உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Crorepati: মাত্ৰ ১৫ হাজাৰ টকাৰ বিনিয়োগে আপোনাক কোটিপতি কৰিব পাৰে ! ইয়াৰ ফৰ্মূলা জানি লওক...

    Crorepati: মাত্ৰ ১৫ হাজাৰ টকাৰ বিনিয়োগে আপোনাক কোটিপতি কৰিব পাৰে ! ইয়াৰ ফৰ্মূলা জানি লওক...

    মৃদুল গাৰ্গৰ বাবে ইকুইটি মিউচুৱেল ফাণ্ড এটা ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। মৃদুলে ২০ বছৰীয়া মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগত প্ৰায় ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ আশা কৰিব পাৰে।

    মৃদুল গাৰ্গৰ বাবে ইকুইটি মিউচুৱেল ফাণ্ড এটা ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। মৃদুলে ২০ বছৰীয়া মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগত প্ৰায় ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ আশা কৰিব পাৰে।

    মৃদুল গাৰ্গৰ বাবে ইকুইটি মিউচুৱেল ফাণ্ড এটা ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। মৃদুলে ২০ বছৰীয়া মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগত প্ৰায় ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ আশা কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    মৃদুল গাৰ্গ এজন ২৫ বছৰীয়া যুৱক আৰু শেহতীয়াকৈ এটা মাল্টি নেচনেল কোম্পানীত যোগদান কৰিছে। তেওঁৰ দৰমহা মাহে ৩৫ হাজাৰ টকা। মৃদুলে তেওঁৰ পেছাদাৰী জীৱনআৰম্ভ কৰাৰ লগতে অৱসৰৰ পৰিকল্পনাবিবেচনা কৰিছে। মৃদুলে পৰিকল্পনা কৰিছে যে যেতিয়া তেওঁৰ বয়স ৪৫ বছৰ হ'ব, তেওঁক ঘৰলৈ নিয়াৰ বাবে কমেও ৫ কোটি টকাৰ প্ৰয়োজন হ'ব, শিশুৰ ভাল শিক্ষা আৰু ভাল জীৱনৰ প্ৰয়োজন হ'ব।

    মৃদুলে ২০ বছৰৰ চাকৰিএটাত ৫ কোটি টকাৰ পুঁজি সংগ্ৰহ কৰিব বিচাৰে। যদিও তেওঁ শেহতীয়াকৈ পেছাদাৰী পৃথিৱীত ভৰি দিছে আৰু বিনিয়োগৰ বিষয়ে বেছি নাজানে, তেওঁ আনকি বিপদাশংকা ল'ব নিবিচাৰে। মৃদুলে শ্বেয়াৰ বজাৰত পোনপটীয়াকৈ বিনিয়োগ পৰিহাৰ কৰিব বিচাৰে।

    ২০ বছৰত কোটিপতি হওক
    ব্যক্তিগত বিত্ত পৰিকল্পনাকাৰীয়ে কয় যে মৃদুল এতিয়াও সৰু আৰু ২০ বছৰত ৫ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰিব বিচাৰে, কিন্তু লগতে শ্বেয়াৰ বজাৰৰ বিপদাশংকা এৰাই চলিব বিচাৰে, সেয়েহে তেওঁ মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰা উচিত।

    মৃদুল গাৰ্গৰ বাবে ইকুইটি মিউচুৱেল ফাণ্ড এটা ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। মৃদুলে ২০ বছৰীয়া মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগত প্ৰায় ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ আশা কৰিব পাৰে।

    মৃদুল গাৰ্গে বছৰি চিপ ষ্টেপ-আপ ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁৰ মাহিলী এছ.আই.পি. বৃদ্ধি কৰি থাকিব লাগিব। বজাৰ বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে মৃদুলে লগে লগে SIP আৰম্ভ কৰিব লাগে আৰু প্ৰতি বছৰে তেওঁৰ দৰমহা বৃদ্ধি হোৱাৰ সমান অনুপাতত তেওঁৰ এছআইপি বৃদ্ধি কৰিব লাগিব। মৃদুলে এছআইপিৰ বাৰ্ষিক বৃদ্ধিৰ সৈতে ১৫ শতাংশ বাৰ্ষিক ৰিটাৰ্ণ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। মৃদুলে তেওঁৰ বিনিয়োগৰ ওপৰত চক্ৰবৃদ্ধি সুত প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ মিউচুৱেল ফাণ্ড পৰ্টফলিঅ' সম্প্ৰসাৰিত কৰিব লাগিব।

    ফৰ্মুলা 15 X 15 X 15
    মুদুলে ২০ বছৰত প্ৰায় ৫ কোটি টকাৰ পুঁজি সংগ্ৰহ কৰিব লাগিব সেয়েহে তেওঁ 15 X 15 X 15 ৰ এটা সূত্ৰ গ্ৰহণ কৰিব লাগিব। মিউচুৱেল ফাণ্ডত 15 X 15 X 15ৰ সূত্ৰই বৃহত্তৰ বিত্তীয় লক্ষ্য পূৰণ কৰাত সহায় কৰে।

    মৃদুলে ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণৰ বাবে ১৫ বছৰৰ বাবে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। এনেদৰে তেওঁ প্ৰায় ৫ কোটি টকাৰ পুঁজি (investment goal) সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে।

    মিউচুৱেল ফাণ্ড ৰিটাৰ্ণ কেলকুলেটৰ
    এতিয়া কেনেদৰে ৫ কোটি টকাৰ পুঁজি সংগ্ৰহ কৰা হ'ব আৰু এই সূত্ৰটোৱে কেনেদৰে কাম কৰে সেয়া বুজিব পাৰি - ১৫ শতাংশ ছালান ৰিটাৰ্ণ আশা কৰি, মৃদুলে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। আৰু তেওঁ এই ধনখিনি ২০ বছৰৰ বাবে বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। এনেদৰে, তেওঁ প্ৰায় ৫.৫ কোটি টকাৰ পুঁজি সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: