உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • EPFO গ্ৰাহকসকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ'ব পাৰে, জানি লওক কেনেকৈ ?

    EPFO গ্ৰাহকসকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ'ব পাৰে, জানি লওক কেনেকৈ ?

    কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাৰ (EPFO) কেন্দ্ৰীয় ন্যাসী পৰিষদৰ (CBT) ২০ নৱেম্বৰত বৈঠকত মিলিত হ'ব। বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে এই বৈঠকত। ইয়াৰ উপৰিও, উপলব্ধ বিনিয়োগ বিকল্পৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ'ব, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ইকুইটি বজাৰৰ পৰা লাভান্বিত হোৱা।

    কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাৰ (EPFO) কেন্দ্ৰীয় ন্যাসী পৰিষদৰ (CBT) ২০ নৱেম্বৰত বৈঠকত মিলিত হ'ব। বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে এই বৈঠকত। ইয়াৰ উপৰিও, উপলব্ধ বিনিয়োগ বিকল্পৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ'ব, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ইকুইটি বজাৰৰ পৰা লাভান্বিত হোৱা।

    কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাৰ (EPFO) কেন্দ্ৰীয় ন্যাসী পৰিষদৰ (CBT) ২০ নৱেম্বৰত বৈঠকত মিলিত হ'ব। বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে এই বৈঠকত। ইয়াৰ উপৰিও, উপলব্ধ বিনিয়োগ বিকল্পৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ'ব, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ইকুইটি বজাৰৰ পৰা লাভান্বিত হোৱা।

    • Share this:
    কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাৰ (EPFO) কেন্দ্ৰীয় ন্যাসী পৰিষদৰ (CBT) ২০ নৱেম্বৰত বৈঠকত মিলিত হ'ব। বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে এই বৈঠকত। ইয়াৰ উপৰিও, উপলব্ধ বিনিয়োগ বিকল্পৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ'ব, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ইকুইটি বজাৰৰ পৰা লাভান্বিত হোৱা। ইয়াকে লৈ বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে ইপিএফঅ'য়ে ইয়াৰ অংশীদাৰসকলক অধিক লাভালাভ দিবলৈ কেইবাটাও আঁচনি বিবেচনা কৰি আছে।

    উল্লেখ কৰক যে সম্পত্তি সমৰ্থিত, বিশ্বাস-সংগঠিত আৰু বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ বিনিয়োগ শ্ৰেণীটো এই বছৰৰ এপ্ৰিলত সংশোধন কৰা হৈছিল যাতে ভাৰতীয় চিকিউৰিটিজ এণ্ড এক্সচেঞ্জ ব'ৰ্ডৰ (SEBI) দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰিত এককবোৰত বিনিয়োগৰ পথ প্ৰদান কৰা হয়।

    এই বিকল্পসমূহত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে
    এই বিকল্পত অন্তৰ্ভুক্ত আছে বাণিজ্যিক বন্ধকী-আধাৰিত চিকিউৰিটি বা আৱাসিক বন্ধকী-আধাৰিত চিকিউৰিটি, ৰিয়েল ইষ্টেট ইনভেষ্টমেণ্ট ট্ৰাষ্ট (REIT)ৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা একক, সম্পদ সমৰ্থিত চিকিউৰিটি, আৰু বজাৰ নিয়ন্ত্ৰকৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰিত আন্তঃগাঁথনি বিনিয়োগ ট্ৰাষ্টৰ একক (InvITs)। ইপিএফঅ'য়ে এতিয়ালৈকে এই বিকল্পবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা নাই। ইনভিআইটিয়ে মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ দৰে কাম কৰে। এই বজাৰ নিয়ন্ত্ৰকটো ছেবিৰ পৰিসৰৰ ভিতৰত আছে।

    জমা ইপিএফঅ'ৰ ওপৰত ৮.৫ শতাংশ সুত পৰিশোধ কৰে
    এজন জ্যেষ্ঠ চৰকাৰী বিষয়াই কৈছে যে গ্ৰাহকসকলৰ বাবে উন্নত লাভ নিশ্চিত কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। নতুন সঁজুলিত বিনিয়োগ কৰিবলৈ বিনিয়োগ কৰিলেহে অধিক লাভ সম্ভৱ হ'ব। যোৱা দুটা বিত্তীয় বৰ্ষৰ পৰা, ই.পি.এফ.ও.-য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিত (EPF) জমাৰ ওপৰত ৮.৫ শতাংশ সুত আগবঢ়াই আহিছে। এইটো বহুতো সৰু সঞ্চয় আঁচনিতকৈ অধিক।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: