• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • LIC: আপুনি যদি LIC ৰ আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰিছে তেন্তে সাৱধান হওক ! আপুনি হেৰুৱাব পাৰে Policyৰ সকলো ধন...

LIC: আপুনি যদি LIC ৰ আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰিছে তেন্তে সাৱধান হওক ! আপুনি হেৰুৱাব পাৰে Policyৰ সকলো ধন...

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে (LIC) ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক প্ৰৱঞ্চনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ সময়ে সময়ে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰি আহিছে। এল.আই.চি.-ৰ মতে, গ্ৰাহকসকলক ফোন কৰি বিভ্ৰান্ত কৰা হৈছে। কিছুমান প্ৰৱঞ্চকে গ্ৰাহকসকলক বিষয়া, এজেণ্ট, বা বীমা নিয়ন্ত্ৰক IRDA বিষয়া বুলি কৈ ফোন কৰে।

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে (LIC) ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক প্ৰৱঞ্চনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ সময়ে সময়ে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰি আহিছে। এল.আই.চি.-ৰ মতে, গ্ৰাহকসকলক ফোন কৰি বিভ্ৰান্ত কৰা হৈছে। কিছুমান প্ৰৱঞ্চকে গ্ৰাহকসকলক বিষয়া, এজেণ্ট, বা বীমা নিয়ন্ত্ৰক IRDA বিষয়া বুলি কৈ ফোন কৰে।

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে (LIC) ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক প্ৰৱঞ্চনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ সময়ে সময়ে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰি আহিছে। এল.আই.চি.-ৰ মতে, গ্ৰাহকসকলক ফোন কৰি বিভ্ৰান্ত কৰা হৈছে। কিছুমান প্ৰৱঞ্চকে গ্ৰাহকসকলক বিষয়া, এজেণ্ট, বা বীমা নিয়ন্ত্ৰক IRDA বিষয়া বুলি কৈ ফোন কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে (LIC) ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক প্ৰৱঞ্চনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ সময়ে সময়ে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰি আহিছে। এল.আই.চি.-ৰ মতে, গ্ৰাহকসকলক ফোন কৰি বিভ্ৰান্ত কৰা হৈছে। কিছুমান প্ৰৱঞ্চকে গ্ৰাহকসকলক বিষয়া, এজেণ্ট, বা বীমা নিয়ন্ত্ৰক IRDA বিষয়া বুলি কৈ ফোন কৰে। এই কলটোত, তেওঁলোকে বীমা আঁচনিৰ লাভালাভবোৰ অতিৰঞ্জিত কৰে। এনেদৰে তেওঁলোকে গ্ৰাহকক বৰ্তমানৰ আঁচনিখন(Scheme) সমৰ্পণ কৰিবলৈ প্ৰেৰিত কৰে।

এলআইচিয়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক(Customer) সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ কৈছে। গ্ৰাহকসকলে ফোনত(Phone call) কাৰো সৈতে কোনো ধৰণৰ ব্যক্তিগত তথ্য ভাগ বতৰা কৰিব নালাগে। লগতে, যদি গ্ৰাহক এজনে বিভ্ৰান্তিকৰ কল পায়, তেওঁলোকে spuriouscalls@licindia.com ইমেইল কৰিব পাৰে আৰু অভিযোগ দাখিল কৰিব পাৰে।

ভুৱা কলৰ পৰা সাৱধান হ'ব
এলআইচিয়ে তেওঁৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা এক সতৰ্কবাণীত স্পষ্টভাৱে কৈছে যে গ্ৰাহকসকলে এটা অসমৰ্থিত নম্বৰৰ পৰা ফোন কলত উপস্থিত থাকিব নালাগে। এলআইচিয়ে গ্ৰাহকসকলক তেওঁলোকৰ আঁচনিখনৰ সবিশেষ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন কৰি সকলো তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে।

ইয়াৰ উপৰিও, এল.আই.চি.-য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক বহুতো বস্তুৰ যত্ন ল'বলৈ অনুৰোধ জনাইছে।
>> কোম্পানীয়ে কৈছে যে তেওঁলোকে কেৱল এজন এজেণ্টৰ পৰাহে আঁচনিখন ক্ৰয় কৰিব লাগে যাৰ আইআৰডিএৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ বা এলআইচিৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা আইডি কাৰ্ড আছে।

>>, যদি গ্ৰাহক এজনে বিভ্ৰান্তিকৰ কল পায়, তেওঁলোকে spuriouscalls@licindia.com ইমেইল কৰিব পাৰে আৰু অভিযোগ দাখিল কৰিব পাৰে।

>> গ্ৰাহকসকলৰ ওচৰত এল.আই.চি.-ৰ ৱেবছাইটলৈ যোৱাৰ আৰু অভিযোগ নিষ্পত্তি বিষয়াৰ বিৱৰণ প্ৰাপ্ত কৰাৰ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাৰ বিকল্প আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: