• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • LIC ৰ এই আঁচনিত আপোনাৰ কন্যাৰ নামত ১৫০ টকা জমা কৰক আৰু কন্যাৰ বিয়াৰ সময়ত লাভ কৰক ২২ লাখ টকা...

LIC ৰ এই আঁচনিত আপোনাৰ কন্যাৰ নামত ১৫০ টকা জমা কৰক আৰু কন্যাৰ বিয়াৰ সময়ত লাভ কৰক ২২ লাখ টকা...

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (Life Insurance Corporation of India), দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ৰাজ্যিক মালিকানাধীন বীমা কোম্পানী এক বিশেষ আঁচনি উলিয়াইছে। আঁচনিখনৰ নাম হৈছে এল.আই.চি. কন্যাদান নীতি (LIC Kanyadaan policy)।

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (Life Insurance Corporation of India), দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ৰাজ্যিক মালিকানাধীন বীমা কোম্পানী এক বিশেষ আঁচনি উলিয়াইছে। আঁচনিখনৰ নাম হৈছে এল.আই.চি. কন্যাদান নীতি (LIC Kanyadaan policy)।

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (Life Insurance Corporation of India), দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ৰাজ্যিক মালিকানাধীন বীমা কোম্পানী এক বিশেষ আঁচনি উলিয়াইছে। আঁচনিখনৰ নাম হৈছে এল.আই.চি. কন্যাদান নীতি (LIC Kanyadaan policy)।

  • Share this:
যদি আপুনি আপোনাৰ ছোৱালীৰ বাবে ধন ৰাহি কৰি আছে, আপোনাৰ এটা মহান আঁচনি আছে। য'ত আপুনি আপোনাৰ ছোৱালীৰ উন্নত ভৱিষ্যতৰ বাবে (investment Scheme) বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। আজি আমি আপোনাক এল.আই.চি.-ৰ এক আঁচনিৰ বিষয়ে কৈছোঁ যি আপোনাৰ ছোৱালীৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিব। ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (Life Insurance Corporation of India), দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ৰাজ্যিক মালিকানাধীন বীমা কোম্পানী, এই উদ্দেশ্যৰ বাবে এক বিশেষ আঁচনি উলিয়াইছে। আঁচনিখনৰ নাম হৈছে এল.আই.চি. কন্যাদান নীতি (LIC Kanyadaan policy)। এল.আই.চি.-ৰ আঁচনিয়ে নিম্ন-উপাৰ্জনৰ অভিভাৱকসকলক কন্যাৰ বিবাহৰ বাবে ধন সংগ্ৰহ কৰাত সহায় কৰে। কন্যাৰ একাউণ্টত ই একমুঠ ২২ লাখ টকা লাভ কৰিব।

গোটেই আঁচনিখন কি জানি লওক?
এই LIC আঁচনিৰ অধীনত আপুনি প্ৰতিদিনে মাত্ৰ ১৫০ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ ছোৱালীক বিয়া দিব, আপুনি ২২ লাখ টকা পাব। এই নীতি গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত দেউতাকৰ মৃত্যু হ'লে , বিনিয়োগ কৰিব নালাগে। আঁচনিখন একেধৰণে অব্যাহত থাকিব। পিতৃৰ বিযোগৰ সময়ত কন্যাই লগে লগে ১০ লাখ টকা পাব। লগতে, যদি দেউতাকৰ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হয়, তেন্তে তেওঁ ২০ লাখ টকা লাভ কৰিব।

এই আঁচনিৰ মুখ্য বিষয়সমূহ
এই আঁচনিখনৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ বৈশিষ্ট্যটো হ'ল যে ছোৱালীজনীৰ বিয়া নহ'লে, তাই অধ্যয়ন বা অন্যান্য ব্যয়ৰ বাবে প্ৰতি বছৰে ১ লাখ টকা লাভ কৰি থাকিব আৰু ইয়াৰ সৈতে আঁচনিখন অব্যাহত থাকিব। আপুনি এই আঁচনিখনৰ বিষয়ে অধিক তথ্যৰ বাবে এলআইচিৰ ৱেবছাইটলৈ যাব পাৰে বা নিকটতম এলআইচি এজেণ্টৰ পৰা সম্পূৰ্ণ তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: