• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Horoscope Today: ৰাশিফল ২৪ ডিচেম্বৰ; আজিৰ দিনটো কাৰ কেনেকুৱা হ'ব চাওক...

Horoscope Today: ৰাশিফল ২৪ ডিচেম্বৰ; আজিৰ দিনটো কাৰ কেনেকুৱা হ'ব চাওক...

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

  • Share this:
ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজীঅনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট যে এজন ব্যক্তি কি ৰাশিৰ।

আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওক আৰু চাওক যে আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নই আজি কি নিৰ্ধাৰণ কৰিছে !

মেষ ৰাশি : ২১ মাৰ্চৰ পৰা ১৯ এপ্ৰিললৈ। বিতৰ্ক এৰাই চলিব লাগিব। আপোনাৰ মুৰটো ঠাণ্ডা ৰাখিব। ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব। ভ্ৰমণ যোগ আছে।

বৃষ : এপ্ৰিল ২০ ৰ পৰা মে। সৃষ্টিশীল কামত সফলতা। ব্যৱসায়িক উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ'ব। বৈবাহিক বিভেদৰ সম্ভাৱনা।

মিথুন ৰাশি : মে ২১ ৰ পৰা ২০ জুন। শত্ৰু অপ্ৰীতিকৰ শব্দত বৃদ্ধি পাব। শৰীৰৰ স্বাস্থ্য বহনক্ষম। আপুনি আইনী জটিলতাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে।

কৰ্কট ৰোগ : জুন ২১ ৰ পৰা জুলাই। ঘৰত নতুন অতিথিৰ আগমন। ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব। সম্পত্তি বিবাদৰ সম্ভাৱনা।

সিংহ : জুলাই ২৩ ৰ পৰা আগষ্ট। কৰ্মস্থানৰ উন্নতি। আপুনি মানসিক অসুবিধাত ভুগিব। পাৰিবাৰিক সম্পত্তিৰ ওপৰত বিবাদৰ সম্ভাৱনা।

কন্যা : আগষ্ট ২৩ ৰ পৰা ছেপ্টেম্বৰ ২২। অৰ্থ প্ৰাপ্তি যোগ। ব্যৱসায়ত সফলতা।

তুলা : ছেপ্টেম্বৰৰ ২৩ ৰ পৰা অক্টোবৰ। ব্যৱসায় আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত চাপ থাকিব। ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব। অত্যাধিক কামত অসুস্থ হোৱাৰ সম্ভাৱনা।

বৃশ্চিক ৰাশি : অক্টোবৰ ২৩ ৰ পৰা ২১ নৱেম্বৰ। কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ স্বয়ং ক্ৰিয়া যোগ দিয়ক। ব্যয় বেছি হোৱাৰ বাবে বিবাদৰ সম্ভাৱনা অধিক। আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ'ব।

ধনু : ২২ নৱেম্বৰৰ পৰা ২১ ডিচেম্বৰ। কৰ্মক্ষেত্ৰত মতভেদৰ সম্ভাৱনা। একাধিক উৎসৰ পৰা ধন প্ৰাপ্ত কৰা। স্বাস্থ্য সতৰ্কতাৰ প্ৰয়োজন।

মকৰ : ২২ ডিচেম্বৰৰ পৰা ১৯ জানুৱাৰীলৈ। বিদেশ ভ্ৰমণৰ সংযোজন। বিবাহৰ বাবে ভাল সময়। অৰ্থৰ আগমন হ'ব।

কুম্ভ ৰাশি : জানুৱাৰী ২০ ৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী ১৮। অপ্ৰীতিকৰ সত্য কোৱাটো এটা বিফলতা হ'ব পাৰে। অতিথিৰ সমাৱেশত আনন্দ। প্ৰাপ্য খিনি পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ব পাৰে।

মীন ৰাশি : ফেব্ৰুৱাৰী ১৯ ৰ পৰা মাৰ্চ ২০। ভাল সময় আহি আছে। ভুল সিদ্ধান্তই সময় অপচয় কৰিব পাৰে। টকা প্ৰাপ্ত কৰাৰ এটা সংযোজন আছে।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। News18 অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক)

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি