• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Horoscope Today: ৰাশিফল ২০ ডিচেম্বৰ; আজিৰ দিনটো কাৰ কেনেকুৱা হ'ব চাওক...

Horoscope Today: ৰাশিফল ২০ ডিচেম্বৰ; আজিৰ দিনটো কাৰ কেনেকুৱা হ'ব চাওক...

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজী অনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট হয় এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি (Horoscope Today)।

  • Share this:
ভাৰতীয় নিয়ম মতে চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ৰাশিফল গণনা কৰা হয়। কিন্তু ইংৰাজীঅনুসৰি, এই ক্ষেত্ৰত সূৰ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হয়। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিক চান চাইন (Sun Sign) বুলি কোৱা হয়। এই ক্ষেত্ৰত, জন্মদিন অনুসৰি, এয়া স্পষ্ট যে এজন ব্যক্তি কি ৰাশিৰ।

আপোনাৰ জন্মদিনৰ সৈতে মিলাওক আৰু চাওক যে আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নই আজি ইকি নিৰ্ধাৰণ কৰিছে !

মেষ ৰাশি : ২১ মাৰ্চৰ পৰা ১৯ এপ্ৰিললৈ। ব্যৱসায়ত ভাল খবৰ আহিব। অৰ্থনৈতিক বিকাশ অব্যাহত থাকিব। বিবাহত শান্তি।

বৃষ : এপ্ৰিল ২০ ৰ পৰা মে। ঋণৰ সম্ভাৱনা। আপুনি আইনী জটিলতাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। কাম আৰু ব্যৱসায়ত সফলতা আৰু খ্যাতি।

মিথুন ৰাশি : মে ২১ ৰ পৰা ২০ জুন। সম্পত্তিৰ বিভ্ৰান্তিৰ সম্ভাৱনা। চাকৰিৰ স্থানত বিবাদ পৰিহাৰ কৰা ভাল। ডাঙৰ ধন পোৱাৰ সংযোজন।

কৰ্কট ৰোগ : জুন ২১ ৰ পৰা জুলাই। প্ৰেমত প্ৰতাৰিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা। ব্যৱসায় আৰু কামৰ উন্নতি। টকা উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ'ব।

সিংহ : জুলাই ২৩ ৰ পৰা আগষ্ট। অপ্ৰীতিকৰ সত্য কোৱাটোৱে শত্ৰু বৃদ্ধি কৰিব। বহুতো উৎসৰ পৰা ধন পোৱাৰ সম্ভাৱনা। ব্যয় হ'ব কিন্তু সঞ্চয় বৃদ্ধি হ'ব।

কন্যা : আগষ্ট ২৩ ৰ পৰা ছেপ্টেম্বৰ ২২। বৈবাহিক বিভেদৰ সম্ভাৱনা। শিশুৰ প্ৰাপ্তিত সুনাম বৃদ্ধি। প্ৰিয়জনৰ পৰা উপহাৰ উপলব্ধ হ'ব পাৰে।

তুলা : ছেপ্টেম্বৰৰ ২৩ ৰ পৰা অক্টোবৰ। শত্ৰুৱে ভালৰ সুযোগৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত লাভ। পৰোপকাৰ কৰোঁতে ব্যয় বৃদ্ধি।

বৃশ্চিক ৰাশি: অক্টোবৰ ২৩ ৰ পৰা ২১ নৱেম্বৰ। পাৰিবাৰিক বিবাদৰ সম্ভাৱনা। স্বাস্থ্য বহনক্ষম। অৰ্থনৈতিক বিকাশ অব্যাহত থাকিব।

ধনু : ২২ নৱেম্বৰৰ পৰা ২১ ডিচেম্বৰ। সফলতা স্বত্বেও, মনত খেদ থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত দায়িত্ব বৃদ্ধি। বৈবাহিক বিভেদৰ সম্ভাৱনা।

মকৰ : ২২ ডিচেম্বৰৰ পৰা ১৯ জানুৱাৰীলৈ। মানসিক অস্থিৰতা বৃদ্ধি হ'ব। সৃষ্টিশীল লোকৰ বাবে ভাল। বহুত টকা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা।

কুম্ভ ৰাশি : জানুৱাৰী ২০ ৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী ১৮। বিবাদ পৰিহাৰ কৰা ভাল। চুবুৰীয়াৰ বাবে অস্থিৰতাৰ সম্ভাৱনা আছে। এইটো অৰ্থপূৰ্ণ হ'ব।

মীন ৰাশি : ফেব্ৰুৱাৰী ১৯ ৰ পৰা মাৰ্চ ২০। অত্যাধিক খঙৰ ফলত বিপদ হ'ব পাৰে। বৈবাহিক বিভেদৰ সম্ভাৱনা। তাত টকা যোগ কৰা হৈছে। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। News18 অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক)

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি