• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱসত গণ টীকাকৰণ অভিযানৰ বাবে ‘Sanjeevani: A Shot Of Life’ ৰ শীৰ্ষ সংগীত মুকলি কৰা হয়

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱসত গণ টীকাকৰণ অভিযানৰ বাবে ‘Sanjeevani: A Shot Of Life’ ৰ শীৰ্ষ সংগীত মুকলি কৰা হয়

Sanjeevani: A Shot Of Life ৰ বাবে প্ৰচাৰ সংগীত মুকলি অনুষ্ঠানটোত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী ড০ হৰ্ষ বৰ্ধন আৰু অন্যান্য গণ্যমান্য ব্যক্তিসকলো উপস্থিত আছিল।

Sanjeevani: A Shot Of Life ৰ বাবে প্ৰচাৰ সংগীত মুকলি অনুষ্ঠানটোত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী ড০ হৰ্ষ বৰ্ধন আৰু অন্যান্য গণ্যমান্য ব্যক্তিসকলো উপস্থিত আছিল।

Sanjeevani: A Shot Of Life ৰ বাবে প্ৰচাৰ সংগীত মুকলি অনুষ্ঠানটোত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী ড০ হৰ্ষ বৰ্ধন আৰু অন্যান্য গণ্যমান্য ব্যক্তিসকলো উপস্থিত আছিল।

  • Share this:
এক স্বকীয় ডিজিটেল প্ৰচেষ্টাত আন্তৰ্জাতিক যোগ দিৱসৰ দিনা ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ টীকাকৰণ সজাগতা অভিযান 'Sanjeevani: A Shot Of Life' ৰ বাবে প্ৰচাৰ সংগীত মুকলি কৰা হয়। আনন্দ নৰসিংহনৰ দ্বাৰা সঞ্চালিত অনুষ্ঠানটোত এই সংগীত প্ৰচাৰ দূত চনু সুদ আৰু সুৰকাৰ শংকৰ মহাদেৱনে মুকলি কৰে। অনুষ্ঠানটোত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী ড০ হৰ্ষ বৰ্ধন আৰু অন্যান্য গণ্যমান্য ব্যক্তিসকলো উপস্থিত আছিল।

নতুন স্বাভাৱিকতাক স্বীকাৰ কৰি লৈ, এই সংগীত মুকলি অনুষ্ঠানটো ইমান বৃহৎ পৰিসৰত পৰিচালনা কৰিবলগা এক আশ্চৰ্যজনক ভাৰ্চুৱেল প্ৰচেষ্টা আছিল। এই সুন্দৰ ডিজিটেল অনুষ্ঠানটোত বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ সুৰকাৰ, গীতিকাৰ আৰু অন্যান্য বিশিষ্ট প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিসকলে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

Network18 Sanjeevani – A Shot of Life হৈছে Federal Bank-ৰ এক CSR উদ্যোগ। ইয়াক এই বছৰ বিশ্ব স্বাস্থ্য দিৱসৰ দিনা আৰম্ভ কৰা হৈছিল। এই অভিযানৰ উদ্দেশ্য হৈছে ক'ভিড-19 টীকাকৰণৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টি কৰা আৰু প্ৰতিজন ভাৰতীয়ক টীকাকৰণ কৰাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ প্ৰচেষ্টা গ্ৰহণ কৰা। এতিয়ালৈকে সঞ্জীৱনী গাড়ীখন নাছিক, গুন্টুৰ, দক্ষিণ কানাড়া, অমৃতসৰ আৰু ইন্দোৰত প্ৰায় 100,000 লোকৰ ওচৰলৈ গৈছে।

এতিয়া "জব অপনী বাৰী আয়ে টীকা লগা" (যেতিয়া আপোনাৰ পাল আহিব, ভেকচিনটো লওক) ৰ আকৰ্ষণীয় ছন্দৰ সৈতে প্ৰচাৰ সংগীতটোৱে প্ৰতিজন ভাৰতীয়ক নিজকে টীকাকৰণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়। শিৱম মহাদেৱন, সিদ্ধাৰ্থ মহাদেৱন আৰু হৰ্ষদীপ কৌৰৰ সৈতে শংকৰ মহাদেৱনে সৃষ্টি কৰা এই সংগীত তানিষ্ক নাবৰে ৰচনা কৰিছে।

টীকাকৰণৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব প্ৰদান কৰি অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত থকা বিশিষ্ট ব্যক্তিসকলে সকলোকে টীকাকৰণ কৰাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ কথা দোহাৰে। যিহেতু দেশখনে এতিয়াও দ্বিতীয় ঢৌটো অতিক্ৰম কৰি তৃতীয় ঢৌৰ বাবে নিজকে প্ৰস্তুত কৰি আছে, মহামাৰীৰ সৈতে যুঁজ দিয়াৰ একমাত্ৰ উপায় হিচাপে সকলোৱে গণ টীকাকৰণৰ বাবে সহমত পোষণ কৰিছিল।

‘মুকলি কৰা সংগীত’
'Sanjeevani' য়ে বিভিন্ন পদক্ষেপৰ জৰিয়তে জনসাধাৰণক টীকাকৰণ কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰি ক'ভিড-19-ৰ পিছতো স্বাভাৱিক জীৱনৰ বিষয়ে আশা কঢ়িয়াই আনিছে। আমাৰ জীৱনৰ সৈতে খাপখোৱা গীতৰ কথা আৰু এক মনোমোহা সুৰৰ সৈতে প্ৰচাৰৰ এই সংগীত ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম সমূহত ভাইৰেল হোৱাটো নিশ্চিত। গীতটোৱে তাৎক্ষণিক মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰিব আৰু মানুহে গীতটোৰ জৰিয়তে প্ৰেৰণ কৰা বাৰ্তাটো শুনিবলৈ বাধ্য হ'ব। গীতটোৰ সুৰটোৱে এই বিষাদময় সময়ত মানুহক উৎসাহিত কৰিব আৰু তেওঁলোকক ভেকছিন গ্ৰহণ কৰিবলৈ এক ইতিবাচক অনুপ্ৰেৰণা দিব।
'আন্তৰ্জাতিক যোগ দিৱস আৰু সংগীত মুকলি'

সংগীতৰ শুভাৰম্ভ আন্তৰ্জাতিক যোগ দিৱসৰ সৈতে একেলগে মিলাই কৰা হৈছে কিয়নো যোগ আৰু ভেকছিন দুয়োটাই প্ৰতিৰোধমূলক যত্নৰ প্ৰতীক। যিদৰে যোগ-ক সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে বিবেচনা কৰা হয় ঠিক তেনেদৰে সাম্প্ৰতিক সময়ত টীকাকৰণ স্বাস্থ্য আৰু সুস্থতাৰ গেৰাণ্টিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত হৈ আছে।

যোগ এক বিশ্বব্যাপী পৰিঘটনা হৈ পৰাৰ দৰে 'Sanjeevani' য়ে ৰাষ্ট্ৰীয় মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে। সকলো সুৰক্ষিত নোহোৱালৈকে কোনো সুৰক্ষিত নহয় বুলি লোকসকলক সোঁৱৰাই দি শেহতীয়াকৈ মুকলি কৰা সংগীতে দেশৰ প্ৰতিটো কোণতে উপনীত হোৱাৰ প্ৰয়াস কৰিছে। 'টীকাকৰণ হৈছে ক'ভিড-19-ৰ একমাত্ৰ সমাধান' এই বাৰ্তা প্ৰচাৰ কৰিবলৈ ই হৈছে প্ৰচাৰ অভিযানটোৰ কণ্ঠস্বৰ স্বৰূপ। এই অভিযানে টীকাকৰণক সকলোৰে ওচৰলৈ লৈ গৈ লোকসকলক তেওঁলোকৰ যাদুকৰী 'সঞ্জীৱনী' প্ৰদান কৰিব, যি হ’ব তেওঁলোকৰ জীৱনৰ এক সুবৰ্ণ সুযোগ। #TikaLagayaKya
First published: