• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Money Astrology|Money Mantra: ৰাশি অনুসৰি জানক আপোনাৰ ধনস্থান, চাওক ১৬ জুলাইৰ মানী মন্ত্ৰ

Money Astrology|Money Mantra: ৰাশি অনুসৰি জানক আপোনাৰ ধনস্থান, চাওক ১৬ জুলাইৰ মানী মন্ত্ৰ

Money Astrology|Money Mantra: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত আজিকালি মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Astrology)ৰ ওপৰত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ-

Money Astrology|Money Mantra: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত আজিকালি মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Astrology)ৰ ওপৰত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ-

Money Astrology|Money Mantra: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত আজিকালি মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Astrology)ৰ ওপৰত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ-

  • Share this:
মানুহৰ জীৱনত ধন-সম্পদৰ প্ৰভূত গুৰুত্ব আছে। এনে বহু সময় আহে যেতিয়া ধনৰ অবিহনে কোনো বস্তুৱেই আপোনাক সহায় কৰিব নোৱাৰে। মানুহে ধন ঘটিবলৈকে দিন-ৰাতি একাকাৰ কৰি কষ্ট কৰে, সংগ্ৰাম কৰে। কিন্তু ইমানৰ পিছতো বহু লোকে ঈপ্সীত ধন লাভ নকৰে। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ মতে মানুহে ধন আহৰণ আৰু জমাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত কৰা নানা ভুলৰ বাবেই বহু আৰ্জিও ধনৱান হ'ব নোৱাৰে, বহু কষ্ট কৰিও প্ৰাপ্য ধন লাভ নকৰে বা ধন লাভ কৰিলেও নানা অজুহাতেৰে খৰচ হৈ যায়। কিন্তু আপুনি যদি আগতীয়াকৈ জানিব পাৰে আপোনাৰ দিনটোৰ ধনস্থান কেনেকুৱা তেন্তে সেই অনুসৰি আপুনি নিজৰ বিত্তীয় সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে আৰু ধনৰ ক্ষতি ঙোৱাৰ পৰা বাচিব পাৰে। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত সেয়ে আজিকালি মানী এষ্ট্ৰোলজী (Money Astrology)ৰ ওপৰত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। মানী এষ্ট্ৰোলজীৰ আধাৰতে আজিৰ দিনটোৰ আপোনাৰ ৰাশি অনুযায়ী ধনস্থানৰ সবিশেষ জানিবলৈ পঢ়ক মানী মন্ত্ৰ-

মেষ ৰাশি (Aries ):
শেহতীয়াকৈ আপুনি নিবিচাৰিলেও ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় বিবাদত জড়িত আছিল, এই বিষয়টোৱে আইনী ৰূপো ল’ব পাৰে। যদিও এই ক্ষেত্ৰত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত হ’ব কিন্তু ইমান সোনকালে নহয়, আপোনাৰ চিন্তাধাৰাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি। তথাপি হয়তো আজি দিনটোৱে আপোনাৰ বাবে বহুত সকাহ কঢ়িয়াই আনিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি (Taurus) :
আপুনি অনুভৱ কৰিব যে আজি আপোনাৰ বৃত্তিৰ বাবে এক অতি বিশেষ দিন। বিক্ৰীৰ বাবে আজিৰ দিনটোৱেই উত্তম দিন। দিনটোৰ ভাগৰ পাহৰি নিজৰ উৎপাদন ক্ষমতা আৰু তাতোকৈ অধিক অৰ্থনৈতিক লাভ উপভোগ কৰক। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু আগবাঢ়ি যোৱাৰ ইচ্ছাৰ বাবে এতিয়াও আপুনি এটা ভাল উপাৰ্জন কৰিব, যিটো আপুনিও আশা কৰি আছে।

মিথুন ৰাশি (Gemini ) :
আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবাই আপোনাক কিবা মানসিক বিভ্ৰান্তিত পেলাবলৈ চেষ্টা কৰিব। এনে লোকক চিনাক্ত কৰি নিজৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। সেই ব্যক্তিজনৰ উদ্দেশ্য উপলব্ধি কৰি নিজৰ পথ অনুসৰণ কৰি যাওক। স্মাৰ্টভাবে কাম কৰক।

কৰ্কট (Cancer ):
যদি আপুনি কাৰোবাৰ ওচৰত কিবা ধন পাব লগা আছে তেন্তে আজি সেয়া লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। আন খণ্ডৰ পৰাও ধন অহাৰ স্পষ্ট লক্ষণ দেখা গৈছে। যদি আপুনি কোনো ঋণ লৈছিল তেন্তে আজি সেইটোও আপুনি পৰিশোধ কৰিব পাৰিব।

সিংহ ৰাশি (Leo):
সকলো ঋণৰ মুঠ পৰিমাণ যোগ কৰক আৰু লগতে ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ বাকী থকা ধনখিনিও যোগ কৰক। ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ পৰা ক্ৰয় কৰাৰ সময়ত প্ৰতিটো মুহূৰ্ততে ইয়াৰ নিয়ম-নীতিবোৰ মনত ৰাখিব। সকলো ঋণৰ যত্ন লৈ আৰু সেই ঋণ পৰিশোধ কৰাৰ এক কঠিন পৰিকল্পনা কৰক। যদি আপুনি এইবোৰৰ যত্ন নলয় তেন্তে আপুনি বিপদত পৰিব।

কন্যা ৰাশি (Virgo):
আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ পৰা কিছু অতি অৰ্থপূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব পাৰে, যিয়ে আপোনাক সান্ত্বনা দিব। মনত ৰাখিব, যদি আপুনি কোনো সম্পৰ্কীয়ৰ পৰা কিছু টকা লৈছে, তেন্তে আপুনি অলপ বেছি সময় উলিয়াই সেইটো পৰিশোধ কৰিব পাৰে বা তেওঁলোকে ক’ব পাৰে যে টকাৰ কথা পাহৰি যাওক। গতিকে আপোনাৰ সম্পৰ্কত যিকোনো সহায়ৰ বাবে কৃতজ্ঞ হওক।

তুলা ৰাশি (Libra ):
মনত ৰাখিব যদি আপুনি ব্যৱসায়িক বা ব্যক্তিগত ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিছে তেন্তে আজি আপুনি ইতিবাচক খবৰ পাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে বহু সময় অপেক্ষা কৰিবলগীয়া হৈছিল, কিন্তু ধৈৰ্য্যৰ ফল মিঠা পোৱা গ’ল। মনত ৰাখিব যে যিমান পৰিশোধ কৰিব পাৰে সিমানহে ধাৰ লওক।

বৃশ্চিক ৰাশি (Scorpio):
আজি আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিকল্পনা সংশোধন কৰাৰ আদৰ্শ সময়। এই দিনটোত লোৱা সঠিক সিদ্ধান্তই আপোনাক উপকৃত কৰিব, কিন্তু চিন্তা নকৰাকৈ লোৱা আৰ্থিক সিদ্ধান্তই আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পদবী আৰু পেছাদাৰিত্বৰ বাবে আপোনাৰ সহকৰ্মীসকল আপোনাৰ তলত থাকিব। কিন্তু নিজৰ প্ৰভাৱ প্ৰসাৰৰ সময়ত সাৱধান হ’ব লাগিব। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰভাৱৰ অপব্যৱহাৰ কৰে, তেন্তে ভৱিষ্যতেও আপুনি আৰ্থিক পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ দ্বাৰা আগুৰি থাকিব পাৰে।

ধনু ৰাশি (Sagittarius ):
যদি আপুনি আপোনাৰ গাড়ী বা আপোনাৰ ঘৰ বিক্ৰী কৰিব বিচাৰিছে তেন্তে আজিয়েই বাতৰি কাকতত বা ইণ্টাৰনেটত বিজ্ঞাপন দিয়ক। এই দিশত আজিৰ প্ৰচেষ্টা সহায়ক হ'ব। যদি আপুনি গাড়ী সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে আজি আপুনি বিচৰা গাড়ীখন বিচাৰি পাব।

মকৰ ৰাশি (Capricorn) :
যদি আপুনি নতুন ঘৰ বা নতুন গাড়ী কিনাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে আজিৰ দিনটো ঋণৰ বাবে আবেদন কৰাৰ বাবে ভাল দিন। আজিৰ দিনটো গাড়ী কিনিবলৈও এটা ভাল দিন, গতিকে কিনি লওক। তৰাবোৰ আপোনাৰ পক্ষত আছে।

কুম্ভ ৰাশি (Aquarius):
যদি আপুনি ভাড়াঘৰত থাকে, তেন্তে আজিয়েই আপোনাৰ সপোনৰ ঘৰ কিনিবলৈ আপোনাৰ সন্ধান আৰম্ভ কৰক। এই দিশত আজিৰ প্ৰচেষ্টাই ভাল ফল দিব। আপুনি গম পাব যে আপুনি বিচৰা ঘৰটো বিচাৰি পাইছে বা অন্ততঃ ঘৰটোৰ বাবে পৰ্যাপ্ত ধনৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। আজিৰ দিনটো ভাল হওক।

মীন ৰাশি (Pisces ):
যদি আপুনি ভাড়াঘৰত আছে তেন্তে আজিয়েই আপোনাৰ ঘৰ কিনিবলৈ বিজ্ঞাপন চাবলৈ আৰম্ভ কৰক যাতে আপোনাৰ বাবে কেনেধৰণৰ ঘৰ উপলব্ধ আছে সেইটো চাব পাৰে। আপুনি অনুভৱ কৰিব যে ই ভৱিষ্যতে ভাল সুবিধা দিব। গতিকে বাতৰি কাকতখন তুলি লৈ বিজ্ঞাপন চাবলৈ আৰম্ভ কৰক।
Published by:Manjumoni Borah
First published: