মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»WhatsApp : আপোনাৰ WhatsApp প্ৰফাইল কোনে চাইছে জানিব বিচাৰে নেকি? কৰিব লাগিব এই কাম

WhatsApp : আপোনাৰ WhatsApp প্ৰফাইল কোনে চাইছে জানিব বিচাৰে নেকি? কৰিব লাগিব এই কাম

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 22, 2021, 2:35 PM IST
WhatsApp : আপোনাৰ WhatsApp প্ৰফাইল কোনে চাইছে জানিব বিচাৰে নেকি? কৰিব লাগিব এই কাম
এপটোৰ অধীনত থকা তালিকাখনে আপোনাক বিগত ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত আপোনাৰ ডিপি চোৱা লোকসকলৰ বিষয়ে জনাব।

এপটোৰ অধীনত থকা তালিকাখনে আপোনাক বিগত ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত আপোনাৰ ডিপি চোৱা লোকসকলৰ বিষয়ে জনাব।

  • Share this:
বৰ্তমান সময়ত হোৱাটচএপ (WhatsApp) এক জনপ্ৰিয় ইনষ্টেণ্ট মেছেজিং এপ (Instant Messaging App) হৈ পৰিছে। হোৱাটচএপ আজি মানুহৰ জীৱনৰ ইমান ডাঙৰ অংশ হৈ পৰিছে যে বেছিভাগ মানুহে বহু কাম হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে কৰি আছে। বহু লোকৰ সমগ্ৰ ব্যৱসায় হোৱাটছএপত চলি আছে। হোৱাটছএপত, আমি আমাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে বহুতো প্ৰকাৰে কথা পাতোঁ। যদি আপুনিও হোৱাটচএপ ব্যৱহাৰ কৰে, আপুনি আপোনালৈ আছে এটা আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য।

যদি আপুনি আপোনাৰ হোৱাটছএপ এপত প্ৰ'ফাইল পিকচাৰ (DP) ৰাখে আৰু কোন মানুহে আপোনাৰ ডিপি চাইছে জানিব বিচাৰে, আপুনি ইয়াক সহজে জানিব পাৰে। আপোনাক এটা সৰল কৌশলৰ বিষয়ে জনাব বিচাৰিছো যাৰ সহায়ত আপুনি অতি সময়ত এনে লোকসকলৰ নাম আৰু নম্বৰ সহজে জানিব পাৰিব।

আপোনাৰ হোৱাটছএপ প্ৰ'ফাইল ফটো কোনে চাইছে সেয়া জানিবলৈ আপুনি এটা এপ ডাউনলোড কৰিব লাগিব। প্ৰথমে গুগল প্লে-ষ্টোৰৰ পৰা আপোনাৰ এনড্ৰইড স্মাৰ্টফোনত WhatsApp- Who Viewed Me বা Whats Tracker নামৰ এপটো ডাউনলোড কৰক। এই এপটো ডাউনলোড কৰিবলৈ, আপুনি একেলগে 1mobile market ডাউনলোড কৰিব লাগিব। এই এপটো অবিহনে WhatsApp- Who Viewed Me ডাউনলোড নহ'ব। অৱশ্যে, WhatsApp- Who Viewed Me এপতো ডাউনলোড কৰাৰ পিছত 1mobile market এপটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডাউনলোড হ'ব, ইনষ্টল কৰাৰ পিছত কেইছেকেণ্ডমান অপেক্ষা কৰিব লাগিব। কিছু সময়ৰ পিছত এপটোত আপোনাৰ প্ৰ'ফাইল চোৱা ব্যক্তিসকলৰ এখন তালিকা আহিব।

এপটোৰ অধীনত থকা তালিকাখনে আপোনাক বিগত ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত আপোনাৰ ডিপি চোৱা লোকসকলৰ বিষয়ে জনাব। এপটোৱে আপোনাৰ সন্মুখত কনট্ৰেক্ট কেটেগৰী (Contract Category) দেখুৱাব য'ত আপুনি লুকাই-চুৰকৈ আপোনাৰ ডিপি চোৱা ব্যক্তিৰ তালিকা চাব পাৰিব। অৱশ্যে, এই এপটো আপোনাৰ ফোনৰ বাবে কিমান সুৰক্ষিত তাৰ সঠিক নিৰ্ভৰযোগ্যতা নাই। বৰ্তমান ইয়াৰ বিষয়ে কোনো আনুষ্ঠানিক তথ্য নাই। অৱশ্যে, আপুনি আপোনাৰ নিজৰ ৰিস্ক (Risk)ত এই এপবোৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: March 22, 2021, 2:34 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি