• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • বাৰিষাৰ বান বিভীষিকাৰ মাজত কেৰালাৰ এখন বিয়া ! ভাত ৰন্ধা টৌত উঠি দৰা-কইনাৰ যাত্ৰা, চাওক দৃশ্য...

বাৰিষাৰ বান বিভীষিকাৰ মাজত কেৰালাৰ এখন বিয়া ! ভাত ৰন্ধা টৌত উঠি দৰা-কইনাৰ যাত্ৰা, চাওক দৃশ্য...

Couple Arrives On A Cooking Vessel For Marriage: চৌদিশে মাথোঁ পানী, পানী আৰু পানী। শেষত উপায়ন্তৰ হৈ দৰা কইনা উঠিল ভাত ৰন্ধা এটা প্ৰকাণ্ড টৌত। সেইটো পানীত থেলি থেলি লৈ যোৱা হ'ল বিবাহস্থলীলৈ।

Couple Arrives On A Cooking Vessel For Marriage: চৌদিশে মাথোঁ পানী, পানী আৰু পানী। শেষত উপায়ন্তৰ হৈ দৰা কইনা উঠিল ভাত ৰন্ধা এটা প্ৰকাণ্ড টৌত। সেইটো পানীত থেলি থেলি লৈ যোৱা হ'ল বিবাহস্থলীলৈ।

Couple Arrives On A Cooking Vessel For Marriage: চৌদিশে মাথোঁ পানী, পানী আৰু পানী। শেষত উপায়ন্তৰ হৈ দৰা কইনা উঠিল ভাত ৰন্ধা এটা প্ৰকাণ্ড টৌত। সেইটো পানীত থেলি থেলি লৈ যোৱা হ'ল বিবাহস্থলীলৈ।

  • Share this:
বিয়াৰ  দিনা দৰা-কইনাৰ যাত্ৰাক লৈ কিমান যে সপোন থাকে ! কাৰোবাৰ যদি দামী গাড়ী, কাৰোবাৰ হাতীত উঠাৰ হাবিয়াস। কিন্তু পৰিস্থিতিয়ে কেতিয়াবা সকলো সলনি কৰি পেলায়। তেনে এক ঘটনাই হ'ল কেৰালাত। চৌদিশে মাথোঁ পানী, পানী আৰু পানী। শেষত উপায়ন্তৰ হৈ দৰা কইনা উঠিল ভাত ৰন্ধা এটা প্ৰকাণ্ড টৌত। সেইটো পানীত থেলি থেলি লৈ যোৱা হ'ল বিবাহস্থলীলৈ।



কেৰালাত নেৰানেপেৰা বৰষুণে যোৱা দুদিন ধৰি সাধাৰণ লোকৰ জীৱনৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাইছে। থাকাজীৰ ঐশ্বৰ্য আৰু আম্বালাপ্পুজাৰ আকাশে ভবা নাছিল যে ই তেওঁলোকৰ বিবাহৰ দিনটোত ছাঁ পেলাব। ধাৰাসাৰ বৰষুণত আলাপুঝা জিলাৰ কুট্টানাদ অঞ্চলত তেওঁলোকৰ ঘৰবোৰ পানীৰ তলত। চেঙ্গান্নুৰৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ৰ কৰ্মচাৰী দৰা আৰু কইনা দুয়োৰে বিবাহৰ গন্তব্যস্থান, জিলাখনৰ থালাবাদীৰ পানায়ন্নাৰকভ মন্দিৰত উপনীত হ'বলৈ গধুৰ টৌত সোমোৱাৰ বাহিৰে আন কোনো বিকল্প নাছিল।

যিকোনো বাহনত উঠাৰ সম্পূৰ্ণ চিন্তাটো বহুত দূৰৰ কথা আছিল, কিন্তু তেওঁলোকে এই ক্ষণটো হেৰুৱাব বিচৰা নাছিল, এক শুভ সময় যাৰ সৈতে বিবাহৰ ৰীতি-নীতি পালন কৰিব লগা হৈছিল।

বিয়াৰ সময়ত কেৱল নিকট আত্মীয়সকল উপস্থিত আছিল। নৱবিবাহিতা সকলে দেৱতাক প্ৰাৰ্থনা কৰিছিল আৰু মন্দিৰৰ পৰা তেওঁলোক উভতি আহিছিল।

অৱশ্যে, ধাৰাসাৰ বৰষুণে কোট্টায়াম জিলাৰ কুটিকল আৰু ইডুক্কিৰ কোক্কায়াৰ অঞ্চলত প্ৰভাৱ পেলাইছে। শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি ৰাজ্যখনত শিশুসহ প্ৰায় ২৫ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে আৰু মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। মুষলধাৰ বৰষুণৰ ফলত কেইবাটাও অঞ্চলত ধাৰাসাৰ ভূমিস্খলন হৈছিল।

কৰ্তৃপক্ষই বান্ধবোৰৰ পৰিস্থিতি নিবিড়ভাৱে নিৰীক্ষণ কৰি আছে কিয়নো সেইবোৰ দুদিনীয়া বৰষুণত দ্ৰুতগতিত ভৰ্তি হৈ আছে। ইডুক্কি বান্ধৰ বাবে সতৰ্কবাণী প্ৰেৰণ কৰা হৈছে আৰু এডামালায়াৰ জলাশয়ৰ বাবেও সতৰ্কবাণী জাৰি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: