உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • LPG Gas Cylinder Price Today: Budget 2022 ৰ আগতে ডাঙৰ সকাহ ! গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস, আপোনাৰ চহৰত এলপিজিৰ শেহতীয়া মূল্য জানক ...

    LPG Gas Cylinder Price Today: Budget 2022 ৰ আগতে ডাঙৰ সকাহ ! গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস, আপোনাৰ চহৰত এলপিজিৰ শেহতীয়া মূল্য জানক ...

    সাধাৰণ বাজেট ২০২২ (Budget 2022) ঘোষণাৰ ঠিক আগতে চৰকাৰে সাধাৰণ মানুহক সকাহ দিছে। ইণ্ডিয়ান অইলে (IOC) ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (commercial gas cylinder price) ৯১.৫ টকা হ্ৰাস কৰিছে।

    সাধাৰণ বাজেট ২০২২ (Budget 2022) ঘোষণাৰ ঠিক আগতে চৰকাৰে সাধাৰণ মানুহক সকাহ দিছে। ইণ্ডিয়ান অইলে (IOC) ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (commercial gas cylinder price) ৯১.৫ টকা হ্ৰাস কৰিছে।

    সাধাৰণ বাজেট ২০২২ (Budget 2022) ঘোষণাৰ ঠিক আগতে চৰকাৰে সাধাৰণ মানুহক সকাহ দিছে। ইণ্ডিয়ান অইলে (IOC) ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (commercial gas cylinder price) ৯১.৫ টকা হ্ৰাস কৰিছে।

    • Share this:
    সাধাৰণ বাজেট ২০২২ (Budget 2022) ঘোষণাৰ ঠিক আগতে চৰকাৰে সাধাৰণ মানুহক সকাহ দিছে। তেল কোম্পানীবোৰে বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। ইণ্ডিয়ান অইলে (IOC) ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (commercial gas cylinder price) ৯১.৫ টকা হ্ৰাস কৰিছে। মূল্য হ্ৰাসৰ পিছত, দিল্লীত ১৯ কিলোগ্ৰাম গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ১৯০৭ টকা হয়।

    অৱশ্যে, এই মাহত এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য বৃদ্ধি হোৱা নাই। তেল বিপণন কোম্পানীবোৰে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ বাবে এলপিজি গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য মুকলি কৰিছে। ৰাজসাহায্যবিহীন চিলিণ্ডাৰৰ (LPG Gas Cylinder Price) মূল্য বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই।

    ৰন্ধন গেছৰ মূল্য
    দিল্লীত ১৪.২ কিলোগ্ৰামৰ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ৮৯৯.৫০ টকা। কলকাতাত এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ৯২৬ টকা, মুম্বাইত ই ৮৯৯.৫০ টকা। চেন্নাইত ৰাজসাহায্য বিহীন চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য এতিয়া ৯১৫.৫০ টকা।

    বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰ
    দিল্লীত ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছৰ মূল্য ৯১.৫ টকা হ্ৰাস হৈ ১,৯০৭ টকালৈ হ্ৰাস পাইছে। কলকাতাত বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ৮৯ টকা হ্ৰাস হৈ ১৯৮৭ টকা হৈছে। মুম্বাইত বাণিজ্যিক গেছৰ মূল্য ১৮৫৭ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে। ৯১.৫ টকাৰ কৰ্তন আছে। একে সময়তে, চেন্নাইত ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ২০৮০.৫০ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে।

    এলপিজিৰ মূল্য কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব
    এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ, আপুনি চৰকাৰী তেল কোম্পানী আই.ও.চি.-ৰ ৱেবছাইটদৰ্শন কৰিব লাগিব। ইয়াত কোম্পানীবোৰে প্ৰতি মাহে নতুন মূল্য জাৰী কৰে। আপুনি ইণ্ডিয়ান অইলৰ লিংক https://iocl.com/Products/IndaneGas.aspx ক্লিক কৰি আপোনাৰ চহৰৰ গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যও চাব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: