• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Tuesday : মঙলবাৰে পৰিহাৰ কৰক এইসমূহ কাম, অন্যথা জীৱনত হ'ব পাৰে সমস্যা

Tuesday : মঙলবাৰে পৰিহাৰ কৰক এইসমূহ কাম, অন্যথা জীৱনত হ'ব পাৰে সমস্যা

Tuseday : মঙলবাৰে নিমখ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ই স্বাস্থ্যক প্ৰভাৱিত কৰে আৰু শুভাৰম্ভ কৰা সকলোবোৰ কামকে বাধাগ্ৰস্ত কৰে।

Tuseday : মঙলবাৰে নিমখ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ই স্বাস্থ্যক প্ৰভাৱিত কৰে আৰু শুভাৰম্ভ কৰা সকলোবোৰ কামকে বাধাগ্ৰস্ত কৰে।

Tuseday : মঙলবাৰে নিমখ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ই স্বাস্থ্যক প্ৰভাৱিত কৰে আৰু শুভাৰম্ভ কৰা সকলোবোৰ কামকে বাধাগ্ৰস্ত কৰে।

  • Share this:
হিন্দু শাস্ত্ৰত সপ্তাহৰ সাত দিনৰ বাবে বিভিন্ন প্ৰভুৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। আমাৰ ৰাশি চিহ্নই গ্ৰহৰ স্থিতি অনুসৰি জীৱনৰ গতি নিৰ্ধাৰণ কৰে। যিদৰে সোমবাৰে ভগৱান শিৱৰ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়, ঠিক তেনেদৰে মঙলবাৰে (Tuesday) বজৰংবলী (Lord Hanuman)ৰ উপাসনা কৰাৰ বাবে বিধান আছে। মঙলবাৰে মংগলদেৱৰ দিন বুলিও গণ্য কৰা হয়। মঙলবাৰৰ প্ৰকৃতি উগ্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে যদি মঙল গ্ৰহ আপোনাৰ ৰাশিফলৰ এটা শুভ স্থানত বহি আছে, তেন্তে জীৱনত সকলো মংগল হ'বই। প্ৰতিটো কামৰেই শুভ ফলাফল পাব। যদি ৰাশিফলত মঙল গ্ৰহ ভাল অৱস্থানত নাথাকে, জীৱন সমস্যাৰ  মাজতেই পাৰ হৈ যায়। জীৱনত শুভ ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ মঙলবাৰে উপবাস কৰা উচিত। কিছুমান কামো আছে যাক মঙলবাৰে পৰিহাৰ কৰিব লাগে, অন্যথা ইয়াৰ পৰিণাম আমাৰ জীৱনত নেতিবাচক হ'ব পাৰে। জানি লওক যে মঙলবাৰে ধৰ্মীয়ভাৱে কি কি কৰিব নালাগে।

– মঙলবাৰে কেতিয়াও ঋণ দিব নালাগে। এনে এটা জনবিশ্বাস আছে যে এই দিনটোত দিয়া ঋণ সহজে ঘূৰি নাহে। অৱশ্যে, এই দিনটোত আপুনি কাৰোবাৰ পৰা ঋণ ল'লে ঋণ এটা ঘূৰাই দিব পাৰে।

– মঙলবাৰে আপোনাৰ ভাতৃ, পৰিয়ালৰ আন কোনো সদস্য বা কোনো বন্ধুৰ সৈতে বিবাদ নকৰিব। অন্যথা, জীৱনত অশুভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বাঢ়ি যাব।

শুক্ৰ আৰু শনি দেৱৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো কাম মঙলবাৰে পৰিহাৰ কৰিব লাগে। একে সময়তে, শুক্ৰ আৰু শনিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কাপোৰবোৰো মঙলবাৰে পিন্ধিব নালাগে। এই দিনটোত উপবাস কৰাটো লাভজনক।

যদি মঙলবাৰে উপবাস কৰা হয় তেনেহ'লে যি কোনো প্ৰকাৰে খং কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। তদুপৰি এই দিনটোত যদি গৃহ কন্দল হয়, ই জীৱনৰ প্ৰগতিৰ পথতো ব্যাঘাত জন্মায়।

– মঙলবাৰে ননভেজ খোৱা আৰু সুৰাপান কৰাটো অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি, যদি আপোনাৰ জীৱন সুখী হয় আৰু আপুনি মঙলবাৰে ননভেজ আৰু সুৰা পান কৰে, ই আপোনাৰ ভাল জীৱনত সংকটৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

– মঙলবাৰে নিমখ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ই স্বাস্থ্যক প্ৰভাৱিত কৰে আৰু শুভাৰম্ভ কৰা সকলোবোৰ কামকে বাধাগ্ৰস্ত কৰে।

মঙলবাৰ দিনটো সহবাসৰ বাবেও অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত, আজিৰ দিনটোত সহবাস পৰিহাৰ কৰিব লাগে।

(Disclaimer:  এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য আৰু পৰামৰ্শ সাধাৰণ তথ্য আৰু বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। NEWS18 অসম নৰ্থইষ্টে এইবোৰ নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Manjumoni Borah
First published: