உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Makar Sankranti 2022: মকৰ সংক্ৰান্তিৰ দিনা এইদৰে সন্তুষ্ট কৰক লক্ষ্মীদেৱীক, ধন-সম্পদৰ হ'ব বৃদ্ধি

    Makar Sankranti 2022: মকৰ সংক্ৰান্তিৰ দিনা এইদৰে সন্তুষ্ট কৰক লক্ষ্মীদেৱীক, ধন-সম্পদৰ হ'ব বৃদ্ধি

    মকৰ সংক্ৰান্তি (Makar Sankranti 2022) উপলক্ষে সূৰ্য দেৱ, ভগৱান বিষ্ণু আৰু মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। মকৰ সংক্ৰান্তি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবে এটা ভাল দিন।

    মকৰ সংক্ৰান্তি (Makar Sankranti 2022) উপলক্ষে সূৰ্য দেৱ, ভগৱান বিষ্ণু আৰু মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। মকৰ সংক্ৰান্তি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবে এটা ভাল দিন।

    মকৰ সংক্ৰান্তি (Makar Sankranti 2022) উপলক্ষে সূৰ্য দেৱ, ভগৱান বিষ্ণু আৰু মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। মকৰ সংক্ৰান্তি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবে এটা ভাল দিন।

    • Share this:
    আজি মকৰ সংক্ৰান্তি। হিন্দু নিয়ম অনুসৰি পুৱা স্নানৰ পিছত আজিৰ দিনটোত সূৰ্য দেৱতাক (Surya Dev) পূজা কৰা হয় আৰু দান কৰা হয়। এই দিনটো কুৰ্ম দ্বাদশীও। ভগৱান বিষ্ণুক আজিৰ দিনটোত পূজা কৰা হয়। মকৰ সংক্ৰান্তিৰ দিনা আপুনি ভগৱান সূৰ্য, ভগৱান বিষ্ণু (Lord Vishnu) আৰু মাতৃ লক্ষ্মী (Ma Lakshmi)ৰ কৃপা লাভ কৰিব পাৰে। মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদত আপোনাৰ ঘৰত ধনৰ অভাৱ নহ'ব। উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ'ব আৰু অৰ্থনৈতিক বিকাশৰ পথ মুকলি হ'ব। মকৰ সংক্ৰান্তিৰ দিনা মা লক্ষ্মী কেনেকৈ সন্তুষ্ট হয় জানি লওক।

    মা লক্ষ্মী আৰু ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা একেলগে কৰক
    মকৰ সংক্ৰান্তি (Makar Sankranti 2022) স্নান আৰু দান সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত দেৱী লক্ষ্মীক উপাসনা কৰক। মা লক্ষ্মী আৰু ভগৱান বিষ্ণুৰ এখন ছবি একেলগে থকাই ভাল কাৰণ আজি কুৰ্ম দ্বাদশীত ভগৱান বিষ্ণুৰ কুৰ্ম ৰূপৰ পূজা কৰা হয়। আপুনি একেলগে ছবিখনৰ সৈতে লক্ষ্মী-নাৰায়ণ দুয়োকে উপাসনা কৰিব।

    কনকধৰা স্তোত্ৰ পাঠ কৰক
    মা লক্ষ্মীক ৰঙা গোলাপ বা পদুম ফুল, অক্ষত, , ধূপ, চাকি, গোন্ধ আদি আগবঢ়াব। লগতে ভগৱান বিষ্ণুক ফুল, অক্ষত, চন্দন কাঠ, ধূপ, চাকি আদি আগবঢ়াব। মা লক্ষ্মীৰ কনকধৰা স্তোত্ৰ পাঠ কৰিব। আদি গুৰু শংকৰাচাৰ্যই এই গীতমালাৰে মা লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিছিল। মা লক্ষ্মীৰ কৃপাত দৰিদ্ৰ বৃদ্ধজনৰ ঘৰটো ধন-সম্পত্তিৰে ভৰি পৰিছিল। আপুনি আজি আপোনাৰ হৃদয়েৰে কনকধৰা গীতমালা পাঠ কৰা উচিত।

    তাৰ পিছত ভগৱান বিষ্ণুৰ মন্ত্ৰ জপ কৰক। তাৰ পিছত ক্ৰমে মা লক্ষ্মী আৰু বিষ্ণুৰ আৰতি কৰক। দুয়ো ইজনে সিজনৰ বাবে পৰিপূৰক। দুয়োৰে অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা আপোনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হ'ব।

    এনেদৰে আপুনি মকৰ সংক্ৰান্তি (Makar Sankranti 2022) উপলক্ষে সূৰ্য দেৱ, ভগৱান বিষ্ণু আৰু মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। মকৰ সংক্ৰান্তি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবে এটা ভাল দিন।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: