உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • আহিছে সুবৰ্ণ সুযোগ! মাত্ৰ ৭ বছৰত জীয়ৰীৰ বাবে সৃষ্টি কৰক ৫০ লাখ টকাৰ পুঁজি! জানি লওক সবিশেষ...

    আহিছে সুবৰ্ণ সুযোগ! মাত্ৰ ৭ বছৰত জীয়ৰীৰ বাবে সৃষ্টি কৰক ৫০ লাখ টকাৰ পুঁজি! জানি লওক সবিশেষ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Earn Money: যদি আপুনি অধিক ৰিটাৰ্ণ বিচাৰে, তেন্তে প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ আঁচনি (SIP) আপোনাৰ বাবে এক ভাল বিকল্প। আপুনি এছআইপিৰ জৰিয়তে কেইবছৰমানৰ ভিতৰত ভাল ৰিটাৰ্ণ পাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি এমাহৰ বাবে কমেও ৫০০ টকা বিনিয়োগ কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    যদি আপুনি আপোনাৰ ছোৱালীক অতি ধুমধামেৰে বিয়া দিব বিচাৰে তেন্তে চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কিয়নো আজিৰ সময়ত, এনে বহুতো আঁচনি আছে য'ত আপুনি বিনিয়োগ কৰিব পাৰে য'ত আপুনি এটা ডাঙৰ পুঁজি সৃষ্টি কৰিব পাৰে (earn money)। বিনিয়োগ উপদেষ্টাসকলে কয় যে যদি আপুনি বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিছে, আপুনি সময়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰা উচিত নহয়। যেতিয়া আপোনাৰ ধন বাকী থাকে, একে সময়তে বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰক।

    বিনিয়োগ কৰোঁতে অনুশাসন মনত ৰাখিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি সময়মতে বিনিয়োগ কৰি থাকিব লাগিব বা ইয়াক বৃদ্ধি কৰি থাকিব লাগিব। গতিকে কেনেকৈ আৰু ক'ত বিনিয়োগ কৰিব লাগে আহক।

    SIPত বিনিয়োগ কৰক
    যদি আপুনি অধিক ৰিটাৰ্ণ বিচাৰে, তেন্তে প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ আঁচনি (SIP) আপোনাৰ বাবে এক ভাল বিকল্প। আপুনি এছআইপিৰ জৰিয়তে কেইবছৰমানৰ ভিতৰত ভাল ৰিটাৰ্ণ পাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি এমাহৰ বাবে কমেও ৫০০ টকা বিনিয়োগ কৰিব পাৰে।

    ১০০০ হাজাৰ বিনিয়োগৰ ওপৰত ২০ লাখ পুঁজি সৃষ্টি কৰা হ'ব
    ফ্ৰেংকলিন টাপল্টন অৱ ইণ্ডিয়াৰ এছআইপি কেলকুলেটৰ অনুসৰি, যদি আপুনি প্ৰতি মাহে ১০০০ টকা বিনিয়োগ কৰে তেন্তে আপুনি ২০ বছৰত ২০ লাখ টকালৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। এই গণনা বছৰি গড়ে ১২ শতাংশ সুতত কৰা হৈছে।

    এনেদৰে সৃষ্টি কৰক ৫০ লাখৰ পুঁজি
    ৭ বছৰত ৫০ লাখ টকাৰ পুঁজি সৃষ্টি কৰিবলৈ, আপুনি প্ৰতি মাহে ৪০ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। এই গণনাটোৱে গড়  ১২% চি.এ.জি.আৰ. ৰিটাৰ্ণ বুলি ধৰি লৈছে। এইটো দেখা গৈছে যে ইকুইটিয়ে দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত উন্নত লাভ দিয়ে।

    পৰামৰ্শদাতাসকলে কয় যে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধনেৰে বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। যদি আপুনি বিচাৰে তেন্তে আপুনি ১০০ টকাৰ পৰাও বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। কিন্তু যদি আপুনি এছ.আই.পি.-ৰ জৰিয়তে বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি ৫০০ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি প্ৰতি মাহে ইমান নিয়মীয়াকৈ বিনিয়োগ কৰে, তেন্তে ২০ বছৰত, পৰিমাণ ৫ লাখ টকাৰ ওচৰত হ'ব।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: