• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ৰাস্তাৰে খোজকাঢ়ি গৈ থকা অৱস্থাত হঠাৎ বিস্ফোৰিত হ’ল মোবাইল ফোন! লাগিল হুুৱাদুৱা

ৰাস্তাৰে খোজকাঢ়ি গৈ থকা অৱস্থাত হঠাৎ বিস্ফোৰিত হ’ল মোবাইল ফোন! লাগিল হুুৱাদুৱা

এই ঘটনা ইমানেই ভয়ংকৰ আছিল যে ইয়াৰ ফলত লোকজনৰ হাত, চুলি জ্বলিছিল৷ যদিও কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা পৰিছিল তেওঁলোকৰ৷

এই ঘটনা ইমানেই ভয়ংকৰ আছিল যে ইয়াৰ ফলত লোকজনৰ হাত, চুলি জ্বলিছিল৷ যদিও কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা পৰিছিল তেওঁলোকৰ৷

এই ঘটনা ইমানেই ভয়ংকৰ আছিল যে ইয়াৰ ফলত লোকজনৰ হাত, চুলি জ্বলিছিল৷ যদিও কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা পৰিছিল তেওঁলোকৰ৷

  • Share this:
আজিৰ মোবাইল ফোনটো আমাৰ জীৱনৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈ পৰিছে৷ মোবাইল ফোনটো অবিহনেই যেন আমি থাকিব নোৱাৰো৷ মোবাইলতেই পাও সকলো তথ্য, মোবাইলৰ লকটো খোলাৰ লগে লগেই যেন আমি দেখিবলৈ পাও পৃথিৱীখনক৷ কিন্তু যেতিয়াই মোবাইল ফোনটোৱে আমাৰ প্ৰাণ ল’ব বিচাৰে, তেতিয়া ই এক ডাঙৰ বিষয় হৈ পৰে৷

এনেধৰণৰ এক ভয়ংকৰ ঘটনা শেহতীয়াকৈ পোহৰলৈ আহিছে৷ য’ত এগৰাকী লোকে পত্নীৰ সৈতে ৰাস্তাৰে খোজ কাঢ়ি গৈ থকা অৱস্থাতে হঠাৎ তেওঁৰ বেগত থকা মোবাইল ফোনটো বিস্ফোৰিত হয়৷ আৰু ভয়ংকৰ ধৰণে বিস্ফোৰণৰ জুই বেগটোৰ বাহিৰলৈ ওলাই আহিবলৈ লয় ৷ লোকজনে তৎক্ষণাৎ বেগটো মাটিত পেলাই দিয়ে আৰু সেই স্থানৰ পৰা আঁতৰি আহে৷

South China Morning Postয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এই ভয়ংকৰ ভিডিঅ’টো চীনৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ ভিডিঅ’টো দেখিবলৈ পোৱা গৈছে কিদৰে লোকজনে পত্নীৰ সৈতে ৰাস্তাৰে খোজ কাঢ়ি গৈ থকা অৱস্থাতে হঠাৎ তেওঁৰ বেগত থকা মোবাইল ফোনটো বিস্ফোৰিত হৈছিল৷ কিদৰে নিমিষতে বেগটোত জুই লাগিছিল৷

খবৰ অনুসৰি, এই ঘটনা ইমানেই ভয়ংকৰ আছিল যে ইয়াৰ ফলত লোকজনৰ হাত, চুলি জ্বলিছিল৷ যদিও কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা পৰিছিল তেওঁলোকৰ৷


জানিব পৰা মতে, লোকজনৰ বিস্ফোৰিত ফোনটো ছেমচাঙৰ আছিল, যিটো তেওঁ ২০১৬তে ক্ৰয় কৰিছিল৷ বিস্ফোৰিত হোৱাৰ সময়ত ফোনটোত চাৰ্জ নথকাৰ লগতে চাৰ্জিঙত লগাই থকা অৱস্থাতো নাছিল৷ লোকজনে পিছত জনাইছিল ফোনটোৰ বেটাৰীটো বহু সময় ধৰি চাৰ্জিঙৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰি আহিছে৷ ইপিনে এই ঘটনাৰ পিছতে ছেমচাং কোম্পানীয়ে ইয়াৰ তদন্তৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি