বিমান যাত্ৰীসকলৰ বাবে সু-খবৰ! ইণ্ডিগ’ই আগবঢ়াব ঘৰৰ পৰা লাগেজ পিক-আপ আৰু ডেলিভাৰীৰ সুবিধা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 3, 2021, 8:51 PM IST
বিমান যাত্ৰীসকলৰ বাবে সু-খবৰ! ইণ্ডিগ’ই আগবঢ়াব ঘৰৰ পৰা লাগেজ পিক-আপ আৰু ডেলিভাৰীৰ সুবিধা
এতিয়াৰে পৰা লাগেজৰ চিন্তা লাঘৱ হ'ব Indigo বিমান যাত্ৰীৰ।

এতিয়াৰে পৰা লাগেজৰ চিন্তা লাঘৱ হ'ব Indigo বিমান যাত্ৰীৰ।

  • Share this:
বিমান যাত্ৰা কৰা লোকসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। এতিয়া বয়-বস্তু (baggage)ৰ বাবে বেছি চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। বাজেট বিমান সংস্থা ইণ্ডিগ’ (Indigo)ই এতিয়া যাত্ৰীসকলৰ বাবে ঘৰে ঘৰে লাগেজ স্থানান্তৰ সেৱা প্ৰদান কৰিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে ইণ্ডিগ’ই এতিয়া যাত্ৰীসকলক তেওঁলোকৰ সামগ্ৰী ঘৰৰ পৰা পিকআপ কৰাৰ যাত্ৰাৰ শেষলৈ পোৱাৰ সুবিধা প্ৰদান কৰিব। এয়াৰলাইন কোম্পানীটোৱে ড’ৰ-টু—ড’ৰ (Door-to-Door) লাগেজ ডেলিভাৰী সেৱাৰ বাবে অন-ডিমাণ্ড প্লেটফৰ্ম কাৰ্টাৰপোৰ্টাৰ (Carterporter) সৈতে চুক্তিবদ্ধ হৈছে। বিমান সংস্থাটোৱে ১ এপ্ৰিলৰ পৰা নতুন দিল্লী আৰু হায়দৰাবাদত সেৱা আৰম্ভ কৰিছে আৰু পিছলৈ মুম্বাই আৰু বেংগালুৰু বিমানবন্দৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰিব।

বিমান সংস্থাটোৱে কৈছে যে এই সুবিধাটোৱে যাত্ৰীসকলক চিন্তামুক্ত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সুবিধা দিব। কিয়নো কাৰ্টাৰপোৰ্টাৰে টাৰ্মিনেলৰ ভিতৰত অতিৰিক্ত সমৰ্থনেৰে তেওঁলোকৰ লাগেজ এটা স্থানৰ পৰা আন স্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰাত সহায় কৰিব। কাৰ্টাৰপোৰ্টাৰৰ মুখ্য কাৰ্য্যবাহী বিষয়া হৰ্ষ বৰ্ধনে কৈছে , প্ৰথম যাত্ৰীসকলৰ তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা সামগ্ৰী পিক কৰা হ'ব। এনে কৰিলে তেওঁলোকক কাউণ্টাৰ আৰু নিৰাপত্তা পৰীক্ষা কৰিবলৈ কম সময় লাগিব। তেওঁ লগতে কয় যে যদি এজন যাত্ৰীয়ে বিমানবন্দৰৰ পৰা ঘৰলৈ যাব নিবিচাৰে, তেন্তে তেওঁৰ লাগেজ যাত্ৰীজনৰ গন্তব্য স্থানলৈ লৈ যোৱা হ'ব।
এই সুবিধাৰ বাবদ কিমান ব্যয় হ’ব

ইণ্ডিগ’ই এই ড’ৰ-টু—ড’ৰ সুবিধাটোক 6EBagport হিচাপে নামকৰণ কৰিছে। এই সুবিধা লাভ কৰিবলৈ যাত্ৰীজনে ভ্ৰমণৰ ২৪ ঘণ্টা আগতে বুকিং কৰিব লাগিব। ইয়াৰ বাবদ যাত্ৰীজনে মাত্ৰ ৬৩০ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।
ইণ্ডিগ’ৰ মুখ্য কৌশল আৰু ৰাজহ বিষয়া সঞ্জয় কুমাৰে এক বিবৃতিত কয়, এই সেৱাটোৱে অতিৰিক্ত লাগেজৰ সৈতে ঘৰৰ পৰা বিমানবন্দৰলৈ অতিৰিক্ত লাগেজৰ সৈতে ভ্ৰমণ কৰিব নিবিচৰা বা বিমানবন্দৰৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ সভালৈ যাব বিচৰা গ্ৰাহকসকলক সকাহ প্ৰদান কৰিব।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 3, 2021, 8:51 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি