• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Salute Humanity| ইণ্টাৰনেটত নায়ক হৈ পৰিছে এই অ’লা চালকজন, কাৰণ জানিলে আপ্লুত হ’ব আপুনিও

Salute Humanity| ইণ্টাৰনেটত নায়ক হৈ পৰিছে এই অ’লা চালকজন, কাৰণ জানিলে আপ্লুত হ’ব আপুনিও

An Act Of Kindness| যেতিয়া ব্যক্তিজনে তেওঁক সততাৰ বাবে পুৰস্কাৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেওঁ এইটো ল’বলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

An Act Of Kindness| যেতিয়া ব্যক্তিজনে তেওঁক সততাৰ বাবে পুৰস্কাৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেওঁ এইটো ল’বলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

An Act Of Kindness| যেতিয়া ব্যক্তিজনে তেওঁক সততাৰ বাবে পুৰস্কাৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেওঁ এইটো ল’বলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

  • Share this:
যান্ত্ৰিক পৃথিৱীখনত উদাৰতা এতিয়াও শেষ হোৱা নাই। অ'লা অটোত তেওঁৰ ফোন আৰু ৱালেট পাহৰি এৰি থৈ যোৱা বেংগালুৰুৰ এজন ব্যক্তিক অটো চালকজনে তেওঁৰ সামগ্ৰী পুনৰ ঘূৰাই দিয়াৰ পিছত ব্যক্তিজনে সকাহ পাইছিল। তদুপৰি, যেতিয়া ব্যক্তিজনে তেওঁক সততাৰ বাবে পুৰস্কাৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেওঁ এইটো ল’বলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

ঘটনাটো ভূৱনেশ্বৰৰ সুশান্ত চাহু নামৰ এজন ব্যক্তিৰ সৈতে সংঘটিত হৈছিল আৰু এতিয়া ইণ্টাৰনেটৰ শেহতীয়া নায়ক হিচাপে পৰিগণিত হোৱা অটো চালকজনক জগন্নাথ পাত্ৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। টুইটাৰত সমগ্ৰ ঘটনাৰ সবিশেষ শ্বেয়াৰ কৰি সুশান্তই অটো চালকজনক তেওঁৰ সততাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰে আৰু তেওঁৰ ইউপিআই বিৱৰণ শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে অধিক লোকে ধন প্ৰদান পৰি তেওঁৰ সততাক প্ৰশংসা কৰিব পাৰে।

তেওঁ এইটোও প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁ অটো চালকজনক গুগল পেৰ জৰিয়তে পুৰস্কৃত কৰিছে।
তেওঁৰ টুইটত লগতে এইতোও উল্লেখ কৰিছে যে জগন্নাথ তেওঁৰ পৰা পোৱা প্ৰেম আৰু প্ৰশংসাৰ দ্বাৰা অত্যন্ত অভিভূত। সৎ অটো চালকজনে বিনম্ৰভাৱে তেওঁলৈ টকা পঠিওৱাসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰিছে।

জগন্নাথৰ প্ৰতিক্ৰিয়া বৰ্ণনা কৰা সুশান্তৰ টুইটৰ এটা অংশত বৰ্ণনা কৰা হৈছিল, "তেওঁ ইয়াৰ বিষয়ে যথেষ্ট উত্তেজিত আৰু তেওঁৰ অটো-ৰিক্সা চালক বন্ধুসকলো। লগতে, তেওঁ মোক আৰ্থিকভাৱে পুৰস্কৃত কৰা সকলোকে ধন্যবাদ জনাবলৈ অনুৰোধ কৰিছিল!"

আৰোহীজনৰ এই কাৰ্যই অ’লাৰ মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰিছিল, যিয়ে সুচন্তাক তেওঁৰ বুকিং আই ডি বিচাৰিছিল যাতে তেওঁলোকে তেওঁৰ সৈতে প্ৰেম আৰু প্ৰশংসা শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰে।
আশা কৰাৰ দৰে, জগন্নাথ এতিয়া বহুতৰে বাবে সততাৰ আদৰ্শ হৈ পৰিছে। কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়ে তেওঁৰ নিষ্ঠাৰ প্ৰশংসা কৰিছে আনহাতে তেওঁলোকৰ এটা গোটে তেওঁৰ দয়ালু আচৰণৰ ওপৰত মন্তব্য কৰিছে।

আৰোহীজনৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ টুইটৰ এটা অংশত কৈছিল, "চালকৰ ভাল কামক কিছুমান পুৰস্কাৰৰ সৈতে যথেষ্ট প্ৰশংসা কৰা উচিত।" আন এগৰাকী টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছে “মই দিল্লীত একেধৰণৰ অভিজ্ঞতাৰ সন্মুখীন হৈছিলো। পিছদিনা চালকজনে মোৰ ৱালেট ঘুৰাই দিছিল য’ত সকলো চৰকাৰী নথি-পত্ৰ আছিল।"

আন এজনে চালকজনক প্ৰশংসা কৰি কয় “এনে চহৰখনত থাকিব পাই গৌৰৱ অনুভৱ কৰিছোঁ। ভাৰতৰ সকলো চালকে যদি তেওঁৰ দৰে আচৰণ কৰিলেহেতেন। এইখন সমাজত জগন্নাথৰ দৰে চালক পোৱাটো কঠিন।"
First published: