• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Tea: ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে চাহ অপকাৰী নেকি? কেনেধৰণৰ চাহ খাব পাৰে ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে?

Tea: ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে চাহ অপকাৰী নেকি? কেনেধৰণৰ চাহ খাব পাৰে ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে?

Tea for Diabetic Patients: হেল্থ লাইনৰ মতে, এজন ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে চেনি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেনিযুক্ত চাহ পৰিহাৰ কৰিব লাগে আৰু অতি কম চেনিযুক্ত আৰু কম কেলৰিযুক্ত চাহ সেৱন কৰিব লাগে।

Tea for Diabetic Patients: হেল্থ লাইনৰ মতে, এজন ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে চেনি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেনিযুক্ত চাহ পৰিহাৰ কৰিব লাগে আৰু অতি কম চেনিযুক্ত আৰু কম কেলৰিযুক্ত চাহ সেৱন কৰিব লাগে।

Tea for Diabetic Patients: হেল্থ লাইনৰ মতে, এজন ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে চেনি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেনিযুক্ত চাহ পৰিহাৰ কৰিব লাগে আৰু অতি কম চেনিযুক্ত আৰু কম কেলৰিযুক্ত চাহ সেৱন কৰিব লাগে।

  • Share this:
ডায়েবেটিছ ৰোগী (Diabetic Patients)য়ে খাদ্য-পানীয়ৰ ক্ষেত্ৰত বহু নিষেধাজ্ঞাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় আৰু আটাইতকৈ ডাঙৰ সমস্যাটো হ’ব পাৰে যেতিয়া তেওঁলোকে ৰাতিপুৱাই চাহ (Tea) একাপ নাপায়। কাৰণ প্ৰতিজন ভাৰতীয় লোকে পুৱা চাহ খাই ভাল পায়। কিছুমান প্ৰকাৰৰ চাহ এইসকল লোকৰ বাবে উপকাৰী হ’ব পাৰে, যিয়ে শৰীৰত ৰক্ত সঞ্চালন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে আৰু প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰাত সহায়ক হয়। এই সকলোবোৰ ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবেও গুৰুত্বপূৰ্ণ। ক’লা, সেউজীয়া আৰু দালচেনি চাহ আৰু বনৌষধি চাহৰ দৰে পেপাৰমিন্ট, কেমোমিল চাহকে ধৰি কেমেলিয়া চাইনেন্সিছ উদ্ভিদৰ পাতৰ পৰা তৈয়াৰী প্ৰকৃত চাহ। কোনবোৰ ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে পান কৰিব পাৰে। হেল্থ লাইনৰ মতে, এজন ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে চেনি (Sugar) নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেনিযুক্ত চাহ পৰিহাৰ কৰিব লাগে আৰু অতি কম চেনিযুক্ত আৰু কম কেলৰিযুক্ত চাহ সেৱন কৰিব লাগে।

গ্ৰীণ টি (Green Tea)
গ্ৰীণ টিয়ে আমাৰ শৰীৰত বহুতো উপকাৰিতা প্ৰদান কৰে। গ্ৰীণ টিয়ে ওজন কমোৱাত সহায় কৰে। গ্ৰীণ টি খালে কোষৰ ক্ষতি হ্ৰাস কৰাত সহায়ক হয় আৰু তেজৰ সঞ্চালন নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি। গ্ৰীণ টিত এপিগালোকেটেচিন গেলেট নামৰ পদাৰ্থ থাকে, যিয়ে শৰীৰৰ পেশী আৰু কোষত গ্লুক’জ শোষণ কৰে, যাৰ ফলত তেজৰ সঞ্চালন উন্নত কৰাত সহায় কৰে। সেয়ে প্ৰতিদিনে ৩ৰ পৰা ৪ কাপ গ্ৰীণ টি খাব লাগে।

ব্লেক টি (Black Tea)
ব্লেক টিত থিয়ফ্লেভিন আৰু থেৰুবিজিন নামৰ যৌগ থাকে। যিটো এটা শক্তিশালী উদ্ভিদৰ পুষ্টিকৰ উপাদান। এই যৌগবোৰ এন্টিঅক্সিডেন্ট আৰু তেজৰ সঞ্চালন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। কোষক সুৰক্ষিত কৰি স্বাস্থ্যসন্মত ইনচুলিন তৈয়াৰ কৰাত ব্লেক টি উপকাৰী।

ডালচেনি চাহ (Cinnamon Tea)
ডালচেনি এবিধ মছলা, ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে ব্লাড চুগাৰৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰে। কিন্তু ডালচেনিৰ  পৰা বনোৱা চাহ খালেও উপকাৰী। মডালচেনিয়ে  ৰক্তচাপৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি