உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • ১ জুনৰ পৰা অধিক ব্যয়বহুল হৈ পৰিব মটৰ ইঞ্চুৰেন্স! চৰকাৰে বৃদ্ধি কৰিলে থাৰ্ড পাৰ্টী বীমাৰ মিনিমাম ৰেট! এতিয়াৰ পৰা ইঞ্জিন অনুসৰি বাঢ়িব খৰচ!

    ১ জুনৰ পৰা অধিক ব্যয়বহুল হৈ পৰিব মটৰ ইঞ্চুৰেন্স! চৰকাৰে বৃদ্ধি কৰিলে থাৰ্ড পাৰ্টী বীমাৰ মিনিমাম ৰেট! এতিয়াৰ পৰা ইঞ্জিন অনুসৰি বাঢ়িব খৰচ!

    কোনখন বাহনত কিমান খৰচ কৰা হ'ব?

    কোনখন বাহনত কিমান খৰচ কৰা হ'ব?

    কোনখন বাহনত কিমান খৰচ কৰা হ'ব?

    • Share this:
    গাড়ীকে ধৰি আন বাহনৰ চালকসকলৰ বাবে ডাঙৰ খবৰ। ১ জুন, ২০২২ৰ পৰা, আপোনাৰ গাড়ীৰ বীমা ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বুধবাৰে থাৰ্ড পাৰ্টীৰ মটৰ বাহন বীমাৰ প্ৰিমিয়াৰম হাৰ বৃদ্ধি কৰে। এতিয়া আপুনি বীমাৰ বাবে গাড়ীৰ ইঞ্জিন অনুসৰি অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

    পথ আৰু পৰিবহণ মন্ত্ৰণালয়ে এক জাননী জাৰি কৰি কয় যে, মটৰ বীমাৰ বাবে প্ৰিমিয়াম শেষবাৰৰ বাবে 2019-20 বৰ্ষৰ বাবে সলনি কৰা হৈছিল। কোভিড-19 মহামাৰীৰ সময়ত ইয়াত কোনো পৰিৱৰ্তন হোৱা নাছিল। এতিয়া বিভিন্ন ইঞ্জিন ক্ষমতাৰ বাবে তৃতীয় পক্ষৰ বীমাৰ হাৰ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। প্ৰিমিয়ামৰ নতুন হাৰ ১ জুনৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

    কোনখন বাহনত কিমান খৰচ কৰা হ'ব?

    মন্ত্ৰণালয়ৰ মতে, 1,000 চিচিতকৈ কম ক্ষমতাৰ ইঞ্জিনৰ বাবে থাৰ্ড পাৰ্টী বীমাৰ প্ৰিমিয়াম 2,094 টকা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। 2019-20 বৰ্ষত, পৰিমাণ আছিল 2,072 টকা। একেদৰে, 1,000 চিচিৰ বাহনৰ ওপৰত তৃতীয় পক্ষৰ বীমাৰ প্ৰিমিয়াম 3,221 টকাৰ পৰা 3,416 টকালৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। অৱশ্যে, 1,500 চিচিৰ ওপৰৰ গাড়ীৰ বাবে তৃতীয় পক্ষৰ বীমা প্ৰিমিয়াম সামান্য বৃদ্ধি হৈছে। ই দুবছৰ আগৰ ৭,৮৯০ টকাৰ পৰা ৭,৮৯৭ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: