• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Money Mantra Astrology 9 October : লক্ষ্মীপূজাত হাতলৈ ধন আহিবনে? নে পানীৰ দৰে খৰচ হ'ব? চাওক ৰাশিফল অনুসৰি ১০ অক্টোবৰৰ মানীমন্ত্ৰ

Money Mantra Astrology 9 October : লক্ষ্মীপূজাত হাতলৈ ধন আহিবনে? নে পানীৰ দৰে খৰচ হ'ব? চাওক ৰাশিফল অনুসৰি ১০ অক্টোবৰৰ মানীমন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

  • Share this:
জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ মতে মানুহে ধন আহৰণ আৰু জমাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত কৰা নানা ভুলৰ বাবেই বহু আৰ্জিও ধনৱান হ'ব নোৱাৰে, বহু কষ্ট কৰিও প্ৰাপ্য ধন লাভ নকৰে বা ধন লাভ কৰিলেও নানা অজুহাতেৰে খৰচ হৈ যায়।

কিন্তু আপুনি যদি আগতীয়াকৈ জানিব পাৰে আপোনাৰ দিনটোৰ ধনস্থান কেনেকুৱা তেন্তে সেই অনুসৰি আপুনি নিজৰ বিত্তীয় সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে আৰু ধনৰ ক্ষতি হোৱাৰ পৰা বাচিব পাৰে। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Mantra Astrology)ৰ  আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ-

মেষ ৰাশি (Aries ) : অফিচত কাম কৰাৰ সময়ত ধৈৰ্যৰে কাম কৰিব লাগে আৰু লগতে সাৱধান হ’ব লাগে। আনৰ কাম-কাজত অযথা হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা বিৰত থকা উচিত। নিজৰ কামত অৱহেলা নকৰিব। ট্ৰেডিং কৰাৰ সময়ত সাৱধান হোৱাটো ভাল। ঘনিষ্ঠ লোকৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি কাম কৰিব লাগে। যিসকল গৱেষণামূলক কামত জড়িত, তেওঁলোকৰ কাম স্বাভাৱিক হ’ব।  প্ৰতিকাৰঃ ১০৮ বাৰ ওঁম নমঃ শিৱা মন্ত্ৰ জপ কৰক

বৃষ ৰাশি (Taurus) :  আৰ্থিক বিষয়তো আজি আনৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব। আজি নতুন চুক্তিৰ জৰিয়তে এই ৰাশিৰ অৰ্থনৈতিক বিকাশ সম্ভৱ হ’ব। আজিৰ দিনত এটা মূল্যৱান ক্ৰয়ৰ সৈতে জড়িত হ’ব পাৰে। কিন্তু আজি খৰচৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব লাগিব। আজি সফলতাৰ বহু পথ থাকিব। ভূমি সম্পৰ্কীয় বিষয়ত আপুনি আজি ভাল ফলাফল পাব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ ৰাম মন্দিৰত বহি ৰাম সুৰক্ষা স্তোত্ৰ পাঠ কৰক

মিথুন ৰাশি (Gemini ) :  আজি আপুনি স্বাভাৱিকভাৱে লাভৰ সুযোগ পাব পাৰে। বিত্তীয় লেনদেনত স্বচ্ছ হওক। অৰ্থনৈতিক কাৰ্যকলাপত সক্ৰিয়তা দেখুৱাব লাগিব। আজি আপুনি নিজৰ বাজেট নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব পাৰে। নিজৰ পূৰ্বৰ অভিজ্ঞতাৰ উদাহৰণ লৈ কাম কৰিব লাগিব। বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত প্ৰৱঞ্চনাৰ কবলত পৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক। ব্যৱসায়তো আজিৰ দিনত সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজনীয়। প্ৰতিকাৰঃ হনুমান মন্দিৰত ঘিউৰ লেম্প জ্বলাই দিব

কৰ্কট (Cancer ) :  বিত্তীয় বিষয়ত মনোনিৱেশ ৰাখক। পেছাদাৰী ব্যৱসায়ত আপোনাৰ সুযোগ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। আজিৰ যিকোনো কাম বুজাবুজি আৰু বিশ্বাসেৰে কৰা উচিত। কৰ্মক্ষেত্ৰত মেনেজমেণ্টৰ উন্নতি হ’বলৈ গৈ আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত স্মাৰ্ট ৱৰ্কিং গ্ৰহণ কৰিব লাগে। ব্যৱসায়ত সকলো কথা অনুকূল হ’ব লাগে। প্ৰতিকাৰ: ভৈৰৱ মন্দিৰত মিঠাই আগবঢ়াই দিব

সিংহ ৰাশি (Leo) : কিন্তু আজি আপোনাৰ অহংকাৰী মনোভাৱ এৰাই চলিব লাগিব। বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত নিজৰ বাজেটৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। আজিয়েই কামৰ পৰিকল্পনা কৰক আৰু সেই অনুসৰি কাম কৰক। আপুনি হয়তো আজি ব্যৱসায়ত সৌভাগ্যৱান। আজি আমি পৰিৱেশৰ লগত খাপ খুৱাব লাগিব। আজি কৰ্মস্থলীত আপুনি ভাল ফলাফল পাব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত পৰিচালনা শক্তিশালী কৰিব লাগে। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি বন্দী চৰাইবোৰক এৰি দিয়ক

কন্যা ৰাশি (Virgo) : আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত ভাল সফলতা লাভ কৰিব। সকলো ক্ষেত্ৰতে আকাংক্ষিত লাভ পাব পাৰি। পৰিকল্পনা অনুসৰি আগবাঢ়ি যাবলৈ চেষ্টা কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত সম্পৰ্ক উন্নত হ’বলৈ গৈ আছে। সকলোৱে একেলগে কাম কৰাৰ চেষ্টা কৰা উচিত। ব্যৱসায়ত উদ্যমী হ’ব লাগিব। ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰি। আপুনি আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাত সফল হ’ব। ইয়াৰ উপৰি আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। প্ৰতিকাৰঃ ৰামায়ণৰ সুন্দৰকাণ্ড বা হনুমান চালিছা ৭ বাৰ আবৃত্তি কৰক।

তুলা ৰাশি (Libra ) : পেছাদাৰী লোকৰ সৈতে যোগাযোগ বৃদ্ধি পাব। আজি কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় - দুয়োটা বাঢ়িব। আজিয়েই ছিনিয়ৰসকলক লগ কৰিব পাৰিব। সম্পদৰ প্ৰচুৰতা থাকিব। জীৱনৰ উন্নতি হ’ব। বাণিজ্যিক বিষয়ত আগ্ৰহ বাঢ়িব। যিকোনো সুযোগৰ সুবিধা লোৱা উচিত। প্ৰতিকাৰঃ বন গছৰ তলত ঘিউৰ লেম্প এটা জ্বলাই দিব

বৃশ্চিক ৰাশি (Scorpio) : আজিয়েই সিদ্ধান্ত ল’বলৈ আৰাম অনুভৱ কৰক। বিত্তীয় দিশত উন্নতি হ’ব। আপুনি আশা কৰাতকৈ অধিক সফলতা লাভ কৰিব পাৰে কৰ্মক্ষেত্ৰত। পৰিকল্পনা অনুসৰি কামত আগবাঢ়িব। পেছাদাৰী ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত ফলাফল। পাৰফৰমেন্স ভাল হ’ব। বিবেচনাৰে কাম কৰক। লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰক

ধনু ৰাশি (Sagittarius ) : ব্যৱসায়ত অপ্ৰয়োজনীয় কথাবোৰক আওকাণ কৰা উচিত। কোনো উৰাবাতৰি অনুসৰণ নকৰিব। কাৰ্যালয়ত কৰ্মক্ষমতা হ্ৰাস পাব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ প্ৰতি সমৰ্পণ বৃদ্ধি পাব। কাম-কাজত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। নিজৰ বাজেটত মনোনিৱেশ কৰক। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি ক’লা কুকুৰক খাদ্য খুৱাওক

মকৰ ৰাশি (Capricorn) : আজি আপোনালোকৰ বাবে সকলো পৰিকল্পনা আগুৱাই যোৱাটো সম্ভৱ হ’ব। পেছাদাৰী উন্নতিৰ পথ বহল হ’ব। আপুনি আজি সকলোৰে সমৰ্থন লাভ কৰিব পাৰিব। আজি বাণিজ্যিক কাৰ্যকলাপ অধিক গতিশীলতা লাভ কৰিব। সময়মতে কাম শেষ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। প্ৰতিকাৰঃ ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণক চেনি অৰ্পণ কৰক

কুম্ভ ৰাশি (Aquarius) : আজি আপুনি পাব পাৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ অফাৰ। আপোনালোকে আজি সকলোৰে সমৰ্থন পাবলৈ গৈ আছে। আজি কৰ্ম পৰিকল্পনা সঠিকভাৱে আগুৱাই নিয়াটো সম্ভৱ হ’ব। কামৰ দক্ষতাও বৃদ্ধি পাব। সকলো বাধা দূৰ কৰা হ’ব। আজিয়েই লাভ কৰক আকৰ্ষণীয় অফাৰ। সেই আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। প্ৰতিকাৰ: ভগৱান গণেশক দুৰ্বা আগবঢ়াই ১০৮ বাৰ গণেশ মন্ত্ৰ জপ কৰক।

মীন (Pisces ) : আজি কামত থকা বাধাসমূহ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আঁতৰ হ’ব। সাহস বাঢ়িব। এই ৰাশিৰ লোকসকলে সক্ৰিয়ভাৱে কাম কৰা উচিত। সকলো ক্ষেত্ৰতে আৰ্হিৰ প্ৰাধান্য থাকিব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। প্ৰতিপত্তি আৰু সুযোগো বাঢ়িব। কোনো কামত খৰখেদা নকৰিব। ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰি। প্ৰতিকাৰ: দুৰ্গা মন্দিৰত দুৰ্গা চালিছা আবৃত্তি কৰক।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি