உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Viral Optical Illusion: এই মহিলাগৰাকীৰ নাকটোলৈ ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাই থাকক, তাৰ পিছত খালী দেৱালখনলৈ চাওক, ভয় নকৰিব কিন্তু!

    Viral Optical Illusion: এই মহিলাগৰাকীৰ নাকটোলৈ ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাই থাকক, তাৰ পিছত খালী দেৱালখনলৈ চাওক, ভয় নকৰিব কিন্তু!

    Viral Optical Illusion: এই অপ্টিকেল ভ্ৰমত, মহিলাগৰাকীৰ নাকৰ ৰঙা বিন্দুলৈ ১৫ৰ পৰা ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাওক। তাৰ পিছত যিকোনো খালী দেৱাল বা চিলিঙলৈ চাওক। সেই মহিলাগৰাকীৰ মুখখন আপোনাৰ সন্মুখত দেখা পাব।

    Viral Optical Illusion: এই অপ্টিকেল ভ্ৰমত, মহিলাগৰাকীৰ নাকৰ ৰঙা বিন্দুলৈ ১৫ৰ পৰা ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাওক। তাৰ পিছত যিকোনো খালী দেৱাল বা চিলিঙলৈ চাওক। সেই মহিলাগৰাকীৰ মুখখন আপোনাৰ সন্মুখত দেখা পাব।

    Viral Optical Illusion: এই অপ্টিকেল ভ্ৰমত, মহিলাগৰাকীৰ নাকৰ ৰঙা বিন্দুলৈ ১৫ৰ পৰা ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাওক। তাৰ পিছত যিকোনো খালী দেৱাল বা চিলিঙলৈ চাওক। সেই মহিলাগৰাকীৰ মুখখন আপোনাৰ সন্মুখত দেখা পাব।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন বা দৃষ্টিভ্ৰমে (Optical Illusion) শেহতীয়াকৈ ছচিয়েল মিডিয়াৰ ভাইৰেল (Social Media Viral) টপিক হৈ পৰিছে। ধৰি লওক যে এগৰাকী ধুনীয়া মহিলাৰ ফালে আপুনি চাই আছে, যাৰ পৰা চকু আঁতৰাই নিব পৰা নাই আৰু তাইৰ মুখখন আন্ধাৰত, দেৱালত, বাথৰুমত, কেৱল সেই মুখখন যিকোনো ঠাইতে দেখিছে! ভূত নহয়, আচলতে দৃষ্টিৰ ভ্ৰম। যেনে ভাইৰেল হৈ পৰা এই নতুন অপ্টিকেল ইলিউচন। ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে, আপুনি এই মহিলাগৰাকীৰ মুখৰ ছবিত থকা এটা ৰঙা বিন্দুলৈ (Red Dot Optical Illusion) চাব লাগিব। তাৰ পিছত, যেতিয়াই আপুনি আন এখন দেৱাললৈ চাব, আপুনি এই মহিলাগৰাকীৰ মুখখন দেখিব।

    এই অপ্টিকেল ভ্ৰমত, মহিলাগৰাকীৰ নাকৰ ৰঙা বিন্দুলৈ ১৫ৰ পৰা ৩০ ছেকেণ্ডৰ বাবে চাওক। তাৰ পিছত যিকোনো খালী দেৱাল বা চিলিঙলৈ চাওক। সেই মহিলাগৰাকীৰ মুখখন আপোনাৰ সন্মুখত দেখা পাব।



    ছবিখন চোৱাৰ পিছত মানুহে দেখা ছবিখন এনেধৰণৰ হয়-



    এই ভ্ৰমটোৱে এক নিগেটিভ আফটাৰ-ইমেজৰ জৰিয়তে কাম কৰে। মানুহৰ তিনিটা ৰঙৰ চেনেল আছে - গ্ৰেস্কেল, ৰঙা আৰু সেউজীয়া। আৰু লগতে নীলা আৰু হালধীয়া ৰং আছে - যি আমাক যিকোনো পৰিৱেশত ৰং কোড কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। যেতিয়া আমি এটা ৰং অতি দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে চাওঁ, ৰং চেনেলৰ কোষবোৰ 'দুৰ্বল' হোৱাৰ আগতে কিছু সময়ৰ বাবে সেইবোৰৰ কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি হয়। যেতিয়া আপুনি আঁতৰি চাব, আপুনি নিগেটিভ আফটাৰ-ইমেজ দেখিব।

    তাৰ পিছত যেতিয়াই আপুনি খালী দেৱাল এখনলৈ চায়- কি হয় যে কোষটো ইয়াৰ বিশ্ৰাম কাৰ্যলৈ ঘূৰি নাহে, ই তাতকৈ যথেষ্ট কম বিশ্ৰাম পায়, সেয়েহে ই দৃশ্যমান ভ্ৰমসৃষ্টি কৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: