• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Holi 2022: হোলীৰ সময়ত দেখা গৈছে ৩টা ৰাজযোগ, এই যোগ কোন কোন ৰাশিচিহ্নৰ বাবে শুভ?

Holi 2022: হোলীৰ সময়ত দেখা গৈছে ৩টা ৰাজযোগ, এই যোগ কোন কোন ৰাশিচিহ্নৰ বাবে শুভ?

সূৰ্য আৰু চন্দ্ৰই ইটো সিটোৰ কেন্দ্ৰত থাকি গজকেশৰী যোগত আছে।

সূৰ্য আৰু চন্দ্ৰই ইটো সিটোৰ কেন্দ্ৰত থাকি গজকেশৰী যোগত আছে।

সূৰ্য আৰু চন্দ্ৰই ইটো সিটোৰ কেন্দ্ৰত থাকি গজকেশৰী যোগত আছে।

  • Share this:
আজি হোলিকা দহন অৰ্থাৎ ১৭ মাৰ্চ আৰু কাইলৈ ১৮ মাৰ্চত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰঙৰ উৎসৱ হোলী। এইবাৰ হোলীত সূৰ্য আৰু চন্দ্ৰই ইটো সিটোৰ কেন্দ্ৰত থাকি গজকেশৰী যোগত আছে। ইয়াৰ উপৰি কেদাৰ যোগ আৰু জ্যেষ্ঠ যোগো দেখা গৈছে। হোলীত একেলগে ৩টা শুভ যোগ প্ৰত্যক্ষ কৰা এই হোলী কিছুমান ৰাশিচিহ্নৰ বাবে অতি বিশেষ হৈ পৰিছে। এই যোগবোৰে কোনবোৰ ৰাশিচিহ্নৰ লোকৰ ওপৰত কেনে প্ৰভাৱ পেলাব চাওঁ আহক।

মেষঃ এই যোগবোৰ মেষ ৰাশিৰ বাবে শুভ হ'ব। এই সময়ছোৱাত, ভাগ্য সুপ্ৰসন্ন হোৱাৰ লগতে কামৰ ক্ষেত্ৰত উন্নতিৰ সম্ভাৱনা আছে। পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক মিঠা হ'ব। কিন্তু পিতৃৰ এটা সমস্যা হোৱাৰ আশংকা আছে।

বৃষঃ এই যোগবোৰ অনুসৰি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। শৰীৰত বিষক্ৰিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, সেয়েহে বাহিৰত খোৱাৰ সময়ত সাৱধান হ'ব। আপুনি হঠাতে পুৰণি বিনিয়োগৰ সুবিধা পাব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে বিশেষভাৱে শুভ হ'ব।

মিথুনঃ যদি আপুনি অবিবাহিত, তেন্তে বিবাহৰ বিষয়ে কথা পতা বা কাৰোবাক প্ৰস্তাৱ দিয়াটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়। যদি আপুনি বিবাহিত, আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে তৰ্ক পৰিহাৰ কৰা ভাল। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই যোগৰ প্ৰভাৱত কামৰ ক্ষেত্ৰত বিশেষ সন্মান লাভ কৰা হ'ব।

কৰ্কটঃ ভাই-ভনীৰ পৰা কিছু লাভালাভ হ'ব যি মনক সুখী ৰাখিব। সৰু ভ্ৰমণ যোগ আছে। যদি আপুনি বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবি আছে, তেনেহ'লে ইয়াৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়।

সিংহঃ এই যোগে আপোনাক সমাজত সুনাম প্ৰদান কৰিব। আপুনি পুৰণি বিনিয়োগৰ পৰা লাভ পাব। শহুৰৰ ঘৰৰ ফালৰ পৰাও কোনো ভাল খবৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। স্বাস্থ্য ভাল হ'ব, কিন্তু খাদ্যৰ যত্ন ল'ব।

কন্যাঃ পুৰণি শত্ৰুসকলে এই যোগৰ প্ৰভাৱত আপোনাৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। খংটো নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব, অন্যথা সমস্যাটো আৰু বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই যোগ শিশুৰ বাবেও শুভ নহয়, ভ্ৰমণ পৰিহাৰ কৰা ভাল হ'ব।

তুলাঃ এই যোগৰ প্ৰভাৱত পত্নীৰ সৈতে এক চাপপূৰ্ণ পৰিস্থিতি তৈয়াৰ হ'ব পাৰে। শিশুৰ বাবে শুভ হ'ব। এই যোগৰ প্ৰভাৱত ওচৰৰ কাৰোবাৰ পৰা বিশেষ সম্পদ লাভ কৰিব পাৰে।

বৃশ্চিকঃ এই যোগবোৰৰ প্ৰভাৱত আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত শত্ৰুসকল অধিক সক্ৰিয় যেন লাগে। মাকৰ পৰা কোনো বিশেষ লাভালাভ নহ'ব। কিছুমান ভাল খবৰৰ বাবে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব।

ধনুঃ খোৱা-বোৱাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। দেউতাৰ পৰা কোনো উপহাৰ প্ৰাপ্ত কৰিব। এই যোগত লোৱা যিকোনো সিদ্ধান্তই ভৱিষ্যতে বিশেষ লাভালাভ প্ৰদান কৰিব।

মকৰঃ আপোনাৰ ৰক্তচাপ অধিক হ'ব আৰু হৃদযন্ত্ৰ সম্পৰ্কীয় সমস্যা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক অধিক শক্তিশালী হ'ব। ভ্ৰমণ কৰোঁতে সাৱধান হ'ব দুৰ্ঘটনা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কুম্ভঃ আজিৰ দিনটোত আপুনি ঘৰত থাকি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটাব। উত্তৰাধিকাৰী ৰূপে সম্পত্তি পোৱাৰ এক বিশেষ সম্ভাৱনা আছে। পুৰণি বিবাদবোৰ সমাধান হ'ব আৰু পৰিয়ালত আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধি পাব।

মীনঃ আপুনি চৰকাৰ বা চৰকাৰী ব্যক্তিৰ পৰা লাভালাভ লাভ কৰিব। এই যোগবোৰৰ প্ৰভাৱত আপুনি যিকোনো দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। পৰিয়ালটোত কোনো ভাল খবৰ থাকিব। আজিৰ দিনটোত মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হ'ব।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি