• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Air Travel: ভেকছিন লোৱাসকলৰ বাবে সুখবৰ ! Indigoই তেনে যাত্ৰীক আগবঢ়াব Special Discount ...

Air Travel: ভেকছিন লোৱাসকলৰ বাবে সুখবৰ ! Indigoই তেনে যাত্ৰীক আগবঢ়াব Special Discount ...

ইণ্ডিগ'ই আজিৰ পৰা Vaxi Fare আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কোম্পানীটোৱে টিকাকৰণ কৰা যাত্ৰীসকলক ৰেহাই প্ৰদান কৰি আছে।

ইণ্ডিগ'ই আজিৰ পৰা Vaxi Fare আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কোম্পানীটোৱে টিকাকৰণ কৰা যাত্ৰীসকলক ৰেহাই প্ৰদান কৰি আছে।

ইণ্ডিগ'ই আজিৰ পৰা Vaxi Fare আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কোম্পানীটোৱে টিকাকৰণ কৰা যাত্ৰীসকলক ৰেহাই প্ৰদান কৰি আছে।

  • Share this:
ইণ্ডিগো (IndiGo Special offer)য়ে সমগ্ৰ দেশত বিয়পি পৰা ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ মাজত ইয়াৰ যাত্ৰীসকলক এক ডাঙৰ সকাহ দিছে। ইণ্ডিগ'ই আজিৰ পৰা Vaxi Fare আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কোম্পানীটোৱে টিকাকৰণ কৰা যাত্ৰীসকলক ৰেহাই প্ৰদান কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে যিসকল যাত্ৰীক টিকাকৰণ কৰা হৈছে আৰু এটা পথত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ টিকট লাভ কৰিছে তেওঁলোকক ১০ শতাংশ লৈকে ৰেহাই দিয়া হ'ব।

ইণ্ডিগোৱে এই প্ৰস্তাৱৰ বিষয়ে টুইট কৰিছিল। কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে ভেক্সি ফেয়াৰে কেৱল যাত্ৰীসকলক লাভান্বিত কৰিব যিসকলে ভেকছিনৰ কমেও প্ৰথম পালি গ্ৰহণ কৰিছে। আপোনাৰ ওচৰত টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। যদি কোনোবাই মিছা কৈ আঁচনিখনৰ সুবিধা লয়, চেক-ইন কাউণ্টাৰত ধৰা পৰিলে বকেয়া ভাড়া আৰু পৰিৱৰ্তন মাচুল জমা কৰিব লাগিব পাৰে। লগতে ইণ্ডিগোৰ ৱেবছাইটৰ পৰা টিকট বুক কৰাৰ প্ৰয়োজন।

কোম্পানীয়ে বিবৃতি প্ৰকাশ কৰিছে
এয়াৰলাইনটোৱে এক বিবৃতিত কৈছিল যে ৰেহাই আধাৰ মাচুলৰ ওপৰত আগবঢ়োৱা হ'ব আৰু এই ৰেহাই কেৱল সীমিত শ্ৰেণীতহে উপলব্ধ। ইয়াত কোৱা হৈছে, "এই ৰেহাই কেৱল ১৮ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ লোকৰ বাবে উপলব্ধ যিসকল বুকিঙৰ সময়ত ভাৰতত অৱস্থিত আৰু যিসকলে দেশত কমেও এটা পালি কোভিড-19 ভেকছিন লাভ কৰিছে।"

কৰোনা টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব
বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে যে বুকিঙৰ সময়ত ৰেহাই লাভ কৰা যাত্ৰীসকলে স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ মন্ত্ৰালয়ে বিমানবন্দৰৰ চেক-ইন কাউণ্টাৰৰ লগতে বৰ্ডিং গেটত জাৰী কৰা কোভিড-১৯ টিকাকৰণৰ বৈধ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। ইয়াত কোৱা হৈছে যে তেওঁলোকে বিমানবন্দৰৰ চেক-ইন কাউণ্টাৰ/বৰ্ডিং গেটত আৰোগ্য সেতু মোবাইল এপ্লিকেচনৰ জৰিয়তে টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰও প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: