• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Astrology: যি লোকৰ ভৰিত আছে এই ৰেখা ভৱিষ্যতে কোটিপতি হ'বই, প্ৰধানমন্ত্ৰী হ'ব পাৰে এই চিহ্ন থকা লোক

Astrology: যি লোকৰ ভৰিত আছে এই ৰেখা ভৱিষ্যতে কোটিপতি হ'বই, প্ৰধানমন্ত্ৰী হ'ব পাৰে এই চিহ্ন থকা লোক

Astrology: যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত ছাতি, চক্ৰ, পতাকা, পদ্ম আৰু স্বস্তিকা আদিৰ চিহ্ন থাকে, তেনে ব্যক্তি সম্ৰাট হয়।

Astrology: যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত ছাতি, চক্ৰ, পতাকা, পদ্ম আৰু স্বস্তিকা আদিৰ চিহ্ন থাকে, তেনে ব্যক্তি সম্ৰাট হয়।

Astrology: যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত ছাতি, চক্ৰ, পতাকা, পদ্ম আৰু স্বস্তিকা আদিৰ চিহ্ন থাকে, তেনে ব্যক্তি সম্ৰাট হয়।

  • Share this:
সামুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত হাত, ভৰি আৰু কপালৰ ৰেখা আৰু চিহ্নবৰ্ণনা কৰা হৈছে। কোৱা হয় যে ভৰিৰ ৰেখাবোৰ হাতৰ তলুৱাৰ ৰেখাৰ দৰে একে। সামুদ্ৰিক শাস্ত্ৰৰ মতে, এজন মানুহৰ ভৱিষ্যতৰ সৈতে তেওঁৰ হাত আৰু ভৰিৰ ৰেখা আৰু চিহ্নৰ জৰিয়তে অৰ্থনৈতিক আৰু সামাজিক পৰিস্থিতি অনুমান কৰিব পাৰি (Horoscope)।

উল্লেখ্য যে গৰুড় পুৰাণে (Gaduda Purana)ও সামুদ্ৰিক শাস্ত্ৰ (Samudrik Sashtra)ৰ বৰ্ণনা কৰে আৰু কোৱা হয় যে এই শাস্ত্ৰ ভগৱান কাৰ্তিকৰ দ্বাৰা নিজেই ৰচনা কৰা হৈছিল। সামুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত ভৰিৰ কিছুমান ৰেখা আৰু চিহ্ন (Lines in Feet) উল্লেখ কৰা হৈছে। কোৱা হয় যে যদি এনে চিহ্ন এজন ব্যক্তিৰ ভৰিৰ তলুৱাত থাকে তেন্তে অদূৰ ভৱিষ্যতে এনে লোক কোটিপতি হ'ব পাৰে। আপোনাৰ ভৰিৰ ৰেখাবোৰে কি কয় জানি লওঁক-

শংখ আৰু চক্ৰ চিহ্ন: যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত শংখ, চক্ৰ আৰু মাছৰ চিহ্ন থাকে, ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে এইজন ব্যক্তিয়ে মন্ত্ৰীপদ লাভ কৰিব পাৰে। একে সময়তে, তেওঁৰ ওচৰত স্থাৱৰ আৰু স্থাৱৰ সম্পত্তিৰ যোগ আছে।

যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিৰ মাজৰ পৰা মাজৰ আঙুলিলৈ ৰেখা এটা যায়, তেনে লোকসকলে তেওঁলোকৰ জীৱনৰ সকলো সুখ পায়। এনে লোকসকলে তেওঁলোকৰ জীৱনত সম্পদ আৰু সুখ লাভ কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী হয় এনে ধৰণৰ চিহ্ন থকা লোক : যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত ছাতি, চক্ৰ, পতাকা, পদ্ম আৰু স্বস্তিকা আদিৰ প্ৰতীক থাকে, তেনে ব্যক্তি সম্ৰাট হয়। আনহাতে যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত হাতী, ঘোঁৰা, পৰ্বত, অংকুশ, তোমৰ, কুণ্ডল, ৰথ আদিৰ চিহ্ন থাকে তেন্তে তেনে লোকসকল প্ৰধানমন্ত্ৰী হয়।

যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিত বৃত্তৰ চিহ্ন থাকে বা মালা থাকে তেনে ব্যক্তিয়ে ৰাজসুখ প্ৰাপ্ত কৰে।

এই লোকসকলে সোনকালে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়: যদি এজন ব্যক্তিৰ ভৰিৰ তৰ্জনী আঙুলিত উলম্ব ৰেখা থাকে, তেন্তে তেওঁ অতি সোনকালে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়। একে সময়তে তেওঁৰ পত্নীয়ে তেওঁক বহুত ভাল পায়।
Published by:Manjumoni Borah
First published: