• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Money Mantra 14 October : দিনটোৰ বিত্তীয় আয় আৰু ব্যয়ৰ তালিকাখন কেনেকুৱা, চাওক ৰাশিফল অনুসৰি ১৪ অক্টোবৰৰ মানীমন্ত্ৰ

Money Mantra 14 October : দিনটোৰ বিত্তীয় আয় আৰু ব্যয়ৰ তালিকাখন কেনেকুৱা, চাওক ৰাশিফল অনুসৰি ১৪ অক্টোবৰৰ মানীমন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ

  • Share this:
জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ মতে মানুহে ধন আহৰণ আৰু জমাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত কৰা নানা ভুলৰ বাবেই বহু আৰ্জিও ধনৱান হ'ব নোৱাৰে, বহু কষ্ট কৰিও প্ৰাপ্য ধন লাভ নকৰে বা ধন লাভ কৰিলেও নানা অজুহাতেৰে খৰচ হৈ যায়।

কিন্তু আপুনি যদি আগতীয়াকৈ জানিব পাৰে আপোনাৰ দিনটোৰ ধনস্থান কেনেকুৱা তেন্তে সেই অনুসৰি আপুনি নিজৰ বিত্তীয় সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে আৰু ধনৰ ক্ষতি হোৱাৰ পৰা বাচিব পাৰে। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Mantra Astrology)ৰ  আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক ভূমিকা কালামৰ মানী মন্ত্ৰ-

মেষ ৰাশি (Aries ) :  আজি চাকৰি বিচৰাসকলে বহুতো সুবিধা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়িক কাম সফল হ’ব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা ফলপ্ৰসূ হ’ব। আপুনি গুৰুত্বপূৰ্ণ কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে। কৰ্মত সফলতা থাকিব। ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক।প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি ১০৮ বাৰ 'ওম নম শিৱায়' মন্ত্ৰ জপ কৰক

বৃষ ৰাশি (Taurus) : কৰ্মক্ষেত্ৰত বা ব্যৱসায়ত কিছুমান সমস্যা সমাধান নোহোৱাকৈ থাকিব পাৰে। কোনো কামতে খৰখেদা নকৰিব। প্ৰস্তুত কৰি আগবাঢ়ক। যিকোনো ব্যৱসায়িক লেনদেনত সাৱধান হওক। সহকৰ্মীসকলৰ মাজত সহযোগিতাৰ মনোভাৱ আজি দেখিবলৈ পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিলে নিশ্চয় সফলতা লাভ কৰিব। পেছাদাৰীসকলে তুলনামূলকভাৱে ভাল ফলাফল দিব। আজি আপোনালোকে নিজৰ সামৰ্থ্য অনুযায়ী ভাল ফলাফল পাব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি ৰাম সুৰক্ষা স্তোত্ৰ পাঠ কৰক

মিথুন ৰাশি (Gemini ) : কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক সময় বিনিয়োগ কৰিলে উপাৰ্জনৰ নতুন উৎসহ সৃষ্টি হ’ব। আপুনি পাব পাৰে আকৰ্ষণীয় চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ। নিজৰ জীৱনটো নিজৰ লক্ষ্যৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰক। আজি আপোনাৰ কৰ্মদক্ষতা বৃদ্ধি পাব। অৰ্থনৈতিক কাম-কাজত সক্ৰিয় হওক। প্ৰতিকাৰঃ হনুমানজীক ঘিউ লেম্প আগবঢ়াই দিব

কৰ্কট (Cancer ) :  বিলাসী সামগ্ৰীত ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ নতুন পৰিকল্পনা কাৰ্যকৰী হ’ব। ব্যৱসায়ে আশা কৰা ফলাফল পাব। আপোনাৰ জীৱনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ আৰু আগবাঢ়ি যাব। ব্যৱসায়ত ব্যাপক লাভ হ’ব। নতুন নতুন বস্তুৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰি বেছি উত্তেজিত নহ’ব। প্ৰতিকাৰ: ভৈৰৱ মন্দিৰত মিঠাই আগবঢ়াই দিব

সিংহ ৰাশি (Leo) : লাভৰ বহুমুখী যোগফল আছে। আজি আপুনি আশা কৰা সফলতা লাভ কৰিব। আজি আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ হব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত গুৰুত্ব দিলে সফলতা লাভ কৰিব। আপুনি লাভ কৰিব গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য। যদি কোনো গোচৰ চলি আছে, তেন্তে শীঘ্ৰেই নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। আজি আপোনাৰ ৰিস্ক লোৱাৰ প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি গছজোপাক পানী দিব

কন্যা ৰাশি (Virgo) : কামত ধৈৰ্যৰ লগতে বিচক্ষণতাও দেখুৱাব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়িক প্ৰচেষ্টা আজি স্বাভাৱিক হ’ব। উদ্যোগ বা বাণিজ্য সম্পৰ্কীয় কোনো বিষয়ত সিদ্ধান্ত লওঁতে খৰখেদা নকৰিব। আজি আপোনাৰ উপাৰ্জন স্বাভাৱিক হ'ব। মডাৰেচন ব্যৱহাৰ কৰক। কোনো নতুন পদক্ষেপ লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰতিকাৰ: দুৰ্গা মন্দিৰত দুৰ্গা চালিচা আবৃত্তি কৰক

তুলা ৰাশি (Libra ) : কৰ্মক্ষেত্ৰত দলীয় কামে আজি পুৰস্কাৰ পাব। আজি আপুনি নতুন কিবা এটা অৰ্জন কৰিব পাৰিব। ব্যৱসায়ত আপোনাৰ লাভ ফলপ্ৰসূ হ’ব। আপোনাৰ কৰ্মক্ষমতা বৃদ্ধি পাব। আৰ্থিক লাভ হ’ব। আজি আপোনালোকৰ বিভিন্ন প্ৰচেষ্টাই আকাংক্ষিত ফল বহন কৰিব। প্ৰতিকাৰ: বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদ লৈ ঘৰৰ পৰা ওলাই যাওক

বৃশ্চিক ৰাশি (Scorpio) : আপুনি আজি ব্যৱসায়িক দায়িত্বত অধিক মনোনিৱেশ কৰিব। আজিয়েই বাজেটত থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। বেয়া কামৰ পৰা আঁতৰত থাকক। বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। কাৰ্যালয়ত কৰ্মচাৰীয়ে নিজৰ কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। কেৰিয়াৰৰ বিষয়বোৰ আৰু আগবাঢ়িব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি শিৱক পঞ্চমৃত অভিষেক কৰক

ধনু ৰাশি (Sagittarius ) : আৰ্থিকভাৱে আপুনি আশা কৰাতকৈ ভাল কাম কৰিব। আপুনি আপোনাৰ কৰ্ম প্ৰচেষ্টাত সক্ৰিয় হ’ব। পেছাদাৰী ফলাফল ইতিবাচক হ’ব। অনুকূল সময়ৰ সুবিধা ল'বলৈ চেষ্টা কৰক। সকলো ক্ষেত্ৰতে আপোনাৰ প্ৰদৰ্শন ভাল হ’ব। নতুন প্ৰকল্প এটাৰ ওপৰত আপোনাৰ আলোচনা সফল হ’ব। ​​আপোনাৰ সকলো সন্দেহ দূৰ হ'ব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি হনুমান চালিচা আবৃত্তি কৰক

মকৰ ৰাশি (Capricorn) : লাভৰ হাৰ আজি তুলনামূলকভাৱে ভাল হ’ব। ব্যৱসায়ৰ গতিবেগ বৃদ্ধি পাব। ব্যক্তিগত কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বাহন ক্ৰয় কৰিবলৈ অনুকূল সময়। আপোনাৰ বস্তুগত সম্পদ বাঢ়িব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ে গতি বজাই ৰাখিব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি কৃষ্ণ মন্দিৰত বাঁহী অৰ্পণ কৰক

কুম্ভ ৰাশি (Aquarius) : আপোনাৰ ওচৰত পেছাদাৰী ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা আছে। সকলো ক্ষেত্ৰতে আপোনাৰ প্ৰদৰ্শন ভাল হ’ব। ভাল সময়ৰ সুবিধা লওক। নিজৰ শক্তি ব্যৱহাৰ কৰক। পেছাদাৰী ব্যৱসায়ত আৰ্থিক লাভ হ’ব। ব্যৱসায়ৰ গতিবেগ বৃদ্ধি পাব। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। বিত্তীয় বিষয়ত লাভৰ বাবে প্ৰচেষ্টা কৰিলে ভাল ফল পোৱা যাব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি হালধীয়া ৰঙৰ খাদ্য সামগ্ৰী দান কৰক

মীন (Pisces ) :  আপোনাৰ আৰ্থিক দিশটো অধিক শক্তিশালী হ’ব। আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ উৎস বাঢ়িব। চাকৰিৰ আলোচনাত অংশগ্ৰহণ কৰক। আপোনাৰ অভিভাৱকৰ ব্যৱসায়টো চাওক। আপোনাৰ ধন-সম্পত্তি বাঢ়ি গৈ থাকিব। কামত অনুশাসন বজাই ৰাখিব লাগে। কৰ্ম আৰু ব্যৱসায়ত সফলতা থাকিব। প্ৰতিকাৰ: অনুগ্ৰহ কৰি গৰুবোৰক সেউজীয়া ঘাঁহ খুৱাব
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি