• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Solar Eclipse 2021: 4 ডিচেম্বৰত বছৰৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ, জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে এই 5 ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত পৰিব পাৰে অশুভ প্ৰভাৱ

Solar Eclipse 2021: 4 ডিচেম্বৰত বছৰৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ, জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে এই 5 ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত পৰিব পাৰে অশুভ প্ৰভাৱ

Solar Eclipse 2021: কোনটো ৰাশিচিহ্নৰ কাৰ আৰু বছৰটোৰ শেষ সূৰ্যগ্ৰহণে কেনে ধৰণৰ অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব চাওঁ আহক!

Solar Eclipse 2021: কোনটো ৰাশিচিহ্নৰ কাৰ আৰু বছৰটোৰ শেষ সূৰ্যগ্ৰহণে কেনে ধৰণৰ অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব চাওঁ আহক!

Solar Eclipse 2021: কোনটো ৰাশিচিহ্নৰ কাৰ আৰু বছৰটোৰ শেষ সূৰ্যগ্ৰহণে কেনে ধৰণৰ অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব চাওঁ আহক!

  • Share this:
২০২১ চনৰ অন্তিমসূৰ্যগ্ৰহণ (Solar Eclipse 2021) এতিয়াৰ পৰা মাত্ৰ ৯ দিনৰ পিছত অৰ্থাৎ ৪ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে অনুষ্ঠিত হ'ব। এই সূৰ্যগ্ৰহণ আংশিক। অৱশ্যে, এই বছৰৰ এই সূৰ্যগ্ৰহণ কিছুমান ৰাশিচিহ্নৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, সূৰ্যগ্ৰহণৰ প্ৰভাৱ আমাৰ ১২ টা ৰাশিচিহ্নৰ ওপৰত দেখা যাব। এই প্ৰভাৱ টো শুভ আৰু বেয়া দুয়োধৰণৰ হ'ব পাৰে। কিন্তু সূৰ্যগ্ৰহণে এই ৫ টা ৰাশিৰ জীৱনত এক অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। জ্যোতিষীসকলৰ মতে, এনে পৰিস্থিতিত এই ৰাশিচিহ্নৰ লোক অতি সাৱধান হোৱা উচিত।

বছৰটোৰ অন্তিম সূৰ্যগ্ৰহণ 4 ডিচেম্বৰ, শনিবাৰে অনুষ্ঠিত হ'ব। এই দিনটো কৃষ্ণ পক্ষৰ অমাৱস্যা তিথি। অমাৱস্যাৰ দিনা সূৰ্যগ্ৰহণ আৰু পূৰ্ণিমাৰ দিনা চন্দ্ৰগ্ৰহণ হয়। চন্দ্ৰগ্ৰহণ তাৰ ১৫ দিন আগতে কাৰ্তিক পূৰ্ণিমাৰ দিনা। সূৰ্যগ্ৰহণ ৪ ডিচেম্বৰৰ পুৱা ১০.৫৯ বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু আবেলি ৩.৭ বজালৈকে চলিব।

কোনটো ৰাশিচিহ্নৰ তলত কোন আছে আৰু বছৰটোৰ শেষ সূৰ্যগ্ৰহণে কেনে ধৰণৰ অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব চাওঁ আহক!

মেষ ৰাশি (Aries): ২১ মাৰ্চৰ পৰা ১৯ এপ্ৰিললৈ। জ্যোতিষীসকলৰ মতে, সূৰ্যগ্ৰহণ মেষ ৰাশিৰ বাবে অশুভ। ই তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব। তেওঁলোক কোনো ৰোগত আক্ৰান্ত হ'ব পাৰে বা কোনো দুৰ্ঘটনাত আক্ৰান্ত হ’ব পাৰে। সেয়েহে, মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে সাৱধান হোৱা উচিত।

কৰ্কট ৰোগ (Cancer): ২১ জুনৰ পৰা ২২ জুলাইলৈ। সূৰ্যগ্ৰহণে কৰ্কট ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ভাল ফলাফল নানে। এই ৰাশিৰ লোকে সেই সময়ত আনৰ সৈতে তৰ্ক পৰিহাৰ কৰাভাল। বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে বিবাদ হ'ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোঁতে সাৱধান হোৱা ভাল।

তুলা (Libra): ২৩ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ২২ অক্টোবৰলৈ। জ্যোতিষশাস্ত্ৰ অনুসৰি, তুলা ৰাশিৰ লোকসকলেও এই সময়ছোৱাত জীৱনত কুপ্ৰভাৱ দেখিব পাৰে। খং পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বৃশ্চিক (Scorpio): ২৩ অক্টোবৰৰ পৰা ২১ নৱেম্বৰলৈ। সূৰ্যগ্ৰহণৰ প্ৰভাৱ বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ ওপৰতো দেখা যাব। টেনচন থাকিব পাৰে। অস্থিৰ বা বিভ্ৰান্ত অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপুনি কামত ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব।

ধনু (Sagittarius): ২২ নৱেম্বৰৰ পৰা ২১ ডিচেম্বৰলৈ। ব্যয় বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কামবোৰ সম্পন্ন কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰক। এক নতুন ঠাইলৈ ভ্ৰমণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।
First published: