• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • এখন ৩৬০ চীটৰ বিশাল বিমানত মাত্ৰ ১৮ হাজাৰ টকাত মুম্বাইৰ পৰা ডুবাইলৈ অকলশৰে যাত্ৰা... কেনেকৈ সম্ভৱ এয়া !

এখন ৩৬০ চীটৰ বিশাল বিমানত মাত্ৰ ১৮ হাজাৰ টকাত মুম্বাইৰ পৰা ডুবাইলৈ অকলশৰে যাত্ৰা... কেনেকৈ সম্ভৱ এয়া !

(Photo: Getty Images)

(Photo: Getty Images)

৪০ বছৰীয়া ভবেশ জাভেৰী ষ্টাৰজেমছ গ্ৰুপৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁলোকে মুম্বাই আৰু ডুবাইৰ মাজত বিমানেৰে মাজে মাজে ভ্ৰমণ কৰে। দৰাচলতে, তেওঁ এসপ্তাহ আগতে ডুবাইলৈ টিকট বুক কৰিছিল। ইয়াৰ মূল্য আছিল ১৮ হাজাৰ টকা।তেওঁ বিমানত বহিছিল, তেওঁ দেখি আচৰিত হৈছিল যে তেওঁৰ বাহিৰে কোনো যাত্ৰী নাছিল।

  • Share this:
কেতিয়াবা কেতিয়াবা আপোনাৰো মন নাযায় নে আপুনি Economy classৰ সলনি Business classত বিমান ভ্ৰমণ কৰাৰ সুযোগ পোৱা হ'লে ! আৰু যদি এই যাত্ৰা এখন চাৰ্টাৰ্ড প্লেনত হয়, তেনেহ'লে কথাই নাই। বেছিভাগ মানুহৰ এই আকাংক্ষা পূৰণ হয়। কিন্তু যদি আপুনি সাধাৰণ ভাড়াত ৩৬০ আসনৰ ডাঙৰ বিমানত অকলে ভ্ৰমণ কৰাৰ সুযোগ পায়, তেন্তে আপুনি নিজকে কি বুলি গণ্য কৰিব? মুম্বাইৰ এজন ব্যক্তিৰ ক্ষেত্ৰত এনেকুৱাই ঘটিছিল।

৪০ বছৰীয়া ভবেশ জাভেৰী ষ্টাৰজেমছ গ্ৰুপৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া। ডুবাইত তেওঁৰ এটা কাৰ্যালয় আছে। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁলোকে মুম্বাই আৰু ডুবাইৰ মাজত বিমানেৰে মাজে মাজে ভ্ৰমণ কৰে। কিন্তু তেওঁৰ ১৯ মে'ৰ যাত্ৰা চিৰদিনৰ বাবে স্মৰণীয় আছিল। দৰাচলতে, তেওঁ কামৰ সন্দৰ্ভত এয়াৰলাইন এমিৰেটছলৈ ফোন কৰিছিল আৰু এসপ্তাহ আগতে ডুবাইলৈ টিকট বুক কৰিছিল। ইয়াৰ মূল্য আছিল ১৮ হাজাৰ টকা।

তেওঁ সাধাৰণতে Business classত যাত্ৰা কৰে। কিন্তু এইবাৰ তেওঁ economy classৰ টিকট লৈছিল। তেওঁলোকৰ উৰণৰ সময় আছিল আবেলি ৪:৩০ বজাত। যেতিয়া তেওঁ বিমানত বহিছিল, তেওঁ দেখি আচৰিত হৈছিল যে তেওঁৰ বাহিৰে কোনো ক্ৰু মেম্বাৰ আৰু কোনো যাত্ৰী নাছিল। তেওঁ একমাত্ৰ যাত্ৰী আছিল। ইমান ডাঙৰ বিমানত অকলে যাত্ৰা কৰি থকা ভবেশ অতি উৎসাহিত হৈছিল। এয়াৰ হোষ্টেছ আৰু কেপ্টেইনে তেওঁক হাতচাপৰিৰে আদৰণি জনাইছিল।

বোয়িং 777 বিমানখনে এই আঢ়ৈ ঘণ্টাৰ উৰণৰ বাবে ৮ লাখ টকাৰ ইন্ধন লয়। এমিৰেটছৰ মুম্বাইৰ পৰা ডুবাইলৈ মাত্ৰ এজন যাত্ৰীৰ সৈতে যাত্ৰা কৰাৰ সিদ্ধান্ত বেলেগ আছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, এজন ভাৰতীয় বিষয়াই কৈছিল যে এয়া সম্ভৱ যে ডুবাইৰ পৰা বিমানখন যথেষ্ট সংখ্যক যাত্ৰীৰ সৈতে মুম্বাইলৈ আহিব পাৰে আৰু যিকোনো ক্ষেত্ৰতে ডুবাইলৈ উভতি আহিব লাগিব। তেনে ক্ষেত্ৰত, এয়াৰলাইনবোৰে একেখন বিমানতে ভবেশক টিকট দিব পাৰে। অৱশ্যে, মুম্বাইৰ পৰা ডুবাইলৈ এখন চাৰ্টাৰ্ড বিমানৰ ভাৰা ৭০ লাখ টকা।

ক'ৰোনাৰ সময়ত, ভাৰতৰ পৰা আন দেশলৈ বিমান সেৱা সাধাৰণতে স্থগিত ৰখা হয়। কিন্তু কিছুমান দেশ আছে য'ত কিছুমান মানুহে ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। কেৱল ইউ.এ.ই.ৰ নাগৰিক, ইউ.এ.ই.-ৰ গ'ল্ডেন ভিছা প্ৰাপ্তকৰ্তা আৰু কূটনৈতিক মিছনৰ সৈতে জড়িত লোকসকলেহে ইউ.এ.ই. ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। ভবেশৰ ইউ.এ.ই.ৰ গল্ডেন ভিছা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: