உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Mahashivratri 2022: চাকৰিৰ পৰা বিবাহলৈ, ধনৰ পৰা সুস্ৱাস্থ্যলৈ সুফলপ্ৰাপ্তিৰ বাবে এই উপায়েৰে কৰক শিৱৰ আৰাধনা

    Mahashivratri 2022: চাকৰিৰ পৰা বিবাহলৈ, ধনৰ পৰা সুস্ৱাস্থ্যলৈ সুফলপ্ৰাপ্তিৰ বাবে এই উপায়েৰে কৰক শিৱৰ আৰাধনা

    বিশুদ্ধ গৰুৰ ঘিউৰে মাটিৰ চাকি ভৰাই দিয়ক আৰু ইয়াত অলপ পৰিমাণৰ কৰ্পূৰ যোগ দিয়ক।

    বিশুদ্ধ গৰুৰ ঘিউৰে মাটিৰ চাকি ভৰাই দিয়ক আৰু ইয়াত অলপ পৰিমাণৰ কৰ্পূৰ যোগ দিয়ক।

    বিশুদ্ধ গৰুৰ ঘিউৰে মাটিৰ চাকি ভৰাই দিয়ক আৰু ইয়াত অলপ পৰিমাণৰ কৰ্পূৰ যোগ দিয়ক।

    • Share this:
    ফাগুনৰ কৃষ্ণ চতুৰ্দশীত মহাশিৱৰাত্ৰি উদযাপন কৰা হয়। সেই অনুযায়ী এইবাৰ ১ মাৰ্চ মঙলবাৰে উদযাপন কৰা হ'ব পৱিত্ৰ উৎসৱ শিৱৰাত্ৰি। বিশ্বাস কৰা হয় যে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা কৰা শিৱৰ উপাসনাই সৌভাগ্যৰ দুৱাৰ মুকলি কৰে। সেয়ে প্ৰায় সকলোৱে ইচ্ছা পূৰণৰ কামনাৰে ভগৱান শিৱক উপাসনা কৰে। আকাংক্ষিত ফল বিশেষকৈ চাকৰিৰ বাবে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা কি কৰিব লাগে চাও আহক (Mahashivratri 2022)।

    কাম আৰু ব্যৱসায়ত সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ
    মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ভগৱান শিৱক ৰূপৰ লোটা বা পাত্ৰৰে অভিষেক কৰক। শিৱলিংগত 'ওম নমাহ শিৱায়া' উচ্চাৰণ কৰক। শিৱ পূজনত বগা ফুল ব্যৱহাৰ কৰাটো নিশ্চিত কৰক। এনে কৰাৰ পিছত শিৱক প্ৰণাম কৰক আৰু ব্যৱসায় বা চাকৰিত সফলতাৰ বাবে তেওঁক প্ৰাৰ্থনা কৰক।

    ধন প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে
    মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ৰাতিপুৱা গা ধোৱাৰ পিছত পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধি শিৱক পঞ্চামৃতৰ সৈতে অভিষেক কৰক। শিৱলিঙ্গত এটা এটাকৈ পঞ্চামৃতত দিয়া উপাদানবোৰ আগবঢ়াওক। শেষত, শিৱলিঙ্গক পানীৰে অভিষেক কৰক। শিৱক জল অৰ্পণ কৰাৰ পিছত ১০৮বাৰ এই মন্ত্ৰ 'ওম নমহ পাৰ্বতীপতয়ে' জপ কৰক। এনে কৰাৰ পিছত ভগৱান শিৱক সম্পদ লাভ কৰিবলৈ আৰু উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিবলৈ প্ৰাৰ্থনা কৰক।

    সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ স্বাস্থ্যৰ বাবে
    মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ৰাতিপুৱা পূজাৰ উপৰি সন্ধিয়া বিশুদ্ধ গৰুৰ ঘিউৰে মাটিৰ চাকি ভৰাই দিয়ক আৰু ইয়াত অলপ পৰিমাণৰ কৰ্পূৰ যোগ দিয়ক। ইয়াৰ পিছত ভিন্ন ৰঙৰ সূতাৰে (কলাৱে) ৪ ডাল শলিতা তৈয়াৰ কৰি প্ৰজ্বলিত কৰক। ইয়াৰ বাহিৰেও পানীত গাখীৰ, মিচিৰি, চাউল মিহলি কৰক আৰু শিৱলিংগত আগবঢ়াওক। এইটো কৰোঁতে ১০৮বাৰ 'ওম নমাহ শিৱায়া' উচ্চাৰণ কৰক। এনে কৰিলে স্বাস্থ্যসমস্যা সমাধান হ'ব।

    বিবাহৰ বাবে
    যদি বিবাহত কোনোধৰণৰ বাধা থাকে বা যদি আপুনি এজন ভাল জীৱন সংগী বিচাৰে, তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰি উপলক্ষে সন্ধিয়া হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধি শিৱ মন্দিৰলৈ যাওক। ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ বয়সৰ সমান বেলপাত লওক। সকলো বেলপাতত হালধীয়া চন্দন প্ৰয়োগ কৰি ভগৱান শিৱক আগবঢ়াওক।

    প্ৰতিটো বেলপাত আগবঢ়োৱাৰ সময়ত 'ওম নমহ শিৱায়া' উচ্চাৰণ কৰক। এনে কৰাৰ পিছত সূৰ্যৰ পৰা শিৱৰ আৰতি কৰক আৰু সোনকালে বিবাহৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰক। তেনে কৰাটো আকাংক্ষা পূৰণৰ আশীৰ্বাদ হ'ব।
    Published by:Gautam Barman
    First published: