি আছে (Slugging With Vaseline)।

    TikTokৰ মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ ছালৰ খহটাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ এটা শেহতীয়া ৰেচিপি (Viral Skincare Trend) ভাগ বতৰা কৰি আছে। এই ৰেচিপিটো হৈছে ছাল ৰখাৰ প্ৰৱণতা অৰ্থাৎ ইয়াক বিশ্ৰাম দিয়া। ইয়াৰ মহিলাসকলে ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মুখত ভেচেলিনৰ কেন খালী কৰি আছে। তেওঁলোকে ইয়াক এক আৰোগ্য প্ৰক্ৰিয়া বুলি কয় আৰু তেওঁলোকক ইয়াক ৰাতিটোৰ ভিতৰতে এৰি দিবলৈ আৰু তাৰ পিছত ছালৰ ওপৰত ইয়াৰ ভাল প্ৰভাৱৰ বিষয়ে কথা পাতিবলৈ কয়।

    এইটো সামাজিক মাধ্যমত হিট।
    প্ৰথমে, এই প্ৰৱণতা টিকটকৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল। দাবী কৰা হৈছে যে নিশা মুখত ভেচেলিন প্ৰয়োগ কৰি কোমল ছাল পোৱা যায়। স্লাগিং হেচটেগ হিচাপে জনাজাত এই ট্ৰেণ্ডটোৱে টিকটকত ৮৭.৩ মিলিয়ন দৰ্শন লাভ কৰিছে। স্কিনকেয়াৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, এই সৌন্দৰ্য হেকটো বিখ্যাত অভিনেত্ৰী মেৰিলিন মনৰোৰ মেকআপ শিল্পীয়ে আৰম্ভ কৰিছিল, যিয়ে দৃশ্যগ্ৰহণৰ আগদিনা ৰাতি তেওঁৰ মুখত ভেচেলিন প্ৰয়োগ কৰিছিল। এই মুহূৰ্তত, এই প্ৰৱণতা দক্ষিণ কোৰিয়াৰ পৰা ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

    কিমান শুদ্ধ আৰু কিমান ভুল?
    Daily Starৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চৰ্মৰোগ বিশেষজ্ঞ ডাঃ বেনেডেটা ব্ৰাজিনিয়ে এই প্ৰৱণতাৰ বিষয়ে কোৱাৰ সময়ত ব্যাখ্যা কৰিছিল যে স্লাগিঙত, গোটেই মুখখন শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ভেচেলিনৰ ডাঠ স্তৰেৰে আবৃত হৈ থাকে। শীতকালত ব্যৱহৃত এই সৌন্দৰ্য হেকটো কেৱল তেওঁলোকৰ বাবে ভাল যাৰ ছাল অতি শুকান। ই তেওঁলোকৰ ছালৰ আৰ্দ্ৰতা বন্ধ কৰে আৰু গোটেই ৰাতি ইয়াক মসৃণ কৰি তোলে। যিসকলৰ ছাল স্বাভাৱিক আৰু স্বাস্থ্যকৰ, এই হেকটো অপ্ৰয়োজনীয় কিয়নো পেট্ৰ'লিয়াম জেলীয়ে পুষ্টি নকৰে বা ই ছালত গভীৰভাৱে শোষিত নহয়। তেলেতীয়া ছালৰ বাবে, এইবোৰৰ ফলত পিম্পল হ'ব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: