உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Mary kom : অলিম্পিকৰ বিচাৰকৰ সিদ্ধান্তত হতাশ মেৰী কম, পৰিয়ালেও তুলিলে অভিযোগ।

    Mary kom : অলিম্পিকৰ বিচাৰকৰ সিদ্ধান্তত হতাশ মেৰী কম, পৰিয়ালেও তুলিলে অভিযোগ।

    ৰিঙৰ ভিতৰত মেৰী কমে বিচাৰকসকলৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল যদিও ব্যক্তিগতভাৱে ৰিঙৰ বাহিৰত তাই এই সিদ্ধান্তত হতাশ হৈছিল।

    ৰিঙৰ ভিতৰত মেৰী কমে বিচাৰকসকলৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল যদিও ব্যক্তিগতভাৱে ৰিঙৰ বাহিৰত তাই এই সিদ্ধান্তত হতাশ হৈছিল।

    ৰিঙৰ ভিতৰত মেৰী কমে বিচাৰকসকলৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল যদিও ব্যক্তিগতভাৱে ৰিঙৰ বাহিৰত তাই এই সিদ্ধান্তত হতাশ হৈছিল।

    • Share this:
    অলিম্পিয়ান মেৰী কম (Olympian Mary Kom)ৰ ভাতৃ জিমি লিভনে কৈছে যে বৃহস্পতিবাৰে হোৱা বাউটৰ বিচাৰকসকলৰ সিদ্ধান্তত তেওঁলোক হতাশ হৈছে।  জিমিয়ে কয় যে বস্তুবোৰ যিধৰণে উন্মোচিত হৈছে তাত তেওঁলোক হতাশ হৈছে আৰু ভৱিষ্যতে স্কোৰিং প্ৰণালী উন্নত হোৱাৰ আশা কৰিছে।

    জিমি লিভনৰ মতে তেওঁলোকে প্ৰকৃততে মেৰী কমক বিজয়ী ঘোষণা কৰাটো আশা কৰিছে। জিমি লিভনে কয় যে তেওঁ বাউটৰ পিছত মেৰী কমৰ সৈতে কথা পতা নাই কিন্তু তাই মাজে মাজে তাইৰ পৰিয়াললৈ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰি থাকে। এজন ক্ৰীড়া ব্যক্তি হিচাপে ৰিঙৰ ভিতৰত তাই বিচাৰকসকলৰ দ্বাৰা লোৱা সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল যদিও ব্যক্তিগতভাৱে ৰিঙৰ বাহিৰত তাই এই সিদ্ধান্তত হতাশ হৈছিল।

    উল্লেখ্য যে মেৰী কম ভাৰতৰ বাবে পদকৰ মুখ্য দাবীদাৰ আছিল যদিও বিচাৰকৰ সিদ্ধান্তৰ দ্বাৰা কলম্বিয়াৰ প্ৰতিদ্বন্দীৰ বিৰুদ্ধে পৰাজিত হৈছিল। তিনিজন বিচাৰকে কলম্বিয়ান বক্সাৰৰ সপক্ষে ৰায় দিছিল আৰু আন দুজন বিচাৰকে ষষ্ঠবাৰ বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপ জয় কৰা ভাৰতীয় বক্সিং কিংবদন্তিৰ সপক্ষে ৰায় দিছিল। এইটো কলম্বিয়ান বক্সাৰ ইংগ্ৰিডৰ তিনিটা প্ৰচেষ্টাত মেৰী কমৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম জয় আছিল।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: