• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • অধিক লাভৰ বাবে গ্ৰহণ কৰক LICৰ এই পলিচী, সুৰক্ষিত কৰক আপোনাৰ শিশুটিৰ ভৱিষ্যৎ!

অধিক লাভৰ বাবে গ্ৰহণ কৰক LICৰ এই পলিচী, সুৰক্ষিত কৰক আপোনাৰ শিশুটিৰ ভৱিষ্যৎ!

বীমা জ্যোতি আঁচনিত নিম্নতম মৌলিক বীমা ৰাশি হৈছে ১ লাখ টকা আৰু কোনো সৰ্বাধিক সীমা নাই।

বীমা জ্যোতি আঁচনিত নিম্নতম মৌলিক বীমা ৰাশি হৈছে ১ লাখ টকা আৰু কোনো সৰ্বাধিক সীমা নাই।

বীমা জ্যোতি আঁচনিত নিম্নতম মৌলিক বীমা ৰাশি হৈছে ১ লাখ টকা আৰু কোনো সৰ্বাধিক সীমা নাই।

  • Share this:
বৰ্তমান সময়ত বিনিয়োগ বজাৰখনত বহুতো বিনিয়োগ বিকল্প উপলব্ধ। বিনিয়োগৰ বাবে সঠিক তথ্য আৰু বিনিয়োগ প্ৰতিষ্ঠানৰ অভাৱৰ বাবে বহুসময়ত কষ্টোপাৰ্জিত ধন হেৰুওৱাৰ লগতে যথেষ্ট লোকচানৰ সন্মুখীন হোৱা দেখা যায়। জীৱন বীমা নিগম চমুকৈ এল আই চিয়ে বীমা জ্যোতি নামৰ এখন আঁচনি মুকলি কৰিছে। এই নন-লিংকড, নন-পাৰ্টিচিপেটিং, ব্যক্তিগত, সীমিত প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ, জীৱন বীমা সঞ্চয় আঁচনিয়ে প্ৰতি হাজাৰত ৫০ টকা (অৰ্থাৎ প্ৰতি ১০০ বা ৫ শতাংশত ৫ টকা) প্ৰতিটো পলিচী বছৰৰ শেষত মৌলিক বীমা ৰাশি প্ৰদান কৰে।

আঁচনিৰ ম্যাদ ১৫ৰ পৰা ২০ বছৰৰ ভিতৰত হয় আৰু প্ৰিমিয়াম পৰিশোধৰ ম্যাদ সংশ্লিষ্ট আঁচনিৰ চৰ্তাৱলীতকৈ ৫ বছৰ কম। সেইটো হৈছে ১৫ বছৰীয়া আঁচনিৰ ম্যাদ, প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ ম্যাদ ১০ বছৰ হ'ব আৰু ১৬ বছৰীয়া আঁচনিৰ বাবে, প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ ম্যাদ ১১ বছৰ হ'ব।

বীমা জ্যোতি আঁচনিত নিম্নতম মৌলিক বীমা ৰাশি হৈছে ১ লাখ টকা আৰু কোনো সৰ্বাধিক সীমা নাই। এই আঁচনি তিনিমহীয়া শিশু অৰ্থাৎ জন্মৰ পৰা ৯০ দিন সম্পূৰ্ণ কৰা শিশুৰ পৰা ৬০ বছৰ বয়সলৈকে যিকোনো লোকে গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

এই আঁচনিত বিনিয়োগ কৰি এক ভাল ৰাশি উপাৰ্জন কৰিব পাৰি। বৰ্তমান সময়ত বেংকসমূহে ফিক্সড ডিপজিটত প্ৰতিবছৰে ৫ৰ পৰা ৬ শতাংশ সুত প্ৰদান কৰে। বীমা জ্যোতি আঁচনিয়ে প্ৰতি হাজাৰত ৫০ টকাকৈ মৌলিক বীমা ৰাশিৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান কৰে। ৩০ বছৰ বয়সৰ ব্যক্তি এজনে ১৫ বছৰ বাবে ১০ লাখ টকাৰ মৌলিক বীমা ৰাশি বিনিয়োগ কৰিলে, ১০ বছৰৰ বাবে তেওঁ আদায় দিবলগীয়া বাৰ্ষিক প্ৰিমিয়ামৰ পৰিমাণ হ’ব ৮২,৫৪৫ টকা। একেদৰে তেওঁ প্ৰতিবছৰে ৫০,০০০ টকাকৈ ১৫ বছৰৰ মূৰত অৰ্থাৎ পলিচীখনৰ মেচ্যুৰিটিৰ সময়ত ৭,৫০,০০০ টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

বীমা জ্যোতি আঁচনিৰ আন এটা উল্লেখযোগ্য দিশ হ’ল আকৰ্ষণীয় সুতৰ হাৰৰ লগতে লাইফ কভাৰ প্ৰদান। ইয়াৰ আন এটা লাভ হ’ল এই ৰাশি কৰবিহীন। পলিচীখনৰ মেচ্যুৰিটিৰ সময়ত উপভোক্তাজনে লাভ কৰিবলগীয়া পৰিমাণত কোনো কৰ আৰোপ কৰা নহয়।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: