• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Adnan Sami|Weight Loss: আদনান ছামিৰ ওজন কমাৰ অবিশ্বাস্য যাত্ৰা, জানক কি কৰিছিল গায়কজনে

Adnan Sami|Weight Loss: আদনান ছামিৰ ওজন কমাৰ অবিশ্বাস্য যাত্ৰা, জানক কি কৰিছিল গায়কজনে

Adnan Sami: গায়ক, সংগীতজ্ঞ, গীতিকাৰ আদনান ছামিয়ে ১০০ কেজিতকৈ অধিক ওজন কমালে। আদনান ছামিৰ ওজন কমোৱা এই যাত্ৰা অসাধাৰণেই নহয়, যিসকল ব্যক্তিয়ে ওজন কমোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি ভাবে তেওঁলোকৰ বাবে এক ডাঙৰ উৎসাহ।

Adnan Sami: গায়ক, সংগীতজ্ঞ, গীতিকাৰ আদনান ছামিয়ে ১০০ কেজিতকৈ অধিক ওজন কমালে। আদনান ছামিৰ ওজন কমোৱা এই যাত্ৰা অসাধাৰণেই নহয়, যিসকল ব্যক্তিয়ে ওজন কমোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি ভাবে তেওঁলোকৰ বাবে এক ডাঙৰ উৎসাহ।

Adnan Sami: গায়ক, সংগীতজ্ঞ, গীতিকাৰ আদনান ছামিয়ে ১০০ কেজিতকৈ অধিক ওজন কমালে। আদনান ছামিৰ ওজন কমোৱা এই যাত্ৰা অসাধাৰণেই নহয়, যিসকল ব্যক্তিয়ে ওজন কমোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি ভাবে তেওঁলোকৰ বাবে এক ডাঙৰ উৎসাহ।

  • Share this:
গায়ক, সংগীতজ্ঞ, গীতিকাৰ আদনান ছামি (Adnan Sami)য়ে ১০০ কেজিতকৈ অধিক ওজন কমালে। আদনান ছামিৰ ওজন কমোৱা এই যাত্ৰা অসাধাৰণেই নহয়, যিসকল ব্যক্তিয়ে ওজন কমোৱাটো (Weight Loss) প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি ভাবে তেওঁলোকৰ বাবে এক ডাঙৰ উৎসাহ। যদিও এই যাত্ৰা সহজ নাছিল, তথাপি আপুনি যদি বিশ্বাস কৰে যে এটা নিৰ্দিষ্ট বিন্দুৰ পিছত অসম্ভৱো সম্ভৱ হৈ পৰে আৰু যিহেতু এই পৃথিৱীত একোৱেই স্থায়ী নহয়, গতিকে আপোনাৰ ওজনো কমিব পাৰে।

গতিকে, আপুনি যদি সঠিক ধৰণৰ প্ৰেৰণা বিচাৰিছে তেন্তে আদনান ছামিৰ ওজন কমোৱা যাত্ৰাৰ পৰা আপুনাৰ বাবে ৫টা পাঠ তলত উল্লেখ কৰা হ’ল:

সহজ কাৰ্য্য সম্পাদন কৰাৰ সময়তো আপুনি সামঞ্জস্যতা বজাই ৰাখিব লাগিব।

আদনানৰ ওজন কমাব পৰা যাত্ৰাটো আছিল পোনপটীয়া; তেওঁ স্বাস্থ্যৰ মৌলিক নিৰ্দেশনাসমূহ অহৰহ মানি চলিছিল, আৰু ইয়াৰ ফলাফলে তেওঁক আৰু তেওঁৰ অনুগামী উভয়কে আচৰিত কৰি তুলিছিল। সঠিকভাৱে কৰা হ’লে সৰু সৰু কামবোৰে সদায় উত্তম ফলাফল দিব পাৰে।

নিজাববীয়াকৈ চেষ্টা কৰক:

দুৰ্ভাগ্যজনকভাৱে যেতিয়া মানুহে ওজন কমাই দিয়ে তেতিয়া তেওঁলোকে ইয়াক আকৰ্ষণীয়তা বুলি ভুল কৰি লয় আৰু সোনকালে আগ্ৰহ কমি যায়। এটা সাক্ষাৎকাৰত আদনান ছামিয়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে, “মই কেৱল কৰিবলগীয়া হোৱাৰ বাবেহে সম্পূৰ্ণ কৰিলোঁ। জীৱন-মৃত্যুৰ পৰিস্থিতি আছিল। কিন্তু ইয়াৰ বাবে আচলতে প্ৰয়োজন আছিল অলপ অনুশাসনৰ।"

স্বাস্থ্যৰ ওপৰত চকু ৰাখক:

আদনানে তেওঁৰ ওজন কমাবলৈ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰাটো তেওঁৰ মেদবহুলতাই উপস্থাপন কৰা জীৱন-মৃত্যুৰ দ্বিধাদ্বন্দ্বৰ সমাধান হিচাপে দেখিছিল। ওজন কমাবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতি লোৱাৰ পূৰ্বে তেওঁৰ ওজন আছিল ২৩০ কিলোগ্ৰাম। আদনানে কয় যে তেওঁ এতিয়াও নিজৰ পুষ্টিৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ে আৰু তেওঁৰ স্বাস্থ্য বিপন্ন কৰিব পৰা কোনো কাম নকৰে।

ওজন কমাবলৈ পৰিকল্পনা অতি প্ৰয়োজনীয়

ওজন কমোৱাত সফলতাৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰাটো প্ৰয়োজনীয়, যিটো আদনানৰ ওজন কমাব পৰা যাত্ৰাৰ পৰা দেখা যায়। “মই এনে এটা ৰেজিমেন বজাই ৰাখিছিলো য’ত মই কোনো ধৰণৰ ৰুটি, চাউল, চেনি বা তেলবিহীন উচ্চ প্ৰটিনযুক্ত খাদ্য গ্ৰহণ কৰিছিলো। কেইপাউণ্ডমান ওজন কমাব বিচাৰিছিলো, কিন্তু সঁচাকৈয়ে তাৰ পৰিৱৰ্তে ১৩০ কিলোগ্ৰাম ওজন কমালোঁ। আজিকালি কি খাওঁ সেয়া মই অত্যন্ত সাৱধানে চাই থাকোঁ। মই বেছিকৈ ভোগ কৰিবলৈ চেষ্টা নকৰো৷ বহুত খাদ্য খোৱাৰ পৰিৱৰ্তে মই অলপ অলপ খাদ্যহে পছন্দ কৰো।" আদনান ছামিয়ে নিজৰ ওজন হ্ৰাস কৰা অভিজ্ঞতা সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰিছিল এইদৰে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: