உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • World Bicycle Day : এনে এখন দেশ আছে, য'ত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰে যায় কাৰ্যালয়লৈ ! য'ত গাড়ীৰ চলাচল বৃদ্ধিত হৈছিল প্ৰতিবাদ, য'ত পথবোৰ চাইকেলৰ বাবে অনুকূল...

    World Bicycle Day : এনে এখন দেশ আছে, য'ত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰে যায় কাৰ্যালয়লৈ ! য'ত গাড়ীৰ চলাচল বৃদ্ধিত হৈছিল প্ৰতিবাদ, য'ত পথবোৰ চাইকেলৰ বাবে অনুকূল...

    পৃথিৱীত এখন দেশ আছে য'ত কেৱল চাইকেলৰে ৰাজত্ব । পথত প্ৰথম অধিকাৰ চাইকেলৰেই । আনকি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰেই যায় নিজ কাৰ্যালয়লৈ।

    পৃথিৱীত এখন দেশ আছে য'ত কেৱল চাইকেলৰে ৰাজত্ব । পথত প্ৰথম অধিকাৰ চাইকেলৰেই । আনকি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰেই যায় নিজ কাৰ্যালয়লৈ।

    পৃথিৱীত এখন দেশ আছে য'ত কেৱল চাইকেলৰে ৰাজত্ব । পথত প্ৰথম অধিকাৰ চাইকেলৰেই । আনকি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰেই যায় নিজ কাৰ্যালয়লৈ।

    • Share this:
    ভাৰতৰ পথত চাইকেল চলোৱাটো এতিয়া বিপদজনক কাম হৈ পৰিছে। যদিও দেশৰ সৰু সৰু চহৰৰ পথত এতিয়াও চাইকেল চলোৱা দেখিবলৈ পোৱা যায় যদিও ডাঙৰ চহৰবোৰত সেই পৰিৱেশ দেখিবলৈ পোৱা নাযায় । কিন্তু পৰিৱেশ প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে চাইকেল চলোৱা আৰম্ভ কৰিবলৈ কিছু নিয়ম প্ৰস্তুত কৰিব লাগে বুলি ভিন্ন সময়ত দাবী কৰি আহিছে বহুলোকে । কিয়নো চাইকেল চলোৱা কাৰ্য কেৱল পৰিৱেশৰ বাবেই উপযোগী নহয়, আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবেও ই অতিকে ভাল ।

    আপুনি জানি আচৰিত হ'ব যে পৃথিৱীত এখন দেশ আছে য'ত চলে কেৱল চাইকেলৰ ৰাজত্ব । পথত প্ৰথম অধিকাৰ চাইকেলৰ থকাৰ লগতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়েও চাইকেলেৰেই যায় নিজ কাৰ্যালয়লৈ।

    দৰাচলতে নেদাৰলেণ্ডত ৰাজপথত এক বৃহত্ হাৰত চলে চাইকেল । চাইকেল চলোৱাসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ বহু কাম কৰা হৈছে দেশখনত । ৰাজধানী আমষ্টাৰডামত চাইকেল ইমানেই জনপ্ৰিয় যে নেদাৰলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মাৰ্ক ৰুটেও সংসদ আৰু কাৰ্যালয়লৈ চাইকেল চলাই যায়।

    আমষ্টাৰডাম চহৰৰ ৰিং ৰোড আৰু লেন চাইকেল চালকসকলৰ বাবে বহল নেটৱৰ্কৰ সৈতে সজ্জিত। চাইকেল চলোৱা এই সংস্কৃতি কেৱল আমষ্টাৰডামতে নহয় আন সকলো চহৰতো আছে ।

    ডাচ মানুহে চাইকেল চলোৱা উপভোগ কৰে-

    ডাচ মানুহে চাইকেল চলোৱাটো তেওঁলোকৰ জন্মগত অধিকাৰ বুলি গণ্য কৰে। প্ৰায়ে ধেমেলীয়াকৈ কয় যে চাইকেলবোৰ সময়ৰ আৰম্ভণিৰে পৰা পৃথিৱীত আছে। কিন্তু সেয়া নহয়, ১৯৫০ আৰু ৬০ৰ দশকত আমষ্টাৰডাম আৰু অন্যান্য চহৰত গাড়ীৰ সংখ্যা ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি পাইছিল। চাইকেল আৰোহীসকলে শংকা অনুভৱ কৰিছিল যে যদি এনে হৈ থাকে ৰাস্তা এদিন গাড়ীৰে ভৰি পৰিব ।

    চাইকেলৰ ওপৰত মানুহে সামাজিক আৰু ন্যায়িক সক্ৰিয়তা প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰাখিছিল। কৈছিল, যিমানেই গাড়ীৰ সংখ্যা বাঢ়ি নাযাওক কিয়, চাইকেলৰ বাবে ঠাই থাকিব লাগে। ৭০ৰ দশকত কৰা এই প্ৰচেষ্টাৰ বাবে চৰকাৰবোৰে পথৰ গাঁথনি আৰু খোজ কঢ়াৰ বাবে ফুটপাথ নিৰ্মাণৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লগা হৈছিল। আজি নেডাৰলেণ্ডৰ আমষ্টাৰডাম চহৰখন বিশ্বৰ চাইকেলৰ ৰাজধানী হৈ পৰিছে।

    আমষ্টাৰডামত গাড়ীৰ সংখ্যা বৃদ্ধিৰ লগে লগে দুৰ্ঘটনা সংখ্য়াও বাঢ়িছিল -

    বিংশ শতিকাৰ আৰম্ভণিতে ডাচ চহৰসমূহত চাইকেলৰ সংখ্যা যথেষ্ট বেছি আছিল। চাইকেলক পুৰুষ আৰু মহিলাৰ বাবে পৰিবহনৰ এক সন্মানীয় উপায় হিচাপে বিবেচিত হৈছিল। কিন্তু যেতিয়া যুদ্ধোত্তৰ যুগত ডাচ অৰ্থনীতিৰ বিকাশ হৈছিল, অধিকাংশ লোকে তেতিয়া গাড়ী ক্ৰয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল আৰু নগৰীয়া নীতি নিৰ্মাতাসকলে গাড়ীখনক ভৱিষ্যত ভ্ৰমণ মোড হিচাপে দেখিছিল।

    গাড়ীৰ বাবে পথ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ গোটেই আমষ্টাৰডামৰ বহুতো অংশ ধ্বংস কৰা হৈছিল আৰু সলনি কৰা হ'ল। চাইকেলৰ ব্যৱহাৰ প্ৰতি বছৰে ৬% হ্ৰাস হৈ আহিছিল আৰু ধাৰণা কৰা হৈছিল যে চাইকেল অৱশেষত সম্পূৰ্ণৰূপে নাইকিয়া হৈ পৰিব । কিন্তু সেয়া নহ'ল।

    বৰ্ধিত যান-বাহনৰ ক্ষতি স্পষ্টভাৱে দেখা গৈছিল। ১৯৭১চনত পথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যুৰ সংখ্যাই চুইছিল ৩,৩০০ৰ ঘৰ। সেই বছৰতে যান-বাহন দুৰ্ঘটনাত ৪০০ তকৈও অধিক শিশুৰ মৃত্যু হৈছিল।

    তেতিয়া মানুহে খঙত প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ ল'লে -

    এই ক্ষতিত ক্ষোভিত হৈ পৰা জনতাই প্ৰতিবাদ আৰম্ভ কৰিছিল। এই সকলোবোৰ প্ৰতিবাদৰ ভিতৰত আটাইতকৈ ঐতিহাসিক আৰু স্মৰণীয় আছিল "ষ্টপ ডি কিণ্ডামোৰ্ড" (শিশু হত্যা বন্ধ কৰক)।

    এই প্ৰতিবাদবোৰত আটাইতকৈ বেছি চাইকেল ব্যৱহৃত কৰা হৈছিল। যুৱচাম,শিশু আৰু বৃদ্ধ সকলোৱে একেলগে প্ৰতিবাদ কৰিছিল। প্ৰতিবাদৰ সময়ত গান গোৱা হৈছিল, ঘৰুৱা সকলো কাম ৰাস্তাত কৰা হৈছিল। মানুহে আনকি তেওঁলোকৰ ডাইনিং টেবুলবোৰ ৰাস্তাত ৰাখিছিল আৰু তাত ৰাতিৰ আহাৰ খাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

    তেতিয়া চৰকাৰে নিয়ম সলনি কৰিব লগা হৈছিল -

    ডাচ চৰকাৰে 'ষ্টপ ডি কিণ্ডাৰমৰ্ড'ৰ প্ৰতিবাদ শুনিব লগা হৈছিল। আৰু সুৰক্ষিত নগৰ পৰিকল্পনাৰ বাবে বিবেচনা কৰিবলৈ বাধ্য হৈছিল । ইয়াৰ ফলত ৱুনাৰ্ফ সৃষ্টি হৈছিল। ৱুনাৰ্ফৰ অৰ্থ হৈছে এনে পথ, য'ত স্পীড ব্ৰেক থাকে আৰু পথটো বেঁকা হয় । গতিৰ সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছিল যাতে গাড়ীবোৰ লাহে লাহে চলিব পাৰে।

    এইটো এটা ডাঙৰ জয় আছিল। "ষ্টপ ডি কিণ্ডাৰমৰ্ড"ৰ দুবছৰ পিছত, কৰ্মীসকলৰ আন এটা গোটে ৰাস্তাত চাইকেলৰ বাবে অধিক স্থান বিচাৰি "ফাৰ্ষ্ট ৰিয়েল ডাচ চাইকেলিষ্ট সংঘ" স্থাপন কৰিছিল - যিয়ে ৰাস্তাৰ বিপদজনক অংশত চাইকেল যাত্ৰা আৰু চাইকেল চালকৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সমস্যাৰ বিষয়ে কথা ক'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

    তেতিয়া বেছিভাগ ডাচে চাইকেল চলাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল -

    ১৯৭৩ চনত, যেতিয়া চৌদি আৰৱ আৰু অন্যান্য আৰৱ তেল ৰপ্তানিকৰ্তাসকলে ইজৰাইলৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদত তেলৰ মূল্য তীব্ৰভাৱে বৃদ্ধি কৰিছিল, সমগ্ৰ বিশ্বত তেলৰ মূল্য চাৰিগুণ বৃদ্ধি পাইছিল। তাৰ পিছত, টেলিভিছনত দিয়া ভাষণত ডাচ প্ৰধানমন্ত্ৰী ডেন উৱেলে দেশবাসীক এক নতুন জীৱনশৈলী গ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰু শক্তি সঞ্চয়ৰ ক্ষেত্ৰত গম্ভীৰ হ'বলৈ আহ্বান জনায়। চৰকাৰে গাড়ী-মুক্ত দেওবাৰৰ অভিযানৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল । দেওবাৰে তেতিয়া সকলোৱে চাইকেল চলাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

    লাহে লাহে ডাচ ৰাজনীতিবিদসকলে চাইকেল চলোৱাৰ লাভালাভবোৰ জানিব পাৰিলে। তেওঁলোকে অনুভৱ কৰিছিল যে গাড়ী ভৱিষ্যতৰ পৰিবহনৰ উপায় নহ'ব পাৰে। ১৯৮০ৰ দশকত ডাচ চহৰৰ ৰাস্তাবোৰ চাইকেলৰ বাবে অধিক অনুকূল কৰাৰ বাবে ব্যৱস্থাৰ ওপৰত কাম কৰা হয় ।

    নেডাৰলেণ্ডৰ লোকসকলে চাইকেলেৰে এতিয়া দীঘলীয়া ভ্ৰমণ কৰে -

    আজিৰ সময়ত নেদাৰলেণ্ডত ২২,০০০ মাইল ৰিং ৰোড আছে। নেদাৰলেণ্ডত এক চতুৰ্থাংশতকৈ অধিক ভ্ৰমণ চাইকেলৰ দ্বাৰা কৰা হয় - আৰু আমষ্টাৰডামত ই ৩৮%। দেশখনত বৈদ্যুতিক চাইকেলৰো যথেষ্ট বিকশিত হৈছে পৰিলক্ষিত হৈছে ।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: