• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • মূৰত মটৰচাইকেল লৈ বাছৰ ছাদত উঠিছে এজন লোক, হাতৰ সহায় নোলোৱাকৈ সফলতাৰে বাছখনৰ ছাদত ৰাখিলে মটৰচাইকেলখন

মূৰত মটৰচাইকেল লৈ বাছৰ ছাদত উঠিছে এজন লোক, হাতৰ সহায় নোলোৱাকৈ সফলতাৰে বাছখনৰ ছাদত ৰাখিলে মটৰচাইকেলখন

ভিডিঅ’টোত মূৰত গধুৰ বাহনখনৰ ভাৰসাম্য ৰাখি মানুহজনে সতৰ্কতাৰে এটা এটাকৈ চিৰি বগোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে

ভিডিঅ’টোত মূৰত গধুৰ বাহনখনৰ ভাৰসাম্য ৰাখি মানুহজনে সতৰ্কতাৰে এটা এটাকৈ চিৰি বগোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে

ভিডিঅ’টোত মূৰত গধুৰ বাহনখনৰ ভাৰসাম্য ৰাখি মানুহজনে সতৰ্কতাৰে এটা এটাকৈ চিৰি বগোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে

  • Share this:
এজন ব্যক্তিয়ে মূৰত এটা গধুৰ মটৰচাইকেল কঢ়িয়াই বাছত উঠি থকাৰ এটা ভিডিঅ' বৰ্তমান সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। ভিডিঅ’টো শুকুৰবাৰে গুলজাৰ চাহাব নামৰ এজন টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰিছিল । বৰ্তমানলৈ ৮৩,০০০ তকৈও অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে। পোষ্টটোৰ শিৰোনামটোত গুলজাৰে লিখিছে, ‘‘তেওঁ সঁচাকৈয়ে অতি মানৱ।’’

উক্ত ভিডিঅ'টোত এজন ব্যক্তিয়ে মূৰত এটা গধুৰ মটৰচাইকেল লৈ বাছ এখনৰ ওচৰত খোজ কাঢ়ি যোৱা দেখা গৈছে। এক ছেকেণ্ডৰ পিছত, তেওঁক বাছখনৰ কাষত ৰখা এটা সূক্ষ্ম জখলাৰে দুচকীয়া বাহনখন বাছখনৰ ওপৰত ৰাখিবলৈ পোনে পোনে বাছখনৰ ছাদলৈ উঠি যোৱা দেখা যায়।

উল্লেখ্য যে, ভিডিঅ’টোত মূৰত গধুৰ বাহনখনৰ ভাৰসাম্য ৰাখি মানুহজনে সতৰ্কতাৰে এটা এটাকৈ চিৰি বগোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে। তেওঁ দুচকীয়া বাহনখনৰ ভাৰসাম্য ৰাখিবলৈ জখলাৰে উঠোতে হাতেৰে বাহনখন ধৰা নাছিল, কেৱল মূৰত লৈ ভাৰসাম্য ৰাখি অৱশেষত সফলতাৰে বাছখনৰ ছাদত মটৰচাইকেলখন ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছিল।

ভিডিঅ'টোৱে শ্বেয়াৰ কৰাৰ পিছত ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীসকল আচৰিত কৰি তুলিছিল। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল, ‘‘মোক সঁচাকৈয়ে সেই ডিঙিৰ শক্তিৰ প্ৰয়োজন।’’

আন এজনে মানুহজনক ‘চুপাৰমেন’ বুলি অভিহিত কৰিছিল। আনহাতে অন্য এজনে কৈছিল যে, ‘ৱাও ইমান শক্তি’। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লগতে লিখিছিল, ‘কেপ্টেইন আমেৰিকাই তেনে নকৰি চাগৈ।’ আন এজনে কৈছিল, ‘ই বীৰত্বপূৰ্ণ নহয়... এইটো নিজৰ পৰিয়ালক ভৰণ–পোষণৰ বাবে উপাৰ্জনৰ প্ৰয়োজনীয়তা। তেওঁলোকে আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ আশংকা লয় যাতে তেওঁলোকে খাব পাৰে... তেওঁলোকক শোষণ কৰা হয়।’’

ভিডিঅ’টো ক’ত দৃশ্যগ্ৰহণ কৰা হৈছিল সেয়া এতিয়াও জানিব পৰা যোৱা নাই।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি