உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Vastu shastra: দেৱী লক্ষ্মীৰ এনে ঘৰলৈ আগমন ঘটে, য'ত এই ৫টা দিশত মনোযোগ দিয়া হয়

    Vastu shastra: দেৱী লক্ষ্মীৰ এনে ঘৰলৈ আগমন ঘটে, য'ত এই ৫টা দিশত মনোযোগ দিয়া হয়

    ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, ঝাড়ুক মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, ইয়াৰ তত্ত্বাৱধানত বিশেষ যত্ন ল'ব লাগে।

    ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, ঝাড়ুক মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, ইয়াৰ তত্ত্বাৱধানত বিশেষ যত্ন ল'ব লাগে।

    ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, ঝাড়ুক মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, ইয়াৰ তত্ত্বাৱধানত বিশেষ যত্ন ল'ব লাগে।

    • Share this:
    হিন্দু ধৰ্মত মাতৃ লক্ষ্মীক সম্পদৰ দেৱী বুলি গণ্য কৰা হয়। এয়া বিশ্বাস কৰা হয় যে এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা বাহন, ঘৰ, ধনৰ দৰে সকলো ভৌতিক আনন্দ প্ৰাপ্ত কৰে। যিসকলৰ ওপৰত দেৱী লক্ষ্মী সন্তুষ্ট তেওঁলোকৰ জীৱনৰ সকলো দুখ আঁতৰ হয়। এনে লোকসকলৰ ধন আৰু শস্যৰ অভাৱ নাই। সেয়েহে মানুহে তেওঁৰ অনুগ্ৰহ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ ( according to Vastu shastra) মতে, যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিব বিচাৰে, তেন্তে কিছুমান বিষয়ত যত্ন লোৱা উচিত।

    বিশ্বাস অনুসৰি দেৱী লক্ষ্মী (Laxmi devi) সেই ঘৰতে বাস কৰে, য'ত পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ বাবে বিশেষ যত্ন লোৱা হয়। গতিকে ঘৰটো পৰিষ্কাৰ কৰাৰ বিশেষ যত্ন লওক। ঘৰৰ মূল দুৱাৰতো পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব। কাৰণ কিছুমান ঘৰত মানুহে ঘৰৰ মূল গেটৰ বাহিৰত জোতা ৰাখে। এইটোৱে কেৱল বাস্তু দোষ সৃষ্টি কৰাই নহয় দেৱী লক্ষ্মীকো বিতুষ্ট কৰে।

    কিছুমান মানুহৰ ঘৰত খোৱা বাচন পৰিষ্কাৰ নকৰাকৈ থৈ দিয়া হয়, বিশেষকৈ ৰাতি খাই-বৈ বাচনবোৰ তেনেকৈ থা দিয়ে ৰাতিপুৱা পৰিষ্কাৰ কৰাৰ বাবে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, এনে কৰাটো একেবাৰে উচিত নহয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে ইয়াৰ দ্বাৰা দেৱী লক্ষ্মী অসন্তুষ্ট হয়। গতিকে বাচনবোৰ পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখিব লাগে।

    বাস্তু শাস্ত্ৰত উত্তৰ দিশটো কুবেৰ দেৱতা আৰু সম্পদৰ দেৱী মাতৃ লক্ষ্মীৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই ঠাইৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ বাবে বিশেষ যত্ন লোৱা উচিত। আৱৰ্জনা বা সামগ্ৰী ইয়াত ৰাখিব নালাগে। আপুনি এই দিশটো যিমানে পৰিষ্কাৰ কৰিব, সিমানে অধিক ধন লাভজনক হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। আনকি এই ঠাইত গধুৰ বস্তুও নাৰাখিব। এই ঠাইখন খালী ৰাখিলে ঘৰটোলৈ সম্পদ আৰু সমৃদ্ধি আহে।

    ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, ঝাড়ুক মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, ইয়াৰ তত্ত্বাৱধানত বিশেষ যত্ন ল'ব লাগে। বিশ্বাস অনুসৰি, ঝাড়ু সদায়ে এনে এক ঠাইত ৰাখিব লাগে, য'ত এজনে ইয়াক সহজে চাব পাৰে। এনে কৰিলে ধন নেহেৰুৱায়। একে সময়তে নিশ্চিত কৰিব যাতে সন্ধিয়া ঝাড়ু প্ৰয়োগ কৰা নহয়। এনে কৰিলে দৰিদ্ৰতাক আমন্ত্ৰণ কৰা হয়।

    যদি আপুনি লক্ষ্মী মাতৃৰ কৃপা লাভ কৰিব বিচাৰে, নিশ্চিত কৰক যে আপুনি তেওঁক বিষ্ণুৰ সৈতে উপাসনা কৰিব। কোৱা হয় যে মা লক্ষ্মীক অকলে পূজা কৰিলে তেওঁৰ আশীৰ্বাদ নাপায়।
    Published by:Gautam Barman
    First published: