• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • বিমান ভ্ৰমণ সস্তা হ'ব ! Indigoএ ১০০ খন বিমান মুকলি কৰিছে, চাওক পথৰ তালিকা ...

বিমান ভ্ৰমণ সস্তা হ'ব ! Indigoএ ১০০ খন বিমান মুকলি কৰিছে, চাওক পথৰ তালিকা ...

ইণ্ডিগ' এয়াৰলাইনে (Indigo Airlines) দেশৰ মুখ্য চহৰসমূহলৈ ১০০ খন ঘৰুৱা বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰিছে। ইণ্ডিগ'ই এই তথ্য দিছে।

ইণ্ডিগ' এয়াৰলাইনে (Indigo Airlines) দেশৰ মুখ্য চহৰসমূহলৈ ১০০ খন ঘৰুৱা বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰিছে। ইণ্ডিগ'ই এই তথ্য দিছে।

ইণ্ডিগ' এয়াৰলাইনে (Indigo Airlines) দেশৰ মুখ্য চহৰসমূহলৈ ১০০ খন ঘৰুৱা বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰিছে। ইণ্ডিগ'ই এই তথ্য দিছে।

  • Share this:
বিমান যাত্ৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। এতিয়া আপুনি বিমানেৰে ভ্ৰমণ কৰাটো সহজ পাব। দৰাচলতে, ইণ্ডিগ' এয়াৰলাইনে (Indigo Airlines) দেশৰ মুখ্য চহৰসমূহলৈ ১০০ খন ঘৰুৱা বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰিছে। ইণ্ডিগ'ই এই তথ্য দিছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে, ইণ্ডিগ'ই এক বিবৃতিত কৈছিল যে ইয়াৰ গ্ৰীষ্মকালীন-সাজু ভ্ৰমণসূচীৰ অংশ হিচাপে, ই ২৭ মাৰ্চৰ পৰা ২০ টা পথত বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰে। কেৱল সেয়াই নহয়, কোম্পানীটোৱে আন ছয়টা বিমান পথত ইয়াৰ বিমান চলাচল পুনৰ আৰম্ভ কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, ইণ্ডিগ'ই লগতে কৈছে যে ই আঞ্চলিক সংযোগ আঁচনিৰ (RCS) অধীনত প্ৰয়াগৰাজ আৰু লক্ষ্ণৌৰ (Prayagraj -Lucknow) মাজত বিমান সেৱা আৰম্ভ কৰিব।

ইণ্ডিগ'ই তথ্য দিয়ে
ইণ্ডিগ'ৰ মুখ্য ৰণনীতি আৰু ৰাজহ বিষয়া সঞ্জয় কুমাৰে এক বিবৃতিত কয়, "নতুন বিমান ৰ প্ৰৱৰ্তনৰ লগে লগে ইণ্ডিগ'ৰ বিমান পৰিচালনা শক্তিশালী কৰা হ'ব আৰু যাত্ৰীসকলে উন্নত সুবিধা লাভ কৰিব। কোম্পানীটোৱে ভ্ৰমণৰ চাহিদা অনুসৰি নতুন বিমান পথত উৰা অব্যাহত ৰাখিব। তেওঁ কয় যে বিমান পৰিচালনা স্বাভাৱিক হোৱাৰ লগে লগে যাত্ৰীসকল সহজ হ'ব, ই বিমান সেৱাৰ ব্যৱসায়ো বৃদ্ধি কৰিব।"

এই পথবোৰত বিমান চলাচল আৰম্ভ হ'ব।

"ই হুবলি-হায়দৰাবাদ (Hubli-Hyderabad), তিৰুপতি-তিৰুচিৰাপল্লী (Tirupati-Tiruchirappalli), পুনে-মাংগালুৰু , পুনে-বিশাখাপত্তনম আৰু জম্মু-বাৰাণসীৰ দৰে পথত বিমান চলাচল আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে। এই বিমানসমূহে উত্তৰ, পূব, দক্ষিণ আৰু পশ্চিমৰ মাজত আন্তঃ-আঞ্চলিক সংযোগ শক্তিশালী কৰাৰ লগতে এই অঞ্চলসমূহত বাণিজ্য আৰু পৰ্যটনৰ প্ৰচাৰ কৰিব।"

আন্তৰ্জাতিক বিমানো আৰম্ভ হৈছে
অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমানৰ স্থগিতাদেশো আজিৰ পৰা সমাপ্ত হৈছে। ভাৰতৰ পৰা অহা-যোৱা কৰা অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাণিজ্যিক যাত্ৰী সেৱা ২৭ মাৰ্চত পুনৰ আৰম্ভ হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে ১৯ জানুৱাৰীত এই বিমানসমূহৰ স্থগিত এই সেৱা ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। ক'ৰোনা সংক্ৰমণ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে, নিৰ্দেশনাও সলনি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: