• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Horoscope- প্ৰেমত বাধা, চাকৰি লাভৰ যুগ! আজিৰ দিনটোত কিদৰে পাৰ হ'ব আপোনাৰ? চকু ফুৰাওক ৰাশিফলত...

Horoscope- প্ৰেমত বাধা, চাকৰি লাভৰ যুগ! আজিৰ দিনটোত কিদৰে পাৰ হ'ব আপোনাৰ? চকু ফুৰাওক ৰাশিফলত...

ভাৰতবৰ্ষত ৰাশিফল গণনা কৰা হয় চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি। কিন্তু ইংৰাজীৰ মতে, এই ক্ষেত্ৰত প্ৰাধান্য দিয়া হয় সূৰ্যক।

ভাৰতবৰ্ষত ৰাশিফল গণনা কৰা হয় চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি। কিন্তু ইংৰাজীৰ মতে, এই ক্ষেত্ৰত প্ৰাধান্য দিয়া হয় সূৰ্যক।

ভাৰতবৰ্ষত ৰাশিফল গণনা কৰা হয় চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি। কিন্তু ইংৰাজীৰ মতে, এই ক্ষেত্ৰত প্ৰাধান্য দিয়া হয় সূৰ্যক।

  • Share this:
ভাৰতবৰ্ষত ৰাশিফল গণনা কৰা হয় চন্দ্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি। কিন্তু ইংৰাজীৰ মতে, এই ক্ষেত্ৰত প্ৰাধান্য দিয়া হয় সূৰ্যক। গতিকে ইংৰাজীত ৰাশিফলক কোৱা হয় চান চাইন। এই ক্ষেত্ৰত জন্মদিন অনুসৰি বুজা যায়, এজন ব্যক্তি কোন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা।

মেঘ:  জীৱনৰ বহুতো নতুন তথ্য উন্মোচিত হ'ব। আজি, আপুনি কামত অতি আত্মবিশ্বাসী অনুভৱ নকৰিলেও, আপোনাৰ অনিশ্চয়তা লুকুৱাই ৰখাটো বুদ্ধিমানৰ কাম। দিনটো ব্যস্ততাৰে পাৰ হ'ব যেন লাগিছে। আপোনাৰ মনত চলি থকা সকলোবোৰ সমাধান কৰাৰ বাবে আপোনাক কিছু ধৈৰ্য আৰু কিছু নিৰ্দেশনাৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে।

বৃষ:   আপুনি নিজকে এক নিৰ্দিষ্ট পৰিস্থিতিৰ পৰা বাহিৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলেও, ফলাফল খুব ভাল নহ'ব। সমস্যা আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত ইয়াৰ সাম্ভাব্য জটিলতা পৰিহাৰ কৰিবলৈ আগতীয়া অভিজ্ঞতা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। যোৱা কেইদিনমানত ব্যাপক ব্যয়ৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ব্যয়ৰ প্ৰকাৰ পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগিব পাৰে।

মিথুন: যদি আপুনি স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অৱগত হয় তেন্তে দিনটো উপভোগ কৰিব পাৰি। যিসকল গভীৰ সম্পৰ্কত আছে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কক আন এটা স্তৰলৈ লৈ যাব পাৰে। আপোনাৰ চাৰিওফালৰ বিষয়বোৰ বুজিবলৈ অধিক মানসিক স্পষ্টতাৰ প্ৰয়োজন। অন্যথা বিভ্ৰান্তিত পৰিব পাৰে। দৃষ্টিভংগী সলনি কৰাৰ চেষ্টা কৰিব। সোনকালেই এটা সুযোগ আহিব পাৰে।

কৰ্কট: প্ৰেম জীৱন আজি যথেষ্ট সক্ৰিয় হ'ব পাৰে। দুগুণ উৎসাহেৰে প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে নিম্ন শ্ৰেণীৰ কৰ্মচাৰীৰ প্ৰশংসা লাগে। ভ্ৰমণৰ জৰিয়তে মানসিক শান্ত লাভ কৰিব পাৰে, যিটো আপুনি কিছু সময়ৰ পৰা বিচাৰি আছে। এনে মুহূৰ্ততে কামৰ পৰিকল্পনা কৰা উচিত।

সিংহ: আজি আপুনি এক অজেয় শক্তিৰ দৰে অনুভৱ কৰিব। ৰোমান্টিক সম্পৰ্কত এতিয়া জটিলতা সৃষ্টি হ'ব পাৰে। এটা নতুন প্ৰকল্পত যোগদান কৰিলে আনৰ বাবে খুব কম সময় থাকিব। আপোনাৰ এক পৃথক অভিজ্ঞতা হ'ব পাৰে। আৱেগিক দিশৰ পৰা নিজকে পৃথক কৰিবলৈ সক্ষম নহ'ব। আপুনি সোনকালেই কামৰ বাবে স্বীকৃতি পাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি:  আজিৰ দিনটো বিশৃংখলতা আৰু বিভ্ৰান্তিৰে আৰম্ভ হ'ব পাৰে। কাৰ্যালয়ৰ অমীমাংসিত কাম আজি পৃথকে কৰিব লাগিব পাৰে। মানসিকভাৱে সচেতন হৈ থকাটো উচিত। নিখুঁততাৰ বাবে আপোনাৰ সংগ্ৰামে আনক অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে ধৰি ৰাখিব পাৰে। ব্যৱসায়িক দিশত উন্নতি।

তুলা:  আজি এটা নতুন দিশ পোৱা যাব পাৰে। প্ৰেম আৰু ৰোমাণ্টিক বিষয়ত গম্ভীৰ হোৱাৰ বাবে সময় উপযুক্ত। কেৰিয়াৰৰ পৰিৱৰ্তনৰ দিন আহি আছে। নিগেটিভ চিন্তাৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। বিপদত পৰিব পাৰে। বিত্তীয় পৰিস্থিতি উন্নত হ'বলৈ বাধ্য আৰু আপোনাৰ পৰিয়াল আপোনাৰ ওপৰত আৱেগিকভাৱে নিৰ্ভৰশীল।

বৃশ্চিক: দাবীৰে ভৰা এটা দিন। চকুৰ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগে, বিশেষকৈ যদি কামৰ বাবে চকুৰ ওপৰত যথেষ্ট চাপ থাকে। আনৰ প্ৰশংসাত আজি সম্পূৰ্ণৰূপে সন্তুষ্ট হ'ব। আপোনাৰ চিন্তাবোৰ একলগ কৰক। দৃঢ় পৰিকল্পনা কৰক, নিৰ্ভৰযোগ্য আৰু বিশ্বাসযোগ্য কাৰোবাৰ সৈতে আলোচনা কৰক আৰু আপুনি সোনকালেই সফলতাৰ দিশত আগবাঢ়িব।

ধনু:  আজি যথেষ্ট নিষ্ঠাৱান আৰু আত্মবিশ্বাসী মনোভাৱ থাকিব। তৃতীয় ব্যক্তি এজনৰ হস্তক্ষেপ হ'ব পাৰে। কেৰিয়াৰত, আজি বহুতো ডাঙৰ আৰু সৰু সফলতাৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰিব পাৰি। পুৰণি অভ্যাস আঁতৰোৱাৰ বাবে এইটো এটা শুভ দিন। সকলোবোৰ বিষয় গুৰুত্বসহকাৰে পৰ্যালোচনা কৰাৰ সময়।

মকৰ ৰাশি: গ্ৰহটোৰ আপেক্ষিক স্থিতিৰ বাবে দিনটো অলপ বিভ্ৰান্তিকৰ হ'ব পাৰে। আপোনাৰ সঙ্গীৰ সৈতে সৰু কাজিয়া হ'ব পাৰে। আপুনি আন ফালে চাই আছে, আপুনি হাতত থকা সুযোগটো হেৰুৱাব পাৰে। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱত নাথাকিব। সময়ে প্ৰমাণ কৰিব যে আপুনি নিজৰ বাবে লোৱা সিদ্ধান্তটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ আছিল।

কুম্ভ:  অলসতাৰ বাবে দিনটো নষ্ট কৰাৰ কোনো অৰ্থ নাই। যদি বিনিয়োগৰ বিষয়ে বিবাদ হয়, ইয়াক নিষ্পত্তি কৰাৰ বাবে এয়া সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়।  সকলো ব্যয় বাঢ়ি গৈ থাকিলেও মোকাবিলা কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। সুস্থ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিব লাগিব।

মীন: এটা আনন্দময় দিন। দিনটো ৰোমাঞ্চৰ বাবে উপযুক্ত। দিনটো এটা নতুন ব্যৱসায়িক উদ্যোগ লোৱাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ। আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগীয়ে পাৰস্পৰিকভাৱে কিছুমান বিষয় পৰিহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে, কিয়নো ভৱিষ্যতে কোনো সময়ত ই বেদনাদায়ক হ'ব পাৰে। দীঘলীয়া দূৰত্বৰ সম্পৰ্ক লাভজনক প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি